Tet+ vs Go3 - vietējo straumēšanas servisu titānu cīņa un mēģinājums mums pārdod televīziju

Manas pirmās dienas…

Esmu visā šajā straumēšanas servisu lietā svaiga zivs un tikko spēru savu pirmso pieaugušā cilvēka dzīve soļus, nopērkot savu pirmo televizoru. Tiku pie abiem Go3 un Tet+ bezmakas uz fiksētu periodu. Go3 nāca līdzī 1 gigabita interneta pieslēgumam, ko piedāvāja Tele2. Situācija bija tāda, ka varēja ņemt internetu pa taisno no Baltcom vai arī pa to pašu cenu no Tele2, bet Tele2 piemet vēl pa virsu Go3 abonimentu. Abos gadījumos interneta pieslēgumu realizē tas pats Baltcom. Tet+ dabūju uz mēnesi, nopērkot televīzoru.

Tātad es neesmu samaksājis neko ne par vienu, ne par otru. Varbūt tas ietekmēs manu viedokli pozitīvi, varbūt negatīvi. :D

Biznesa modelis - sarežģīts un faktiski neeksistē pilnā paka

Iepriekš esmu lietojis Netflix un Apple+. Salīdzinājumā ar tiem abi straumēšanas servisu cenrāži ir visai neskaidri. Tie piedāvā vairākus abonimenta līmeņus, pa virsu tiem vēl papildus pakas un kaudzi filmu kuras tā pat vajadzēs nomāt individuāli.

Par filmu skatīšanās cenām:

  • Tet+ lētākais 8 EUR un dārgākais 16 EUR
  • Go3 lētākais 7 EUR un dārgākais 19 EUR ( ir arī 4 EUR tikai Go3 satura paka)

Piedāvājums - ir savas atšķirības

Ir savas atšķirības pašu straumēšanas servisu piedāvājumā. Lielos vilcienos.

  • Tet+ mazajos tarifos ir iekļauts paša Tet saturs un HBO.
  • Go3 lētajos variantos ir paša Go3 saturs un Paramount+. Ir arī HBO, bet jāpiemet klāt 6 EUR.

Abos servisos ir Disney, bet tas nav pieejamas pakas formā, katra filma ir jānomā atsevišķi pa 3 EUR. Jānomā ir ne tikai Disney, škiet manīju jaunākas filmas kuras arī jānomā. Dažām filmām norādīts datums kad viņas būs pieejamas apskatei bez nomas.

Piedāvājumā tikai 1080p! Abas lapas šķietami nepiedāvā neko labāku par veco labo 1080p. Nav 4K, kur nu vēl HDR (high dinamic range) video. Man vēl jāpaskatās, lai tie servisi lai pateiktu, cik traki ir kompresēts tas 1080p. Pēc sajūtas, tāda pati kvalitāte vien būs kā pirātiskajās straumēšanas lapās. :D Tet+ skatoties no datora pārlūku vispār piedāvā tikai 720p. Es atvainojos par izteicieniem, bet WTF!?

Televīzija… jeb kā dinozauri staigā apkārt

Tet+ piedāvā sakombinēt pašam savu kanālu paku, turpetim Go3 tev pārdod fiksētas pakas un vēlas papildus naudu par Sporta kanāliem. Ja pirksi abu servisu ne lētākos abonimentus, tu abos gadījumos dabūsi televīziju.

Tā modernā interneta televīzija pa savam atgādina draņķīgu straumēšanas servisu. Tu vari pauzēt, tīt atpakaļ un izvēlēties no pagātnes programmas filmas. Arī izvēlēties video kvalitāti un valodu. 1080p video ir jūtami kompresēts un bildes kvalitāte ir zemāka nekā straumēšanas servisā, taču tev jau ir paveicies, ja atradi kanālu kas piedāvā tik augstu izšķirtspēju lielākā daļa ir zem 600p. Teorētiski, TEORĒTISKI, tu vari šādi noskatīties kādu filmu, kas nav straumēšanas servisa filmu pakā, kamēr viņa stāv TV pārraides arhīvā. Respektīvi, ja nesen TV rādīja Zvaigžņu karus, tu vari vakarā vēl pagūt tos noskatīties.

