Nākošgad sāksies random iesaukšana militārajā dienestā!

Šeit pietrūkst parūkas un meikapa :D

Tas ir ļoti bēdīgi, ja tas ir tavs viedoklis.

Jā varam spriest, ka pēc uzbūves čaļiem ir vieglāk, bet vēlos pieminēt ka ir arī dažādas uzbūves arī viņiem.
Labi - tagad viņi iesauc random cilvēku skaitu uz apmācībām izlozes veidā .
Nākotnē es uzskatu, ka ir jābūt atvērtām durvīm arī sievietēm.

Ne visas plāno bērnus. Manā draugu lokā ir, kam interesē pašaizsardzība un izdzīvošana. Ne visi identificējas kā sieviete, ja pase to neuzrāda. Tāpēc ir ļoti bēdīgi un vecmodīgi pieņemt, ka mēs nevaram jo “jādzemdē bērni”.

Mēs varam un es uzskatu, kā arī “primitīvajām profesijām” ir jāpielāgojas, lai piesaistītu dažādus cilvēkus. Pec draudzenes stastītā visi tiek pārskatīti vienlīdzīgi un netiek apsvērts “ā tu esi meitene tāpēc tu vari izlaist šo”. Visiem vienlīdzīgi ir jādara visu ko liek.

2 Likes

Atsevišķas sievietes var - ok, viņām neviens neliedz. Bet kopumā

Miera laikos mēs varam kontrolēt un pielāgot lietas. Kara laikā visiem būs vienalga.

Ja arī mums pretī stāsies krievs, tur jābūt psiholoģiski stabīlam savās vērtībās un jātic tam, ko tu aizsargā. Tāpēc arī armija atsijā daudzu cilvēkus, kas ir uz spektra, kuri paši nezin, kas ar viņiem notiek vai kuram nav izcelta mīlestība pret ģimeni vai valsti.
Karā tev jābūt disciplīnai un mīlestībai pret valsti vai mīlestībai pret savu ģimeni un zemi.

BTW, Latvijā ir vislielākais sieviešu īpatsvars armijā Eiropā (17%!!!). Mūsu armijai vispār nav problēmu ar sieviešu piesaisti.
Attiecīgi, gan jau ka nestandarta cilvēki iet uz armiju, bet daudzi neiztur psiholoģiskos testus…

1 Like

Nespekulēšu te kādēļ tas ir, jo man nav ne jausmas. Tai patī Somijā un Šveicē čaļiem ir obligātais iesaukums, meitenēm brīvprātīgais. Ja man būtu jāmin, visdrīzāk iemesli ir ļoti praktiski nevis kaut kādi pseudo dzimum politiski.

1 Like

Iemesls vienkarš bioloğisks, jadzemdē. Tās valstis ir narnija, karoč 4 stradā 3 brīvas. Tas normaliem cilvekam ir voodoo.

Nav liela sakara ar dzemdēšanu mūsdienās imo. Drīzāk kaulu blīvums, muskulatūras apjoms, un fakts, ka vīrieši vidusmērā ir 30-60% spēcīgāki par sievietēm atkarībā no tā kuras muskuļu grupas izvērtē. Vīrieši arī spēj daudz ātrāk uzņemt muskuļu masu augstāka testosterona dēļ, kas arī dod lielāku agresivitāti. Tā var būt pozitīva īpašība kara laukā.

1 Like

Liels sakars muskuļiem musdienas ar nav. Tehnoloğijas jau pieradijušas ciņas laukā. Agresivitāte musdienas ar tas pats. Galvenais izpildi komandu, nevis esi agresīvs. Agresivie bieži agresīvi pret savejiem.

Nu nezinu gan, kad tev jānes uz muguras 50kg mugursoma un jāstaigā pa karalauku entos kilometrus, tad bez muskuļiem būs kā būs. Neviens cits tavu somu nenesīs, tikai tu pats. Ne jau visi sēž kkādos ofisos ar VR brillēm galvā un kontrolē dronus attālināti.

Drone. Problema, kad tehnoloğijas vel dārgākas par dzivību. Tapēc vel liek nest 50kg somas. Tiklīdz tehnoļoğija letāka būs. Vairs nebūs nepieciešams.

Nu kāds drone, dronu skaits ir ierobežots. Pat ja tie būs lēti, tos vienalga nevarēs uzražot miljonos, lai varētu atļauties vnk izmest karalaukā. Tas būtu bezatbildīgi un stulbi.

realitātē arī dronus vada no ierakumiem, tikai miljonus vērtos no vagoniņa vai ofisa. vēl spēcīgs faktors ir spēja panest diskomfortu un zemos sanitāros apstākļus.

1 Like

Tas pats, informatīvais segments arī ir laukā, un vis infrastruktūra viņiem jāvelk līdzi.

1 Like

Karoč mugursomas svaram + drons + remote + binoklis + planšete + rezerves baterijas/adapteri tam visam.

teltis, instrumenti, paika, ekipējums, iespējams antenas un raidītāji. mana iztēle pat nevelk līdzi

1 Like

Runājot par karu, ir kā ir. Bet armijā sievietes noteikti var pavadīt laiku darot biroja darbus. Instruktori, grāmatveži, pavāri un kas tik vēl ne. Bieži vien arī depo redzu iepērkamies armijniekus, šiem iedod sarakstu ar lietām kas jāiepērk un dodas iepirkt. Ir daudz lietu, ko armijā darīt ar fiziski vājākiem, sievietēm vai tiem, kas negrib atrasties karstajās zonās.

1 Like

image
attēls diezgan fried, jo protams neviens nedalīsies ar jūtīgu informāciju

20 posts were split to a new topic: Agresivitāte, amerikāņu armija un kara video

Nu instruktoriem noteikti vajag fizisko top formā, lai rādītu piemēru, bet pārējiem, protams, nevajag. Vismaz teorētiski, moš armija tomēr prasa, es nezinu.
Bet interesanti, vai uz tiem grāmatvežiem, pavāriem, utt arī attiecas obligātais iesaukums? Kaut kā šaubos, cik es saprotu, tas attiecas tikai un vienīgi uz tiem, kas ir “boots on the ground”.