Super puper video karte

Kad būvēju savu datoru, tad specifiski apzinājos savas vēlmes un nepieciešamības, tāpēc paņēmu datoram vienkāršāko video karti ar divu monitoru atbalstu. Laikam ejot sanāca ka viena izeja aizgāja uz televizoru, un otra uz monitoru, faktiski piespiežot lietot tikai vienu monitoru datoram. Vēl paejot laikam aiz vien vairāk uzmācās fakts ka ar vienu monitoru ir par maz. Tagad kad kļuvu nobriedis tam lai pievienotu vēl divus monitorus, sūrā realitāte lika par sevi zināt, atgādinot ka nāksies pirkt jaunu video karti un no esošās atbrīvoties, jo datorā ir vieta tikai vienai.
Tā kā man ļoti nepatika doma par jaudīgas videokartes iegādāšanos tikai lai darbinātu papildus monitorus, viss bija slikti. Sagrauts devos skatīties video karšu piedāvājumu un te es to ieraudzīju:

https://www.1a.lv/p/videokarte-asus-geforce-gt-730-gt730-4h-sl-2gd5-2-gb-gddr5/d7w4?cat=2vs&index=1

Pavisam lēta video karte ar četru monitoru atbalstu, kas ielien mazajā mātesplates slotā. Šādu varētu ievietot pat zem esošās kartes un no vecās kartes neatteikties. Dotajai kartei pat nav ventilatora, jo tā dzesējas pasīvi. Patiesi apbrīnojama ierīce. Tagad varēs pieslēgt klāt ne papildus divus, bet gan veselus četrus monitorus :sunglasses:.

1 Like

P.S. nav ne jausmas kāpēc links nav smukā lodziņā ar bildīti.

watt
That makes no sense. Lai pavilktu vairākus monitorus, ir nepieciešama jaudīgāka videokarte, jo monitori nav 0 resource demand, tās bildītes no zila gaisa nerodās.

Forums daudziem saitiem nenolasa pareizi metadatus.

Atvainojos par neprecizitāti. Ar “jaudīgu videokarti” es domāju ka negribu sev gaming videokarti tikai tāpēc ka tā atļauj lietot vairāk monitorus. Dotā videokarte nav jaudīga attiecībā pret gaming kartēm.

1 Like

Tas priekš GT 730 ir dārgi. Neesmu šo uzmanīgi pētījis, bet tavā vietā es paņemtu piemestu dešuku pa virsu cenai un peķertu kaut ko no modernākas paaudzes. https://maxtrade.lv/asrock-a380-challenger-itx-6gb-gddr6-96bit-3dp-hdmi.109164.p

Tā kā tu tā pat galvenokārt tēmē uz tikai 4 video izejām un galvenais lai būtu lēti, tev Intel vairāk kā der. A380 salīdzinājumā ar GT 730 ir ļoti moderna karte, kas vilks modernās spēles un displejus. Tai ir 3 reize vairāk video atmiņas, kas ir arī ātrāka.

3 Likes

Bet šī karte arī iet lielajā slotā. Man ir pieejams vairs tikai mazais. Un es pasūtīju gt730 no amazon par 70€.

Kas tev vispār stāv lielajā slotā?

Eh, tu ar to savu taupīšanu beigās vari būt spiests iztērēt vairāk naudas, jo atkal savajadzēsies jaunu karti. GT 730 ir aizvēsturiska, es pat nezinu vai kādai no tām vēl vispār ir draiveru atbalsts.

1 Like

Gtx 1030 :smiley:

Trollis tu tāds! :D

Intel Arc A380 apēstu pusdienās tavu gt 1030 UserBenchmark: Intel Arc A380 vs Nvidia GT 1030 un tu uz nākošajiem dažiem gadiem būtu gatavs visiem monitoriem un atjauninājumiem

2 Likes

Tas maksā par 50€ vairāk un būtu jaudīgāks nekā es faktiski izmantotu. Pa virsu, man jau ir 1030 kas pilda savas funkcijas.

Pārdotu savu gt 1030 un pa lielam tu rekuperētu cenu atšķirību. Lai arī cik minimālistisks cilvēks es būtu, es neķertu pa dārgo 9 gadus vecu karti pagājušā gada kartes vietā ar 2 gadu garantiju. Ilgtermiņā neatmaksājas.

1 Like

Toties cik patīkama ir sajūta kad paturi to kas tev jau ir un turpini to izmantot kamēr vēl strādā. Veicot uzlabojumus nelikvidējot to kas strādāja jau iepriekš.

Es jūtos gana labi pārdodot vecās komponentes nākošajās labajās rokās, kas par tām priecāsies. :D

2 Likes

Izklausās, ka te aiziet galējībā. Menestrela variants ir objektīvi daudz labāks.

Un vispār, vai tu uz datora vispār neko nespēlē? 2GB VRAM ir gaužām maz mūsdienās, pat pārlūks ar daudziem atvērtiem tabiem var ielagot.

1 Like

Spēlēm man ir konsole. Dators domāts visam pārējam.

Nekad ar ko tādu nebiju saskāries.

pepeexhausted

Pēc lielā karšu deficīta esmu patīkami pārsteigts cik daudz GPU var dabūt šobrīd pa 120 EUR. 6 GB VRAM un modernie video enkoderi/dekoderi. Galīgi nav zemē metami produktivitātes mērķiem.

1 Like

Tagad man ir vertikālais monitors :sunglasses:

4 Likes

So many desktop icons…
pepecross

2 Likes

Gan jau reiz pienāks diena kad to sakārtošu. Kad uz ekrāna vairs nebūs vietas.