No amizantā, izrādās tagad filmas latviešu valodā ieskaņo boti. Es ceru, tās vēl vismaz netulko bitu, jo tad es tās vispār atzītu par neskatāmām. xD

Subtitri - dažreiz ir, dažreiz nav un dažreiz nevar noņemt

No pozitīvā puses līdz šim visām filmām ir pieejams angļu valodas skaņas celiņš, taču, teiksim Go3 manu, ka nav angļu subtitru. Vari skatīties ar latviešu titriem.
Tet+ televīzijā bija tā, ka var uzlikt angļu skaņas celiņu, taču uz ekrāna parādās nenoņemami subtitri latviešu valodā.

Ceļojums vēl tikai turpinās!

Šoreiz izmēģinu ko mazliet jaunu, šie ir tikai pirmie priekšstati. Iespējams papildināšu tēmu tuvojoties mēneša beigām ar ko jaunu vai arī metīšu te jaunus atklājumu Tet+ pret Go3 cīņā.

Uz šo brīdi - vai servisi ir tā vērti?

Ne viens ne otrs, nenodrošinās tevi ar pilnu filmu un seriālu klāstu ko skatīties mēnešiem ilgi. Anime nav ne vienā, ne otrā. Uz kādu atlaidi, servisi viennozīmīgi kļūst interesantāki. Kaut vai paķert uz maratonu HBO klāstu.

Man patīk, ka tur var atrast vismaz dažas labas lielās filmas un tulkojumus latviešu valodā. Priekš Latviešu satura šie pa lielam šķiet ir vienīgie servisi piedāvājumā.

No sliktā tikai 1080p video(ja ne vēl sliktāk), nav ne smakas no modernajiem video standartiem un izšķirspējām. Pagaidām neesmu manījis angļu subtitrus. Abi servisi mēģina tev iznomāt filmas, tu nevari samaksāt vienu summu un skatīties visu ko redzi.

Īsts filmu māns vainu ies caur VPN un fiktīvām adresēm, lai tiktu klāt ārzemju servisiem ar augstu izšķirtspēju. Vai arī ies pirāta ceļu.

2 Likes

@jurchiks I did a thing. :D

Es šoto ciest nevaru. Man vsp AI balsis tik neomulīgas šķiet

2 Likes

Crunchyroll > Go3 & co.

3 Likes

Anime faniem vietējie servisi nav konkurenti. It īpaši ņemot vērā, ka Crunchyroll maksā 5 EUR mēnesī.

Ceru, tas ir tikai televīzijā, kuru tā pat nav vērts skatīties kaut vai tikai izšķirtspējas un reklāmu dēļ.

1 Like

Kas tās par cenām :fearful:. Es lietoju Megogo un tur atsevišķas filmas maksā no 2 Eur līdz 13 Eur par pašām jaunākajām filmām (kā Bārbija). Man ir abonoments kas man šķiet ka maksā 6 Eur mēnesī un man ir piekļuve pie latviešu televīzijas + visas tās filmas kuras var skatīties ja ir abonoments.

Cīņai pievienojas vēl viens serviss Megogo - primo reizi par tādu dzirdu. :D Tet+ tajos 8 EUR man sķiet ir iekļauts HBO, kas nav tavos 6 EUR Megogo. HBO mierīgi ir 2 EUR vērts.

Man likās tas pēc noklusējma nāk mūsdienu televizoriem. Tā pat kā Netflix vai Youtube.

Laikam uz manējā televizora ir tā aplikācija, bet man nebija ne jausmas, ka tā arī piedāvā vietējo saturu.

1 Like

Kā arī visas filmas un seriāli tur ir tulkoti un dublēti.

Nelasīju, bet pārskrēju, bet
1)Izklausās episki
2)Vietām jūtās sāpe vai tml :smiley:

Ja ir sāpe, tad tā ir par to cik ļoti atpaliek mūsējie servisi. Galīgi nav Latvijas Netflix. Es pat izvēlējos nepiekasīties tādai lietā kā interfeiss un ienācu te ar atvērtu prātu.

