Vecā paaudze trako transportā

Vecais sveiciens!

Manā laikā jaunieši nu gan cienīja vecākus cilvēkus!
Izsēdušies te! Nekauna ne goda!
Iebāzuši savās ausīs tamponus un blenž savā telefonā. Neko neredz!
Esmu vecāka nekā tu, zinu ko saku!

Un citi burvīgie teksti kuri nereti ir dzirdami no vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Manā piredzē, negatīvu gadījumu varētu teikt ir ļoti super minimāli. Arī sarunās neteikšu, ka bieži notiek, bet nenoliegšu, ka ar viņiem man interesanti ir parunāt. Tiešām nereti uzzinot par lietām, par kurām nekad neesmu zinājis vai notikumiem. Un te drīzāk man kā cilvēkam kuram patīk tomēr vēsture, nu tad diemžēl tiek kairinātas mnas smadzeņu šūnas :smiley:

Un reizēm ar večukiem parunājot tu saprotu, ka viņi, lai ar veci, tomēr ne sūda mazāk interešu viņiem, pārdomas un lietas ko viņi dara vai grib darīt jelkad. Un pat apskauž jauniešus, kuriem ir krietni vairāk iespēju dažās jomās.

Un ko noliegšu, no dažiem esmu pārņēmis tās vai citas lietas - darba iemaņas, receptes, kaut kādas gudrības par ikdienas lietām.

Bet tomēr ne visas omītes ir tādas jaukās. Jā, pārsvarā tieši omītes ir tās kuras gatavas tev uzgkliegt, iesist ar spieķi, nosodīt, pavēstīt interesantu faktu par tevi un visādi citādi uztaisīt “emotional damage” (meme) un ne tikai. Aiz opīšiem tāda lietu esmu novērojis ja vien pāris reižu.

Atminos, ka bērnībā, būdams sīks, ar omes draudzeni, kuru par tanti saucu, iesēdāmies trolejbusā, es apsēdos brīvā vietā neko ļaunu nedomādam, tante palika stāvot kājās. Divas kundzes ureiz piezīmi manā virzienā - nekulturāls, neaudzināts, vecākus cilvēkus jāpalaiž. Es mazliet nokaunoties, lēnām slīdu nost no beņķa, ka tante tāda, sēdi kur sēdēdams man pasaka un abām pasaka. Neatminos ko tieši, bet kundzes uzreiz pieklusa .

Arī pēdējā laikā ir sanācis pāris reizes sakasīties ar dažām kundzēm. Un man nav problēma palaist. Ja uzrunā un palūdz palaist, es palaidīšu. Nav problēma.
Ir bijis, ka vnk stāvu pie durvīm, transports pilns, vai nu izkāpu palaižot vai arī pajautā man, bet te, no visas duras kundzīte uz pusi zemāka man tā iebelž pa sāniem, lai viņu palaižot, ka likās, ka tūliņ niere izkritīs. Neuzskatu sevi par nīkuli, vismaz līdz tam mirklim… :sweat_smile: :joy:

Nesanāka situācija, sēžu, kratos uz darbu, uz pārsēšanās punktu uz citu autobus, transports pilns, bet ne pārāk. Sēžu ierubies telefonā, darba epastā, kamēr ceļā, velti laiku netērēju, ka pēkšņi dzirdu - hei, pieceļat savas pakaļas, prom, šī ir invalīdu vieta! Rekur vēl vecs cilvēks, tam ar vajag vietu.

Es protams nesaprotu, kas notiek, atskatos un sieviete, gadi 45-50, vēlreiz- davaj davaj, kāp ārā no vietas!

Kā saka, ne lūdzu ne paldies - vnk uz līdzenas vietas uzbrauc pacilātā tonī, tā ka es būtu parādā ko vairāk. Uz ko es atbildu - vecu cilvēku es palaidīšu! Bet Jūs lūdzu uzrādat invalīda apliecību. Viņa atbild, joprojām turot skarbo toni, tūliņs parādīšu.
Parādīt, parādīja. Uz ko atbildu - jautājumu nav. Lūdzu!

Ir bijušas arī situācijas, ka piedāvājot palīdzību iekāpt, izkāpt, ievilkt tās sasodītās iepirkuma somas, kurās tā vien liekas ir ķieģeļi ielikti, uzklausu pārmetumus. Tā vietā, lai pateiktu - nē, paldies!

Visvairāk patīk braucieni uz kapiem. No autobusa uz kapiem iet lēnām, bet uz autobusu, skriešus un pat autobusā sakaujas, salamājas kur bija pirmā, kura nolika somu vai nenolika. Ir tāds ar redzēts.

