Ecchi anime art printi!

apcamdit xD lol
Es diemzel izskatas ka netiksu saja reize x’(

es ar to isti neatbalstu zimeto to kas ir mode …labal zimet to kas pasam sirdi tik …ir vairak stimuls vinu pabeigt :D

1 Like

Tad tev ir jācer, ka tev būs pietiekami cilvēku, kas vēlēsies commissions. Un arī jācer, ka viņi tev ļaus savu commission printu pārdot tālāk citiem. Bieži vien klienti vēlas, lai tas, ko viņi ir pasūtījuši, pieder tikai viņiem.

No pieredzes sakot, A5 izmēra krāsainu uzlīmju lapu uztaisīt izmaksā ~4 eiro, tās parasti pārdot pa 5-6 eiro par lapu. Mazliet aizdomīgi, ka tavi posteri maksā tikpat, cik uzlīmju lapa.

A4 izmērs ir biežāk sastopams par A5, tāpēc lētāks. Un stickeriem ir arī cita cenu kategorija salidzinajumā ar vienkāršu posteri.
Merķeļa drukā pēdējā reizē izprintēju 20 gb, A4 250g matētas lapas, tās pašas ko izmanto HARRY-MOVIE-ART. Izdevumi par tādu lapu man bija 1.25 EUR gb, so peļņa nav liela bet still 3.75. Internetā tirgojot noteikti liktu kādus 10eur, kas ir maskēti shipping izdevumi.

1 Like

Cik man ar šo jautājumu bijusi saskarsme, vienīgie commision, kas liedz autoram publiski izrādīt pasūtījumu ir rakstniecības, komerciāli vai reklamācijas produkti. Autors pabeidzot darbu pārdot saturu klientam bet pašas autortiesības ir pavisam cita lieta. Neviens klients nevar paņemt darbu, saukt par savējo un liegt autoram viņu publicēt. Tādus klientus ātri vien autori dirst sūta.

Mākslai ir tas pats. Publiski jau autors to var izrādīt, lai apskata citi un lai ir kā sava darba piemērs. Portfolio arī var likt iekšā. Taču to pārdot tālāk kādam citam gan parasti pasūtītājs neļauj (tas ir, printos, utt.). Tomēr pasūtītājs pērk unikālu, viņam veidotu darbu. Nav vairs unikāls, ja to var nopirkt da jebkurš pēc tam, par krietni mazāku summiņu (pirmajam pasūtītājam jāmaksā 60 eiro, pārējie sapērk gatavu printu pa 5 eiro?). Protams, creation rights pieder māksliniekam (tas ir, klients nevar paņemt to darbu un teikt, ka pats to uzzīmējis), bet kā prece, tas darbs pieder pasūtītājam. Ja tu samaksā māksliniekam, lai uzglezno tev portretu, tas portrets pēc tam ir tavā īpašumā, jo tu par to samaksāji.

2 Likes

Piekrītu jā.

1 Like