Skudru ferma iesācējam

Man ir vēlme sākt veidot skudru fermu, tāpēc ceru, ka te ir kāds, kas ar šo bija saskāries un varētu man dot dažus padomus.

Plānoju ņemt šo komplektu un parastās melnās skudras. Jautājums, cik ātri skudru kolonija izaugs un kad viņiem būs nepieciešams paplašinājums? Vai skudru populāciju ir iespējams kontrolēt?

1 Like

Ja atceros pareizi, @m1raz ir skudru ferma

4 Likes

Jā, šķiet viņam te vienīgajam ir skudru audzēšanas pieredze.

15 EUR, nav dārgi. :thinking: Par tādu cenu pat varētu pamēģināt izaudzēt kaut ko.

Jap, un zinot to, ka šīs skudras neaug nemaz tik ātri, es domāju, ka varētu pamēģināt. Pie tam šīs ir parastās melnās skudras, kuras pie nepieciešamības var palaist vaļā

+10 eur piegāde :D

Izskatās, ja pasūta virs 100 EUR ir bezmaksas piegāde. Tātad vajag šo ideju pārdod vēl dažiem cilvēkiem.

@Bear, nevēlies skudras? Katram lācim savā dzīvē vajag skudras. :D

2 Likes

Mums tad vajadzēs piesaistīt vismaz 5-6 cilvēkus, lai nopirktu šo :D

Lētāk nebūtu aizbraukt pie kāda uz dārzu un ar lāpstu izrakt pūzni? XD

1 Like

Ja tik tas tā strādātu :D Nē, daudz čakars

Nezinu, nekad nebiju par to domājis :D

Btw @Menestrels , ja tev tiešām ir vēlme, tad varam pasūtīt kopā. Piegāde būs uz pusi mazāka

Vēlāk veidosim masīvus skudru karus. Bugagagagaga

@Menestrels es plānoju pasūtīt šodien vakarā, vai arī vēlākais - rīt

Varbūt jēga paņemt papildus ēdienu vai lielāku kastīti tām. Pēc attēliem un apraksta grūti saprast uz cik ilgu laiku pietiks ar to starta komplektu.

Tur galvenais būtu izrakt karalieni un pēc tam mācēt to uzturēt.

It kā varētu. :thinking:

Viņiem pietiek piles medus uz 3 dienām, pat vairāk. +kolonijas augšanas ātrumu var kontrolēt. Tā pat gada laikā kolonijā tev būs knapi 100 strādnieki. Tas nav daudz. Trakākajā gadījumā būs viņiem jāpaņem lielāka kastīte, kas kalpos vēl ilgam laikam

Tad izdomā līdz šim vakaram un pasūtam! :smiley:

Būs #skudruAudzētājuGang

Maza saujiņa ar mazām skudriņām par padsmit+ EUR? :worried::x::moneybag:
Tikai par turp-un-atpakaļ biļetes cenu tu vari iegūt Veselu Pūzni ar Milzu Meža Latvijas Skudrām!! :heavy_check_mark::heavy_check_mark::ant::star_struck:
Bez :x:starpniekcenas :moneybag:! PM :email: man, ja interesē! Lielisks :heavy_check_mark::heavy_check_mark:darījums :handshake:!!

4 Likes

Mēs vēl lāci neesam pielauzuši. :D


image

Šajos laikos es tās varu saņemt darbā un nodod gribētājiem. :thinking: Sanāks centrāls izņemšanas punkts.

Jap. Tā var arī darīt.

@Bear ko teiksi??

Hmm, nezinu, man vēl jāpadomā. @vriska ar izteica labu darījumu XD

Well, padomā līdz šodienas vakaram vai rītdienai. Nezinu cik viņiem ilgi tur būs tā atlaide

Nekādā gadijumā neņem šīs skudras. Būs grūti audzēt un, visticamāk, viņi ātri vien nomirs nedabiskos nosacījumos. Atstāj to pieredzējušākam mirmikiperim. Palaist te ārā tu arī īsti nevarēsi, viņi nomirs dēļ nepieredzējušās intuīcijas vai tuvākās kolonijas, kurā jau ir 5k+ skudru vai citiem lieliem rapuļiem, kuri iznīcinās koloniju dienas laikā. Tev vajadzīgs Messor Structor. Viņi netaisa kokonus, no kā ir visai viegli audzēt nedabiskā vidē un tie ir vieglāki iesācējam. Tavā mājaslapā tos dēvē par vienkārši Ant Family. Ant Farm Ants family L with 15-20 worker ants for gel ant farms Ant's Kingdom .

Runājot par fermu. Ja pirkt, tad OBLIGĀTI ņemt akrīla, kurā ūdens padošanai izmanto nelielu gipsa platformu, bet pirmos 2-3 gadus pietiks ar visai maziņo fermu. Skudras tāpat dzīvos maksimāli tuvu viena otrai un ja tālās ejas būs pārāk tālu (20 cm ceļš), tad viņi varēs padomāt, ka tā ir miskaste un no turienes atkritumus tīrīt būs pagrūti (pēc 100 skudru kolonijas - neiespējams). Man pašam ir AntPlanet (RUS) akrila ferma, kuru viņi vairs nepārdod un līdz šīm skudras nebija izteikušas pretenziju. Šobrīd var nopirkt no viņiem šādu fermu Купить Муравьиную ферму AntPlanet МИНИ "Белый" в Москве, цены на AntPlanet.. Cits eju dizains un nav dekoratīvā slāņa, bet mērogs paliek. Ja meklēsi citur, tad meklē ko līdzīgu. Also, rekomendēju domāt par nākotni un meklēt fermas, kurās būs iespēja eju pagarināt līdz citam formikārijam. Parasti tur ir nomaināmās durtiņas uz durtiņām ar 9mm caurumu.

Ja būs vajadzīga starter instrukcija, saki, varēšu sarakstīt savākto pieredzi :smiley: