Grāmatas ko šobrīd lasu

Tēmā kurā vari pastāstīt kādu literatūras darbu tu šobrīd lasi un pāris teikumu atsaucēm. Lūgums šeit pārāk ar atsaucēm un diskusijām neaizrauties.

Literatūras apskatiem, ieskatiem, jaunumiem utt. paredzēta Lasītava foruma kategorija.

Mangai un komiksiem ir pieejamas atsevišķas kategorijas. Manga un Komiksi. Par Web novels un Light novels forumā atrodama atsevišķa tēma: Noveles?

Žanra klasika…

1 Like

Šobrīd esmu pieķeries Brandona Sandersona Mistborn sērijas pirmajai triloģijai. (Mistborn: The Final Empire; Mistborn: The Well of Ascension; Mistborn: The Hero of Ages)

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/d/d8/MistbornTrilogy.jpg

Nesliktas fantāzijas grāmatas. Šobrīd esmu aptuveni 3. grāmatas jeb The Hero of Ages vidū.

Labākā grāmata ko es esmu lasījusi :raised_hands:

Autore: Agota Kristofa
Nosaukums: Lielā Burtnīca

2 Likes

Pēc ilglaicīgas apņemšanās to izdarīt , beidzot esmu pieķēries Bruce Lee - Tao of Jeet Kune Do

Gatavojos pieķerties Leva Rosmana grāmatām Burvji un Burvju karalis. Varbūt kāds ir lasījis un apturēs mani pirms iegādājos šīs grāmatas?
Varu rekomendēt izdevniecību prometejs, kur bieži atrodu labus sc-fi un psyhologic žanru darbus.
http://www.prometejs.lv/


Bija labs. :3:

quality content. :3
http://spi4uk.itvnet.lv/upload/articles/16/163301/images/Gramataskuras-noteikti-7.jpg

2 Likes

Oo samarkands amulets trilogija dievinu visas gramatas iznemot beigas ja godigi nepatika :frowning:

2 Likes

Hm… laikam mana pēdējā izklaides lasāmviela ir Stephen Moss grāmatu sērija The Fear Saga. Jau esmu izlasījis pirmo grāmatu Fear the Sky:

Stāsts grozās ap to kā uz zemi tiek nosūtīti pāris citplanētiešu kiborgi, kuru uzdevums ir paralizēt cilvēces aizsardzības iespējas, un pāris drosmīgajiem amerikāņiem, kuri pretojas šai operācijai.

Nenosauktu par ļoti aizraujošu darbu, bet grāmata kaut kā aizķēra un izvilka cauri stāstam.

1 Like

Lieliska grāmata par četriem kungiem, kas veic pretlikumīgas darbības augstāku mērķu labā. Romāns situēts 19. gadsimta beigās/20. gadsimta sākumā. Iesaku cilvēkiem, kam patīk detektīvromāni un tiem, kas nebaidās no ilgtermiņa attiecībām, jo grāmatai ir 936 lapaspuses.

3 Likes

Laikam jāatzīst ka tagad esmu kritusi uz seno literatūras klasiku…
Nesen izlasiju pāri 800 lpp garo Dekameronu (Izvēlējos lasīt tieši autora dēļ)
Dekamerons ir 100 noveļu apkopojums, kuras 10 dienas no vietas stāsta 10 jaunieši - 7 meitenes un 3 puiši. Katru dienu noveļu tēmas mainās un paralēli jauniešu stāstiem (jeb dzīrēm mēra laikā tiešā nozīmē) var nojaust arī viņu pašu sarežģītās savstarpējās attiecības, kurām par pamatu autors ņēmis savu dzīves pieredzi 7 jaunkundzes nosaucot savu jaunības mīļoto sieviešu vārdos, bet trijos jaunekļos attēlojot sevi dažādos dzīves posmos.
Noteikti iesaku izlasīt par spīti tam ka grāmata pirmo reizi izdota apmēram pirms 700 gadiem.

Un tagad lasu sava vēsturiskā elka Aleksandra Lielā mīļāko literāto darbu Īliādu ^ ^
Ko lai sīkāk pastāsta? Klasiskais stāsts par to kā “Ahaji ar kuplajiem matiem” (paša Homēra bieži izmantots burvīgs epitets) iekaro Troju, un visā šajā jampadracī 9 un vairāk gadu garumā ir vainojamas tikai sievietes.

Jāsaka gan ka abi darbi, lai gan viens ir rakstīts 14. gs un otrs vispār tikai 9. gs p.m.ē. ir ļoti aizraujoši. Nav brīnums ka izvilkuši līdz mūsdienām.

