Radošo izaicinājumu kalendārs

Visi zina Inktober - Tintes Oktobri, jeb mēnesi, kad tu katru dienu uzzīmē zīmējumu ar tradicionālo tinti. Oktobris gan nav vienīgais mēnesis, kad gremdēties mazohisma dzīlēs ar aizbildinājumu, ka ‘es šo daru, jo man patīk zīmēt un es šo izaicinājumu tiešām pabeigšu!’. Šeit iemetīšu dažus citus tematiskos izaicinājumus, kuriem es sekoju līdzi/esmu centusies kaut jebkad izdarīt.

Janvāris

Katra gada pirmajā pilnmēness nedēļā - šogad no 21. līdz 27. janvārim - Witchsona Week.
Iedomājies, ka esi ragana/raganis(heh) un zīmē to.

Februāris

02.01 - Hourly Comics Day. Katru stundu uzzīmē pa žurnālkomiksam (mazam komiksam par sevi un saviem notikumiem) un, nu, vai nu rādi citiem, vai paturi pie sevis nākotnei.
(Es šo daru jau kopš vismaz 2013ā gada, un man ir saglabājušies daži komiksi. Kaut kādā veidā 80% ir tikai par un ap ēšanu.)

Thing-a-day - Izaicinājums katru februāra dienu izveidot, uztaisīt, uzzīmēt kaut ko. Vienalga par kādu tēmu, galvenais, ka tiek kaut kas radīts. Sākotnējā ideja bija, ka visi dalībnieki varēs publicēt savus radījumus vienā blogā, bet diemžēl visi šie blogi ir miruši. F

Marts

Monster March - Dienišķais briesmonis. Vai, ja tas šķiet interesantāk, briesmoņmeitene ;^). Ļoti reti redzu, kad kāds tiešām zīmē monstrus, biežāk novērojamas smukas monstrmeitenes, par ko man tiešām nav nekādu pretenziju.
March of Robots - robots dienā.

Aprīlis

Adventure April - galvenā šī izaicinājuma doma ir izveidot interesantus tēlu dizainus. Katru dienu tev iedots pa RPG piedzīvojumu spēlēm tipiskam tēlam, un tev tas jāuzzīmē pa savam.

April Colors - veido zīmējumu no dienas dotās krāsas. Ne tik viennozīmīgs kā huevember - tavs dienas krāsas prompts var nebūt viena konkrēta priekšā parādīta krāsa.

Maijs

Mermay - 31 diena, 31 nāriņa, katru dienu pa nāriņai.

Jūnijs

Kaijune - faktiski tas pats, kas Monster March, bet ar kaiju.

Jūlijs

:caveman:
???

Augusts

Smaugust - jā, uzminēji… pa pūķim dienā… :saitama_ok:

Septembris

Sketchtember - gatavojoties oktobrim, katru dienu uzzīmē pa skicei.

Shiptember - savs mīļākais kuģis dienā. Vai tas ir Kancolle gril, Titāniks vai divi cilvēki sadevušies rociņās (cik lewd), tas paliek tavā ziņā.

Oktobris

Inktober - tintes zīmējums dienā! Ļoti lielas diskusijas, vai der arī vienkārši melnbalts digitālais zīmējums, bet ja tu tiešām piedalies šai izaicinājumā, tevi vairāk interesē zīmēšana :D

Drawlloween - Mēneša garuma zīmēšanas izaicinājuma formula spokainā helowīna tematikā.

24 hours comic day - 24 stundās jāizveido vesels 24 lappuses garš komikss! Pie komiksa var strādāt tikai viens cilvēks. Izpēti komiksa veidošanai var veikt jau iepriekš, bet strādāt pie komiksa drīkst tikai šajās 24 stundās (tas iekļauj stāsta rakstīšanu, tēlu dizainu veidošanu, utt.). Ēšana un atpūšanās tiek ieskaitīta šajās 24 stundās :D Vēl nav zināms, kurā oktobra datumā šis pasākums notiek šogad, bet parasti tas ir oktobra pirmajā nedēļas nogalē.