Filmu klāsts pat ir ok, bet neveiklais ir tas, ka es tagad palaidu uz otra ekrāna Rēgu briņās, kuru man jāskatās 720p (man gan sāk rasties aizdomas, ka tā lapa melo) uz 1440p monitora ar gigabita interneta pieslēgumu. :joy: Kaut kā tai legālajai filmu skatei ir lielu pikseļu piegarša. Tas ir kā skatīties porno vai ļoti vecu YouTube video.

Reāli kāds pakalpojuma sniegšanas ķēdē ir izdomājis ietaupīt naudu uz failu hostēšanu un tīkla iekārtu patēriņu. :D Vēl jautājums vai Tet+ un Go3 vispār hostē tās filmas vai arī pasūta to kā ārpakalpojumu no kādas citas internacionālākas kompānijas.

Pieņemu, ka pasūta. Lai gan Tet atminos kaut ko ļoti lielījās par to, ka vai viņiem ir vai tml… neatminos. Tet pieļauju ka iespējams kaut ko pie sevis hostē, bet nelielu daļu. Go3 vai no ārzemēm ņem vai kā (faktiski tā jau ir Bite x Viasat) neatminos, kas viņiem tur par darījumu notikās, bet resursus šie bija apvienojuši.

Varētu būt, ka viņi paši hostē vietējo oriģinālsaturu. Parastās filmas gan jau nāk no vienas vietas visiem trim servisiem, jo tur šādas tādas filmas baigi aizdomīgi sakrīt.

1 Like

Mazliet atsaucoties uz manām domām:

Go3 joprojām tiek abonēts, lai gan mans draugs viņu skatās vairāk neka es.
Viena lieta, kas man nenormāli nepatīk go3 - NAV SUBTITRU. Paveicās, ja tie ir latviešu valodā, bet visbiežāk tie ir pieejami tikai igauņu valodā.
Saturs priekš manis nav nekāds saistošais, vienīgais ko atceros sevi skatām bija Krīvēna un go3 sadarbības produkti.

Turpretī Tet+ saturs likās svaigāks, kā arī man liekas, ka bija pieejami angļu subtitri.
Tas vairāk man kā izredzētajam, bet lietojot televizora aplikāciju uz TV box, tā bija ļoti labi izstrādāta un daudz, daudz ērtāka par go3, BET piemēram, uz WebOS, aplikācija bija diezgan meh. :D

1 Like

Man ir Netflix, Go3 un Tet+.
Īsumā par manu pieredzi:

Netflix
Patīk, ka ir pieejami jaunākie/vecākie seriāli un jaunākās/vecākās filmas. Klāsts ir ļoooti plašs, attiecīgi katram būs kur pamielot acis.

GO3
Ļoti plašs klāsts ar latviešu seriālu un live show kontentu, bet tas man pilnīgi neinteresē. Bieži vien parādas filmas no 2022 gada, kas ir my cup of tea. Paramount + un sporta paka arī ir tīri laba lieta. HBO var dabūt ar papildus samaksu, kā jau tika minēts.

Tet+
Ļoooooti daudz filmu, it īpaši no 2000-2010 gadiem - daudzi guilty pleasure kontenta. Tet ir arī VISAS latviešu klasikas un jaunākās filmas, attiecīgi patriotiem noteikti ieteiktu. HBO nāk komplektā un nekas baigi nav jāpiemaksā.

Disney+
Visas vecās disnej klasikas…un tas viss. Stāvēja man 4 mēnešus un nekas jauns nenāca, attiecīgi atteicos no abonamenta.

Mans reitings:
Netflix - 9/10
Go3 - 5/10
Tet - 8/10
Disney+ - 3/10

Cik es maksāju:
Netflix - 11 eur
Go3 (2 profili) - 9 eur
Tet - 2 eur (atlaidīti dabuju)
Disney - 9 eur

3 Likes

Stāsti! Kā dabūji? :D

Oi…neatceros…kaut kada super duper reklāma FB ar super duper bonusu, kuru uzspiedu :sweat_smile:

Eh, nespīd mums 2 EUR Tet+.