3 Likes

Tava literatūras izvēle variē no pasenas līdz vienai no senākajām. :grin: Ko līdz tu pierodi pie rakstības stila, senie darbi ir pat ļoti baudāmi. Varbūt man jāņem no tevis piemērs, jo ar moderno literatūru pēdējā laikā neveicas.

Nja… vienkārši tagad gribas drusku klasikai paburties cauri

Otrreiz paarlasu

Off To Be The Wizard (grāmatas 1-4)

Čalis vārdā Mārtins internetā atrod dokumentu, kas ļauj viņam ‘rediģēt’ realitāti - vai, precīzāk, sevi, jo katram cilvēkam failā ir sava sadaļa ar visiem iespējamajiem mainīgajiem. Mārtins… nedaudz aizraujas un viņam nākas bēgt no… ieņēmumu dienesta(?) uz pagātni, precīzāk - viduslaikiem, kur viņš plāno ar savu Superfailu pārsteigt tumsonīgos pagātnes ļautiņus.
Jautrs lasāmgabals, bet negaidiet neko saturiski bagātu.

2 Likes

image
Levs Grosmans Burvju tiloģija.
Latviski iztulkotas 1. un 2.daļa, bet domāju, ka drīzumā arī iztulkos 3.grāmatu.

Apraksts uz grāmatas

Kventina Koldvotera dzīve šķietami nejauša notikuma rezultātā izmainās uz visiem laikiem: viņš ierodas uz uzņemšanas interviju Prinstonā un atrod intervētāju mirušu – bet savādā aploksne, uz kuras uzrakstīts Kventina vārds, aizved viņu pa citādu dzīves taku, nekā viņš jebkad būtu iedomājies.

Aploksne un tās saturs, noslēpumainais manuskripts, ieved viņu slepenu apsēstību un privilēģiju, brīvības un varas pasaulē, un uz brīdi tā šķietami piepilda visus Kventina sapņus. Tomēr idille neilgst mūžīgi, un, kad tā visbeidzot grūst, Kventins tiek ierauts notikumos, kas ir daudz bīstamāki, nekā viņš jebkad būt gaidījis…

Manas domas
Grāmatas mani pārsteidza nesagatavotu. Kaut arī ideja nav pilnīgi oriģināla, bet tas viss tiek pasniegts tā it kā tas pat īsti neatgādina neko iepriekš lasītu, ja vien neesi fantasy žanra eksperts. Man ļoti patika, ka tiek pasniegts arī tas, kas notiek, kad burvji pabeidz skolu un var darīt jebko, ko grib.
Varu tikai teikt, ka šī grāmata nebija tas, ko es gaidīju no stāsta, bet pēc 1.grāmatas, stāsts jau sāk palikt tuvāks, bet joprojām ir grūti uzminēt kas notiks tālāk.
Ir pieejama šo grāmatu ekranizācija The Magicians tv series. Bet noskatoties 2 sezonas, varu teikt, ka seriāls pamatīgi nogāja no grāmatas stāsta.

1. un 2.daļai dodu vērtējumu 9/10, bet, lasot komentārus par nākamo grāmatu, spriežu, ka 3.daļa varētu būt labāka.

1 Like


Fantāzijas novele. Pagaidām esmu ticis tikai līdz 90 lapaspusei, bet tad arī vienā piegājienā. Tas, kas man lika nopirkt šo grāmatu bija uzraksts uz aizmugures vāka (kā arī tas, ka veikala darbiniece šo grāmatu nolika man priekšā, kamēr pētīju citas stāvēdams pie grāmatu plaukta): I have stolen princesses from sleeping barrow kings. I burned down the town of Trebon. I have spent the night with Felurian and left with both my sanity and my life. I was expelled from the University at a younger age than most people are allowed in. I tread paths by moonlight that others fear to speak of during day. I have talked to Gods, loved women, and written songs that make the minstrels weep.

My name is Kvothe. You may have heard of me.

Pagaidām šī grāmata šķiet aizraujoša. Domāju, ka tāda tā būs līdz beigām. :slight_smile:

4 Likes

Apraksts skan labi, bet visdrīzāk sola vairāk nekā grāmata var piedāvāt. Kā tas bieži vien ir.

Nu jau tiku līdz 160lpp (no 600+). Ir intetesanta, ja patīk klausīties stāstos. Oriģināls skats uz maģiju. Vienā vietā pat, gandrīz, asaru nobirdināju.