Kurlik kurlik biedri!
Kamēr baloži ir neoficālais pilsētas galvenais bieds un pilsētā stabiņi tiek pulēti kā štanga kādā klubā, man nereti pārvietojoties pa pilsēta vai saunās, rodas idejas, kā varētu uzlabot tās vai citas pilsētas skatu, ikdienu, kaut kādu infrastruktūru.
Neesmu inženieris vien sapņotājs ideālists. Tāpēc piedāvāju šajā sadaļā pasapņot vai aprakstīt ideju, kāda Jums bijusi par tiem vai citiem pilsētas objektiem, kvartāliem vai vispārinātu infrastruktūru. Manā gadījumā es saprotu, ka tam visam vajag naudu, investīcijas un tos garlaicīgos ciparus, bet tai apt laikā mēģinu skatīties realistiski.
Un kas zin, varbūt idejas tik ļoti sakritīs, ka dibināsim petīciju tās īstenošanai.
Objekts: Rīga, vecā dzelzceļa tilta balsti.
Īsa vēsture.
Palielam šie balsti ir Rīgas kultūrvēsturiskais objekts, kurš ir saglabājies un sevī nes visnotaļ smagu un dižu vēsturi. Kā arī ir ne tikai kara vēstures daļa, bet arī Latvijas dzelzceļa vēstures un tā attīstības daļa. Pavisam tādu balstu ja nemaldos ir 6 gabali.
Ideja: Tos integrēt ikdienas ainavā un padarīt pieejamus cilvēkiem. Piemēram uz tiem varētu uzkāpt, veidojot kā mazas atpūtas saliņas vai tādus kā mini skvēriņus ar kaut kādu informātīvu ideju/mini apskates objektu.
Lietuvā, piemēram, pie vienas pils ir uzstādīts caurspīdīgs stikls uz kura uzzīmēta to, kā pils izskatījās, uzstādīta tādā leņķī, ka tas saksan ar drupām. Te varētu ko līdzīgu. Kā izskatījas Rīgas pilsēta ar šo tiltu tolaik.
Piemēram ūdenī esošajam balstu varētu visnotaļ izmantot kā kuģīšu piestātni, kur cilvēki varētu to izmantot kā tādu apskates platformu.
Vai pat uz sauzemes stāvošo, Krasta masīva pusē, izmantot kā tādu vides objektu, statuju vai mākslas darbu podiumu.
Šajā idejā izlaižu uz Zaķusalas 4 esošos, pa savam viņi atrodas aizsargājamā objektā, pie paša dzelzceļa, taču tai pat laikā to arī varētu apspēlēt un izmantot. Teorētiski - varētu uzbūvēt tādu kā “maketu” to kā šis tils dzīvē izskatījās vai tml., braucot garām pa esošo tiltu būtu interesanti pa savam.