Peļu Sardze - 1. nodaļa

Mūsu stāsts aizsākas stiprākajā peļu cietoksnī Lokheimā, Peļu Sardzes sirdī. Kādā agrā vasaras rītā sardzes Matriarh Gvendolīna nodeva pavēli Patruļas Līderei Moirai ierasties Matriarha kabinetā. Moiru sagaidīja viena pati Gvendolīna, stāvot pie istabas vidū novietota galda uz kura atradās peļu teritoriju karte noklāta ar misijā esošo patruļu figūriņām. Ienākot dziļāk istabā, Miora pamanīja, ka uz galda malas stāv arī aizzīmogota vēstule.

Moira, es esmu izvēlējusies tevi priekš delikāta uzdevuma. Tev nekavējoties jāsavāc sava grupa un jādodas uz Elmosu. Tur tu uzmeklēsi vietējo dziednieku galvu Tomu un nodosi viņam vēstuli. Taču to izdarījusi nedodies prom, piedāvā viņam eskorta palīdzību. Ja viņš atsakās, pārliecinies lai viņa ceļam nekas nedraudētu. Vecais muļķis kaut kāda iemesla pēc ir nodomājis pamest pilsētu un pārvākties uz Aironvudu. Dievs vien zin cik daudz dziednieki dosies viņam līdzi. Tas var izvērsties par konfliktu. Mūsu darbs ir kalpot, nevis valdīt pār brīvām pelēm, bet es negrasos pieļaut asins izliešanu. Izdari ko vien vari savu pilnvaru robežās konflikta novēršanas labad.

To pasakot, viņa iedeva Miorai iepriekš minēto vēstuli.

Neaizmirsti. Šis ir delikāts uzdevums un tas nav domāts svešām ausīm, piesargi savus padotos, lai viņi lieki nerunā. Tagad dodies, jo vairāk laika mēs tērējam, jo lielāka nelaimes iespēja.


Varoņu grupa:
Moira (Patruļas līdere)
Fredis Apšubeka (Patruļas sargs)
Hensons (Patruļas sargs)
Garniers (Sardzes pele)
Seyth (Mīkst-ķepa)


Miora ir izsūtījusi pavēli savai grupai, sagatavoties patruļai un tikties galveno vārtu priekšā.

Spēlmaņiem jānokļūst līdz vārtiem un jāsagatavojas ceļam. Lomu spēles laiks! Apraksti sava varoņa darbības zemāk.
Īstais brīdis izdomāt savus misijas mērķi.(Goal) Uzraksti to zemāk, kā arī ieraksti savā personāža lapā! Neaizmirsti, katram varonim jāizdomā atšķirīgs mērķis.
PS. Šī ir pēdējā iespēja līdz galam pabeigt savu personāža lapu. :wink:

Goal: Kļūt par slavenāko peli - zobennesēju zem debesīm.

Goal: Izpildīt misiju bez liekiem konfliktiem.

Izgājusi no Gvendoīnas kabineta Moira kādu brīdi vilcinājās durvju priekšā. Viņai pirmo reizi uzticēja tik svarīgu uzdevumu, tādēļ vēl jaunā patruļas līdere pirmajā brīdī jutās apmulsusi, pacilāta un staukta vienlaikus. Bet prāts pārmāca emocijas. Viņa uzdeva kādai garām ejošai pelei atrast un nodot ziņu trīs no saviem grupas biedriem. Ceturto, savu skolēnu, viņa nolēma uzmeklēt pati, viņa vēl ne tuvu neuzticējās viņa plānošans spējām un misija bija ļoti nozīmīga. Godīgi sakot viņš sagādāja Moirai daudz raižu… Ilgāk nekavēdamās domās pele ielika svarīgo aploksni audekla somā, ko viņa bija tālredzīgi paņēmusi līdzi, un pagriezusies mazajiem nadziņiem viegli skrapstot, Moira devās tālāk gaitenī. Viņai jau bija dažas idejas par sava skolēna atrašanās vietu.

Mērķis: Apciemot un palīdzēt tēvam.

