Vai jūs lietojat Nvidia DLSS vai AMD FSR?

Nvidia DLSS vai AMD FSR ir video spēļu upscaling tehnoloģijas. Spēle faktiski tiek renderēta zemākā izšķirtspējā nekā monitors un pēc tam katru izšķirtspēja tiek pacelta. Tas ir veids kā iegūt labāku kadru skaitu sekundē, nezaudējot ļoti daudz spēles izšķirtspējas.

Vai ikdienā lietojat kādu no tiem?


Es pats kolīdz tie parādījās sāku lietot. Man diži netraucē mazliet miglaināka bilde. Teiksim, kad mēģināju spēlēt Cyberpunk 2077 ar Radeon RX 570 uz 1440p monitora, citu variantu nemaz nebija kā lietot AMD FSR. (vismaz man šķiet, ka tas bija FSR nevis plika dinamiskā rezolūcija)

1 Like

Pats apzināti it kā nevienā spēlē neesmu slēdzis iekšā, cik atceros (moš Diablo 4 bija? būs jāpaskatās), bet es baaaaigi maz spēles esmu spēlējis, kopš saliku savu jauno kompi šī gada sākumā, tā kā tas nav nekāds rādītājs.

Man līdz šim nevienā spēlē pēc noklusējuma tas nav bijis ieslēgts. Ja pats neslēdzi, gan jau nebija.


Hz kas tas tāds, kkas jauns.

Pats neslēdzu 100%.

Interesanti gan, šo Nivdia īpašo anti-aliasing nebiju manījis. Būs jāpamēģina iekš Baldurs Gate 3. Diez vai gan diži pamanīšu atšķirīgu. :D

Vienā spēlē tādu brīnumu pamanīju, bet kaut kā neskatījos ko tas tur maina.

DLSS, jo Nvidia karte. FSR ir nedaudz zemākas kvalitātes patreiz.

2 Likes

Damn, Ray Tracing uz High. Man par tādām ekstrām būtu baigi jāupurē FPS.

Tā spēle nav grafiski smaga. Tower of Fantasy, ja kas.

1 Like

Es uzdūros vienai jaunai spēlei, kur ir DLSS fīča, kas prasa jau RTX 40 sērijas gpu. RTX 30 sērijas par vecu jau :D

1 Like

Ar to Nvidia kaitina tagad. Pamatoti vai nē, bet viņi tagad jaunās softa fīčas pārdot kopā ar jaunajām kartēm… Baigi sākuši spiest stjaunot kartes.

1 Like

Kā laptopiem, jauns gaming laptops reizi divos gados, ja gribi izbaudīt jaunākās fīčas :D
Jautājums ko tā fīča reāli tur uzlabo grafikai, vai skraidot tie ir kādi sīkumi ko neievērosi, vai kaut kas, ka uzreiz liekas stonks.

Starpcitu, spēle ir free un Co-Op rakstīts. Var taisīt kādu foruma saspēli. Varbūt kādam forumā ir RTX 40 sērijas un vēlas izmēģināt šo fīču. Cik sapratu 3 spēlētāji komandā varbūt. Es tikai izgāju paša sākuma tutorial, un solo tur reizi pamēģināju, kas tur kā.

https://store.epicgames.com/en-US/p/synced

1 Like

Man Discord Nitro dod kkādu dāvanu šai spēlei, bet nekas nav teikts, kas tajā dāvanā ir iekšā. Neesmu vēl čekojis, bet ja būtu, ar ko kopā paspēlēt, varētu pamēģināt prikola pēc.

Edit: atradu, kas tajā pakā ir:
image

It’s frame generation, you won’t see a quality increase, only more FPS.

Ta jau nav īpaši jēgas no tā, ja vienīgi tikai ieslēgt, lai rāda stūri fps un priecāties cik liels cipars :D

Vsmisļe nav īpaši jēgas? 35 → 50 fps nejutīsi? RTX 40xx jau nenozīmē tikai 4090, ir jau arī 4060 un laptopu versijas, uzgriezīsi settings uz max un FPS nokritīsies tā, ka maz neliksies.

Tāda ziņā ja kaut kas galīgi grafiski smags un frīzo, tad jau noderēs.

Bet nu cik ta tos fps reāli vajag. Es tā paskatījos, nu 45 un 60 fps pat tā pagrūti teikt. 30 un 45 tur jā, tur jau redz. 60 un 120 tur ar aci nevar redzēt. Displejs man 165hz.
Man personīgi liekas neko jau vairāk par 60 nevajag.

Bet ja tā padomā Anime, filmas mēs vispār skatāmies cik tur 23.976 kadri sekundē, un viss ir labi :D

huuh? :D

1 Like

Es neapšaubu, ka ir cilvēki, kas redz. Es tur nekādas atšķīribas neredzu, izņemot cipars stūri, ja uzliec paskatīties.

I guess depends on what game you are playing. Par cik es pārsvarā spēlēju fast-paced action spēles, man 60fps liekās unplayable.
Nezinu īsti savu sweetspot, bet komfortabli varētu sākt palikt ap 90+

1 Like