Tāpēc nu jau diemžēl, lai mani audzinājuši veciem cilvēkiem palīdzēt, jau kādu laiku nav tās vēlmes. Vien super akūtās situācijās vai redzu, ka ntur tiešām viss slikti. Vietu tomēr iedodu. Vai pat vispār stāvu kājās, ņemot vērā savu darbu, tāpat dirsa nereti atsēdēta un patiesi gribas pastāvēt.

Jo diemžēl nav teikts, ka tas jaunietis nav noguris un grib pasēdēt, jo īpaši pēc kāda treniņa vai pēc darba dienas. Ir jāciena viens otru. Kā arī neskatoties uz to, ka esi jauns, var būt arī tās veselības problēmas kuras neļauj stāvēt. Un neesmu saticis nevienu kuram uzjautājot vai palaidīsi, tiktu atteikts. Palaiž vienmēr.

Atminos vienu video, īsfilma, kur ar čalim prasa apsēsties. Tas viss notetovēts, lisijs, ar auskariem. Un viņu dažas večas izgaiņā un nosoda. Bet izrādās čalim viena kāja, bet viņš palaiž bez ipašas ar pretošanās.

Soctīklos arī nereti uzpeld gadījumi, tur var ticēt vai neticēt, bet precidenti notiek. Kāda ir Jūsu pieredze sabiedriskajā ar vecākiem cilvēkiem? Kā Jūs rīkojaties vai ko darat?

Un atceraties neaizmirst! :wink:

4 Likes

Es sabiedriskā labprāt stāvu pat ja ir brīvas vietas, tieši lai nav šādas situācijas

3 Likes

Same. Sēžu tikai tad, ja jābrauc ilgi, tipiski no viena gala līdz otram.
Kaut kā tā sanācis, ka neatceros nekādus dižos kašķus ar omēm/opjiem; tiesa, es tādus necenšos iegaumēt, lai neteiktu, ka tīšām cenšos aizmirst.

2 Likes

Manā pieredzē daudz kas ir atkarīgs no rajona un tava vecuma. Kad biju sīks un dzīvoju Purvciemā, tur pensionāri tevi varēja mēģināt apturēt gan uz ielas vai iekštelpās. Kā nu kurš, viens pratināja kāpēc neesi skolā, cits kāpēc neesi darbā, trešais vai tici dievam. :joy: Teiksim, Iļģuciems ir cilvēku ziņā gados jaunāks un mazāks rajons, tur ir galvastiesu mierīgāks transports sadzīvisko konfliktu ziņā.

Transports nebija diži labāks, gadījās tantes kas dzena tevi prom, jo iesēdies viņu mīlākajā vietā, vai arī situācijas, kurās tu lūdz izlaist sevi ārā no otrās sēdvietas un tavam blakussēdētājam arī par to ko pateikt. Arī tie penši kas iet uz tarānu pūļa sitācijās ir pieredzēti. Nemaz te nerunājot par visādiem konfliktiem, kas gadās transporta, kur tu neesi iesaistīts. Uz tā fonu, lūgums palaist apsēsties, pieklājīgi vai arī nē, īsti pat vairs atmiņā neaizķeras. :D

Drošākais veids kā izvairītos ne piedzīvojumiem - nelietot sabiedrisko. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Es kaut kā laika gaitā esmu sācis stāvēt vai sēdēt transporta priekšā, tur ir mierīgāk, mazāka cilvēku plūsma. Parasti viss ekšens notiek vidū vai beigās. Šķiet iedzērusī un īpaši aromātiskā publika ir tendēta kāpt iekšā aizmugurē, gan jau ar domu būt pēc iespējas tālāk no vadītāja. Vecā paaudze, protams, visus ir neprognozējams elements.

Tie super smagie iepirkumu maisi ir viena no dzīves mistērijām. Vēl piedevām tie plastmasas, ar to plastmasas rokturi, kas tik grib tev iegriezties rokā.