Šis rīts sākās gluži tāpat kā jebkurš cits. Tikai malkojot rīta dzērienu pie Freda mājas durvelēm kāds stipri klauvēja. Mani neinteresē nekādas reklāmas! viņš stigri nobļāvās, lai aizbiedētu neaptēstos pārdevējus prom. Klauvējieni tik tiešām pazuda, bet Fredis teju izspļāva savu tēju, kad padzirdēja durtiņas nočīkstam. Jūs, vandāļi! Fredis nokliedzās un nosita tasīti uz galda un paķēra nazi, ar kuru bija gatavojis brokastu maizi. Liels bija pārsteigums, kad viņš ieraudzīja, ka durvju spraugā nestāv neviens izmisis pārdevējs ar grozu padusē un lipīgu saukli lūpās. Viņa priekšā stāvēja ziņotājs. Jā? Kas ir? Fredis nosēdās atpakaļ, nolika nazi un neatvainojies turpināja malkot tēju, kurai tikko uztraukuma dēļ bija piemetis vēl vienu cukura graudu.
Uzdevums tiešām satrauca Fredi. Galu galā viņa māte bija vēstulē pirms nedēļas rakstījusi, ka tēvs ir apslimis. Bet tagad dziednieki taisās prom? Tas var izraisīt vairāk kā tikai asins izliešanu. Viņa vecvecāku jaunībā Elmosa bija liels peļu centrs. Tagad tas ir sarucis vien līdz ciemam. Dzīvelīgam ciemam. Bet tā dzīvelīgumu nedrīkst apdraudēt. Viņš priecājās, ka ir izraudzīts šim uzdevumam. Iespējams viņš spēs Tomu pārliecināt, ka Elmosas pamešana nenovedīs pie labākas izaugsmes. Bet vēl svarīgāk - apciemot un palīdzēt tēvam.
Fredis somā salika vairākas rakstāmlietas, cirkuli, lineālu, klades un papīru. Somu noslēpa zem vairoga, ko uzlika uz muguras. Pie jostas viņš piesēja savu ķēdi. Nesen tai bija pats pielicis dzelkšņus un asumus. Šī, iespējams, arī izvērtīsies par labu misiju, lai pārbaudītu jaunos uzlabojumus ierocī. Pēc sagatavošanās un durvju aizslēgšanas, Fredis devās uz pilsētas vārtu pusi.

Mērķis: Papildināt esošās zināšanas un iegūt jaunas uzdevuma laikā.

Sviedri tek, Hensons jau jūtās gan gandarīts, gan noguris. Jau agra rīta Hensons kā jau brīvajā laikā atkal darbojās tēva darbnīcā. Šoreiz plāni ne pa jokam, divi dunči un šķepa gals bija jāizkaļ. Pēkšņi tēvs iesoļojis darbnīcā aicina mest mieru. Esot atnākusi kāda pele un teikusi, ka jauns uzdevums ir, jātaisās ceļā. Hensons izdarot pēdējos āmura sitienus, atdzesē dunci un noliek to malā.
Atpūties kādu laiku, saposies ceļam tas atsveicinājās no vecākiem, izgājis no mājas un atskatījies uz to kādu brīdi. “Laiks doties”: viņš nodomāja un nesteidzoties sāka doties uz norādīto vietu.

Tomēr Moiras plāniem nebija lemts piepildīties. Uz brīdi iegriezusies savā istabā viņa atklāja, ka karte, ko viņa parasti izmanoja tālākos ceļojumos, ir nezināmā veidā dabūjusi plīsumu pašā viducī. Tā nu pelei ar nožēlu nācās noķert kādu ašu ziņnesi, un aprobežoties tikai ar īsu un savaldīgu ziņu savam skolēnam. Izdarījusi šo viņa nopūtās un platiem soļiem devās uz tuvāko karšu glabātavu. Jau pēc pāris minūtēm viņa izgāja no mazās, tumšās un visai smacīgās telpas ar dažiem rūpīgiem papīra ruļļiem ķepās. Atgriezusies savā nelielajā istabā, viņa sāka steidzīgi, tomēr akurāti kravāties.
Kartes devās viņas audekla somā kopā ar dažiem medicīnas piederumiem, rezerves šķēpa uzgali, īpaši izvēlētu akmeni to asināšanai un dažām lāpām. Viss cits, kas varētu būt nepiciešams būs dabūjams, un dažas lietas vēl bija palikušas somā no iepriekšējām misijām. Kā pēdējie tika nostiprināti šķēps- uz muguras un nazis- pie jostas, sānā. Pēdējo reizi uzmetusi domīgu skatu istabai Moira sakārtoja savu pelēko apmetni, un cik ātri vien iespējams devās uz galveno vāru pusi, cerot, ka viņa nebūs pēdējā, kas tur ieradīsies. Pele klusi murmināja sev pašai kaut ko nenoteiktu, ar vien izvēoties īsāko ceļa virzienu uz vārtiem.

Diena jau tuvojās pusdienlaikam, taču no Sejtha nav ne vēsts. Grupa ar smagu sirdi nolems doties ceļā bez jaunā rekruta. Varbūt vēl viņam izdosies attapties un noķert partiju Elmosā.

Atveras Lokheimas galvenie vārti un no tiem izsoļo četras peles, sardze dodas patruļā.

Laiks ceļojuma pārbaudījumam! Konflikts - ceļojums.
3 pelēm būs jāizdara viena darbība (komandieris var veikt izvēli savu pakļauto vietā) - uzbrukt, aizstāvēties, negaidīts uzbrukums vai izdarīt manevru.
Izmantojamie stati:
Pathfinder - uzbrukums vai negaidīts uzbrukums
Survivalist and Weather Watcher - aizstāvēties vai izdarīt manevru.

  • var izmantot priekšmetus un wise, ja tādi ir.

Pašsaprotami visas darbības ir jāapraksta un jums pašiem jāizdomā ko nozīmē, piem., “uzbrukt” ceļojumā. :slight_smile:

Cīņas iniciatīva(citiem vārdiem HP)

Gadalaiks vasara 4 d6 + Sezonas ranks - 4 d6(2 ; 5 ; 2 ; 6) + 4= 6

Parijas iniciatīva Miora Pathfinder tests + Health - 3 d6(5 ; 6 ; 4) + 4= 7

Vasara(6) pret partija(7)
Fight!

Miora diemžēl nav izcilākais personāžs ceļojumu vadīšanai. Vasara ir vājākais no gadalaikiem.

Fredis jau laicīgi manīja, ka ceļojuma laikā solās būt ļoti karsts. Saule bija zenītā un smiltīs varēja novērot mirāžas. Bet pelēnam šis nebija pirmais ceļojums karstā laikā. Un noteikti ne pēdējais. Viena no visbiežāk sastopajamām problēmām starp ceļotājiem bija nepareiza seguma izvēle. Iet jeb pareizāk teikt - lēkāt, pa karstu virsmu ir nogurdinoši, nedroši un nejēdzīgi. Turaties uz lapām Fredis noteica biedriem. Svaigi kritušas lapas karstumu nepatur sevī. Čāpot pa tām ir krietni vieglāk un arī mīkstāk, nekā pa akmeņiem vai zemi.

Aizsardzība + izmantoju drought-wise. Vai es visu izdarīju pareizi? Un vai es varēšu vēl šito labot? Jo tagad sapratu, ka 3 pelēm būs jādara viens un tas pats. Varbūt citi nepiekritīs aizsargāties.

Drīkst mainīt. Man vajagdzīgas trīs gatavas darbības, mainīt vairs neko nedrīkstēs tikai kad sāksies to izpilde.
Ar aizsardzību problēma tāda, ja visi aizsargāsies, jūs neizdarīsies kaitējumu pretiniekam. Alternatīvi aizsardzībai tu vari manevrēt.

Kamēr Fredis izteica savu spriedumu sakarā ar laiku Moira iegrima kartes pētīšanā. Par laimi izrādījās, ka kāda cita grupa nesen ir atgriezusies no Elmosas, un tāpēc bija ļoti viegli iztēloties kopējo ceļa ainavu. Lietus nebija lijis jau nedēļu, tādēļ izmaiņas ceļā varēja būt tikai pavisam minimālas. Novietojusi karti atpakaļ somas drošībā Moira nolēma pacelt balsi.
Šajā posmā mēs patiesi darīsim gudrāk izrādot piesardzību, par tālāko ir grūti spriest. Mums ir jāturas vairāk sāņus nekā pieņemts, šis ceļš kopš nesena laika ir bloķēts un mēs nevaram atļāuties zaudēt pat stundu no vērtīgā laika. Un ja parādīsies lielāki šķēršļi, tie būs jāiznīcina vai jāpārvar, ja tas neapdraudēs kādu no mums.
Noteikusi šo Moira turpināja ceļu.

Uzbrukums + karte.

Hensons kā jau būdams piesardzīgs iesaka izvēlēties drošāko, bet nedaudz ilgāko ceļu. Nav vērts riskēt pāris stundu dēļ. Hensons vienmēr visu izvērtē piesardzīgi, nedod dievs tiks palaista kāda detaļa vai nianse garām. Pamazām arī jāsāk apšaubīt pārvietošanās pa lapām - kas lai zina, kas slēpjas zem tām.

Aizsardzība

Partija pret gadalaiku! Pirmais raunds.

Aizsardzība pret uzbrukumu => 5D + 1D pret 4D => 3S(3; 3; 3; 5; 5; 6) pret 1S(1;1;2;4)
Freda izvēlētais pārvietošanās veids ir pat ļoti veiksmīgs! Partija nesaņem kaitējumu.

Uzbrukums pret uzbrukumu => 3D + 1D un 4D => 0S(2;2;2;3) un 2S(2;2;4;4)
Moiras iniciatīva nepaātrina grupas kustību, to tikai nogurdina ceļš. Partija(7) - 2 = partija(5)

Aizsardzība pret aizsardzību => nekas nenotiek :stuck_out_tongue:
Hensona piesardzība nenesa nekādu labumu.

Raunda beigas.
Partija(5); Vasara(6).

Viena veiksmīga aizsardzība, neveiksmīgs uzbrukums un bezjēdzīga aizsardzība. :smiley: Partija cieš kaitējumu. Un Fredis ir salīdzioši OP.

Maziņš terminu paskaidrojums:
“5D” - pieci kauliņi. “3S” - trīs veiksmīgi iznākumi.(kauliņa vērtība 1-3 = neveiksme; kauliņa vērtība 4-6 = veiksme)

Fredim atkal bija iesmesls būt sapīkušam un īgnam. Jauneklis Hensons atkal darīja kaut kādas muļķības. Ko tu tur muldi, ka lapas var būt bīstamas? viņš adresēja pelēnam, Es eju pats pirmais, redzi? Ja tur slēpjas kaut kas apakšā tad tā var būt kāda vabole vai skudra. Un kas tad būs? Esi par vārgu, lai stātos tādai pretī?
Vasaras saule tomēr svilināja karsti. Aizsardzība noderēja lieti, bet vajadzēja padomāt arī par kaut kādu pretuzbrukumu, lai pelēnu ķermeņi nepārkarstu un tie varētu turpināt ceļu. To Fredis atstās līderes ziņā. Ja jau viņa ir tāda norīkota, viņai būtu jāspēj savu patruļu arī pasargāt.

Aizsardzība + Drought-wise

Moira ātri nolēma atstāt aizsardzību Freda rokās. Grupā kā jau visur ir svarīga uzticēšanās, un viņa bija gatava uzticēties saviem biedriem. Ar cerību, ka tas dos savu rezultātu… Nē, nedrīkstēja ļauties šaubām!
Beidziet šos veltīgos strīdus! Henson, Fredim šoreiz ir taisnība. Pārējā paļaujies uz mani, un es ceru, ka tev arī ir pietiekami goda lai parādītu sevi no labās puses.
Pēc šiem vārdiem Moira neviļus pieskārās šķēpa kātam.

Uzbrukums + karte

Un Hensons klusībā manevrē pirms Moiras darbības… :smiley:

Partija pret gadalaiku! Otrais raunds.

Aizsardzība pret aizsardzību => nekas nenotiek :stuck_out_tongue:

Manevrs pret uzbrukumu => 3D pret 4D => 1S(1;2;4) pret 1S(1;2;2;6) => 2S(1;2;2;) pret 2S(2;2;6;6) => 2S(2;4;4) pret 1S(1;1;2;6)
Veiksmīgs iznākums!

Uzbrukums un uzbrukums => 3D + 1D + 2D un 4D => 4S(1;2;5;5;6) un 2S(2;2;4;5)

Gala rezultāts:
Vasara(6) -4 = vasara(2)
Partija(5) -2 = partija(3)

Gaidu nākošo kaujas izkārtojumu. :smiley: Protams, vēl spēlmaņiem ir iespēja iztērēt savus īpašos punktus, lai paaugstinātu savu rezultātu. :3

Bet ko darīt, kad ceļš nomainījās? Vairs apkārt nebija koku, kuru lapas bija sanestas uz ceļa ar vēja palīdzību. Fredis pamanīja, ka Hensons uz viņu šķībi tagad skatās. Šādā gadījumā pelēns varēja arī ieteikt virziena mainu. Viņš pameta skatienu uz patruļas līderi un vaicāja '‘Ceļš jāveic taisni? Es esmu diezgan pārliecināts, ka kaut kur netālu varētu būt arī drošāks ceļš’'
Vispār Fredim bija vienalga vai Moira izlems maršrutu mainīt. Viņš pats citu nezināja un viņa pēdas vēl nebija sadegušas. Iet pa zemi viņš varēja.

Manevrs + drought-wise.

Moirai šis ceļš nesolījās būt no vieglajiem. Viņa atkal savā prātā pārskatīja karti un klusi nopūtās.
’‘Tev, protams, var būt taisnība. Konkrētas informācijas nav, bet būs jāriskē. Ceļu ir grūti paredzēt… Es paļaujos uz tavām zināšanām…’'
Piekāpties kad nepieciešams, to viņa apguva jau sen. Un biedram bija manāmas ambīcijas un savs instinkts, tā nu šoreiz viņa varēja tikai izmantot visu savu māku un zināšanas uzbrukumā pret jebkādām briesmām.

Uzbrukums + karte

Hensons klusībā aizsargā.