Novembris

Huevember - Pēc septembra skicēm un oktobra tintes līnijām ir pienācis laiks izkrāsot zīmējumus. Katrai mēneša dienai sava krāsa, kura tev jāizmanto zīmējumā kā vienīgā. Drīkst mainīt saturation un value bet nedrīkst mainīt pašu hue.

NaNoDrawMo - Mēneša laikā jāveic 50 zīmējumi. Izklausās pazīstami?

NaNoWriMo - Un kā gan neiekļaut šo zvēru, kas nav zīmēšana, bet tik un tā ir masīvs pasākums. Nezinātājiem - mēneša laikā jāuzraksta maza novele, tikai 50 000 vārdu :D Dienā tas ir nieka 1667 vārdi. Aizraujošs pasākums, kas nepiedod vājību.

Decembris

Un gada beigas tiek sagaidītas ar

Drawcember - katru dienu veic pa zīmējumam. Nav tēmas, nav īsti spiediena. Šis vairāk tiem, kam nav ko labāku darīt :D #drawcember tags var pienest papildus uzmanības taviem sociālajiem medijiem.

dELFcember - izvedo katru dienu pa elfiņam balstoties uz doto tēmu. Jauns izaicinājums, dzimis tikai pagājšgad, bet varbūt izvilks arī līdz 2019. decembrim. Paraugam - 2018. gada tēmas.


Ja izlasīji tik tālu, apsveicu tevi ar to. :sugoi: Ja zini kādu papildus izaicinājumu - padod ziņu un tas tiks pievienots šim sarakstam.

Kā jau teicu, šie ir tie izaicinājumi, kuriem es vai nu pati sekoju līdzi vai esmu novērojusi, ka cilvēki, kuriem es sekoju, dara šo. Gan jau, ka zīmējumu stūrītī laiku pa laikam iemetīšu kādu izaicinājuma zīmējumu :D kur gan bez tā.
Cepu šo sarakstu jau kopš decembra sākuma :o vēlu veiksmi radošajā darbā

:3c

@ modi, ja šis vairāk piestāv citai tēmai nekā Radošā sadaļa, nesitiet pa pirkstiem pls :owocry:

6 Likes

Nez kāpēc tieši novembris un oktobris ir paši populārākie izaicinājumu mēneši. Ne tikai radošajā lauciņā.

2 Likes

Wou! Paldies! Biju meklējis ko šādu, bet nekā jēdzīga neatradu. :o Tāpēc, labi ka kāds ko tādu izveido latviski

2 Likes

Nezinu vai sanāks, bet pamēģināšu tos challenges. Esmu gribējis jau kādu laiku ko tādu darīt.

1 Like

Forši šitie izaicinājumi, izņemot faktu, ka nekad nespēju tos pabeigt. Mans lielākais sasniegums bija šī gada inktober 15/30 zīmējumi, bet tos pašus kauns sociālajos mēdijos likt :disappointed_relieved:

2 Likes

Jau cik sen gribu inktober iesaistīties, bet par to parasti atceros tik kādā oktobra vidū un tad jau vairs nav vēlmes un neliekas pareizi no vidus kaut ko darīt ;D oh well

3 Likes

Avi un Istuma

:D

Lai arī cik dīvaini tas neliktos, jo tie ir diezgan bieži saspringti skolas mēneši :D vismaz tiem, kas vēl studē.

+1 :owocry: es parasti netieku pat tālāk par dažām pirmajām dienām. nodoties vienam izaicinājumam ir grūti (lai gan tas ir tieši paredzēts kā treniņš šādai lietai :D)

strādāt cauri zīmējumu backlogam ir biedējoši un grūti :D vieglāk izlikties, ka šogad nemaz neplānoji to darīt. :D :D

2 Likes

hei, čali, prasība par katru šī šipa pieminēšanas reizi maksāt man cietu, reālu naudu joprojām ir spēkā