Pārdomas par Japānas kultūras popularizēšanu Latvijā

Japāņu popkultūras popularizēśana būtu izdeīga mums visiem… Mož izveidot topiku par šo? Kas zin, var būt sanāks kko sabīdīt

Līdz galam neizprotu tavas idejas lēcienu. Mēs jau no pirmās pastāvēšanas dienas nodarbojamies ar popularizēšanu…
Ja tu runā par anime, mangas un taitlu tulkošanu, ar to nodarbojos vairāk kā četrus gadus. Mani moka ziņkāre tikai šāda materiāla pircēju sakarā.

1 Like

Es gan domāju, kamēr šeit pie mums valda “animācija ir paredzēta bērniem” mentalitāte, nedomāju, ka japāņu popkultūra te tik vienkārši uzplauks. Uz mani darbā praktiski visi non-nerds skatījās šķībi un sauca par dīvaini (kaut arī daži nerd kultūras pārstāvji arī domā ka esmu viens no jocīgākiem cilvēkiem ko tie sastapuši). :laughing:

2 Likes

Jap šī arī ir tā problēma ar kuru nez kā tikt galā

“animācija ir paredzēta bērniem” nu nezinu pēc būtības ir kā? ir anime PG - children, tad tur PG -12+ tad PG-16+ tad PG-18+ latvieši kādreiz rādija tak visus tos pokemonus un tml un pa tv3 vēl tgd atceros teica japāņu multfilmas bērniem vai vnk mēs to varam nosaukt par Anime no rītiem plkst 7:00 un kad pa LNT reklamēja īsti neatceros gadu lkm tas bija 2003 teica, ka multfilma Princese Mononoke no 16:00 un ieteicamais vecums no 12 gadiem. Tas arī lkm viss neatceros, ka rādītu kādu animi un ieteicamais vecums būtu tur pusaudžu vai pieaugušajiem.

1 Like

Tu no 2007 gada izlīdi? :D ealī kur jūs atrodat tādus cilvēkus, ar kuriem var pastrīdeties par šo tēmu. Manā apvidū visiem ir pilnībā pajāt par šo tēmu :(

1 Like

Viņi ir visur :disappointed_relieved:

Un tagad pacenties visus šos vecuma ierobežojumus un žanrus paskaidrot vispārējai populācijai. XD Man tēvs joprojām domā animācija un spēles ir paredzētas maziem bērniem. Kad spēlēju piemēram DOOM 2016 viņš saka: “Atkal bērnībā atgriezies” :laughing: Tā kā nedomāju, ka cilvēki kad skatījās Animes pa lokāliem kanāliem apzinājās par kkādiem vecuma ierobežojumiem vai vecuma grupām vai žanriem un mērķauditorijām, jo viņi visu saliek vienā kaudzē, because the general public can’t be bothered with this.

Tādus cilvēkus es nēpārtaukti satieku. Bet tie gan ir vecākas paaudzes cilvēki parasti.

Paga es tikai nesaprotu kāpēc man nenokurienes mājās es biju atradis vecās vidjika kasetes ar animēm tādām kā Devilman, wicked city, protams tas bija 2002 gadā kaut kādā, pirmā doma bija lkm tētis skatās multfilmas priekš pieaugušajiem. Ā un par datorspēlēm :smiley: es ,kad pirku veikalā tas bija arī doom, bet 3 un 2005 gadā tētis iedeva nauda es pats sīks 12 gadi kkādi bija nopirku bez nekādām problēmām tikai viens jautājums, kāpēc aizmugurē uz vāka bija rakstīts ar lieliem sarkaniem burtiem Pegi 18+? vai vispār ir bijis kādam tā, kad pārdevējs tev pasaka tu nevari atļauties pirkti šo spēli jo tev nav 18padsmit?

Nu tehniski pārdot nedrīkst pārdevējiem, ja ir vecuma ierobežojums, bet reti kad prasa. Man Elkorā gan bija gadījums kad vecāki izsauca policiju un kasieri sodija par to ka tā pārdeva mazam puikam GTA V. Tā kā pricipā tā ir admisitratīvi sodāmais pārkāpums, ja pārdevēja pārdod kko tādu bez vecāku piekrišanas.

Kas tie par vecākiem tādiem :neutral_face:

1 Like

Nezinu man piemēram vecāki jau no bērnības laikiem ļāva skatīties tādas filmas kā Predator, aliens un pārējās 18+ jo bail man no viņām nemaz nebija tikai vairāk intereses bija, nē protams kur erotika jeb sekss to ta automātiski aizliedza, lamāja, pēra ,bet visu pārējo drīkstēja.

4 posts were split to a new topic: Counter-Strike: par un pret

Bet ja Tu viņam parādītu kaut kādu Blood-C , Devilman, vai sazin kādas tur 80s 90s asins izliešanas animes un pietam vēl ar erotiku ;d … arī teiks ka bērniem ;d?

Bet kad uz kino ekrāniem iznāk jaunas animācijas filmas, tad skatīties dodas gan lieli, gan mazi.

Lielie bieži vien dodas dēļ sīkajiem un retais pašas animācijas dēļ.

Man maz ticās ka lielie ar prieku skatītos Minjonus. Lai gan vielu afektā… viss kas var but.

1 Like