Es no rīta šodien redzēju tik wholesome situāciju, viens onkulītis nostājās ar kāju autobusā, lai tas neaizbrauktu kamēr viena tante aizskrien, autobusa vadītājs pat tajā momentā pikti pīpināja

2 Likes

Laikam esmu ar gadiem 15.troļukā norūdīta :D :D ja kaut vienu brīvu vietu redzu, visur ieslīdēšu un sēdēšu :D ja vien tur protams 1-2 pieturas tik braucamā.
bet neforši gadījumi tfu tfu tfu jau sen nav bijuši. principā klupa virsū, kad biju daudz jaunāka un, cik atceros, 99% uzrunāja tā, ka gatavi karam, it kā, pirms mani uzrunā es jau būtu nolēmusi, ka nekādā gadījumā nelaidīšu :smiley:

visjautrākais gadījums bija laikam, kad es pusaizmigusi un ar austiņām sēdēju uz pacēluma un pie loga. tad atveru acis, jūtu, ka visi skatās un ķotka ar ugunīm spļaudās manā virzienā. kaut ko autopilotā piecēlos, ķip palaidu. un tad jautrākais - viņa sāka kliegt uz sievieti, kas man blakus sēdēja, lai tinās pie loga, tgd viņai to vietu jau vajag. a tā sieviete ne pa kam nekustēs, kamēr neizkāpu viņas strīdējās un ķotka stāvēja kājās. Un, kas ir smieklīgāk (absudrāk)? Tas, ka ķotka varēja palūgt uzreiz tai sievietei viņas vietu un netraucēt mani? VAAAAAIII… apsēsties mums pretī tukšajā vietā, pie kuras viņa stāvēja??? :D :D prtms tur jau viss skaidrs, ne jau kājas sāp, bet nervi niez un jāizliek sabiedriskajā ;D

vēl piemetināšu, ne jau vecie krabji tiiik ļoti bojā sabiedriskā pieredzi, bet gan aromātiskie donžuāni un literal pedofīli :upside_down_face:

3 Likes

koa??!!
Manā 21. trakākais kas ir bijis ir sprediķotāji. Sagaida sastrēgumu, un laiž vaļā ka dievs mūs visus mīl. Ar kādiem pekles ratiem jūs te braukājat?

nuu jaa… ;D disclaimer i guess ;D

Kopsavilkums

man bij 16-17, ar omu vedām galdu (yes, fully saliktu) :D kr4 kā tuvāk centram, visi jau kā siļķes sastūķējušies un, no vienas puses ya know tu netici, ka notiek tas sliktākais, ka tā roka tur ir, jo nav taču, kur likties fiziski. tad vēl šoks un pluss bail kko teikt, jo hz kpc ir kkāda kauna sajūta. kr4, kad visi tur gāzās ārā pie stacijas, he made his last move and so did i. ieķēros ar nagiem viņa rokā tā, ka nolauzu sev trīs nagus. viņš nekliedza. un tad jau toč sapratu, ka i wasn’t imagining this bs. un kā jau minēju - 15.troļuks norūda ;D

es tik sen forumā nebiju aktivizējusies n now i come back with this shit ;D :D

Sasodīts, 15. troļuks tikko kļuva vēl tumšāks.

Omfg :rofl::rofl:

Šis nav mans izdomājums. Šito nereti esmu par tamponiem dzirdējis.

Šis ir negaidīts sižeta pagrieziens :rofl: :rofl:

Šos reti sanāk satapt. Bet atminos ļoti labi vienu tramvaju braucienu, burtiski, čalis zem sevis paņēma pustramvaju, visi pārējie, sabēga otrajā pusē. Un interesantākais, neviens neziņo vadītājam, neviens nezvana tur nez policijai vai tml. Visi zolīdi samierinās.
Par sevi runājot - es vnk izkāpu āra nākamajā pieturā :DD

Saprotu, ka gribas parunāties večukiem, bet sasodīts - skandelēties kā kaut kādai dīvai… -.-

3 Likes

Teiksim 3. autobusā aromāts ir biežs līdzbraucējs. Nesen biju ielecis vienā no tiem jaunajiem tramvajiem, tur tā jocīgi vairākums tautas stāvēja tramvaja priekšā, izrādījās veseli divi aromātiskiem līdzbaucēji bija zem sevis paņēmuši veselas divas tramvaja sekcijas.

Ja to uzskatīt par kaut kādu DnD vai citu lomu spēli, tāda sajūta, ka viņu prsonāžiem ir liela imba vai uzkačājušies lidz 99lvl un attīstījuši “Defense Aura” skilu.

Nez kā to pareizāk saukt, taču lai to pārdzīvotu tas toč ir constitution check. Bez poison endurance skila sabeidriskajā nekur. xD

1 Like

vajag uno reverse kārti iedot tiem pensionāriem, kas grib līst tavā sēdvietā

Think About It GIF by Identity

Ūja, kad teķa kojās maskačkā dzīvoju, /16,17 gadi/, ar gadījās piedzīvot apgramstīšanu no ~60 gadīga veča.

Bet ja viņa iedod reveres, skip pick up 4 :D

šitie pārāk rūdīti, atjēgsies jau ārā no transporta ar pusi kavas :rofl: