Nākošgad sāksies random iesaukšana militārajā dienestā!

Huh…interesanti.

Tad sanāk uz gadu manus pienakumus nebiebs nepilda? Jo gada laikā pilniba apmacīt jaunu darbinieku būtu traki. Es pats tur praktiski gadu strādātju un pats daudz ko vnk nerubīju

mazāk jau par minimālo noteikti nedos.

To lai pats darba devējs štuko :grinning:

Šitais jauns foruma cosplay meetups uz gadu - dienests.

3 Likes

Hm, varbūt es ar savu spēju mirt nost no maizes nederēšu, bet nu man būtu čakars dabūt jaunu diagnozi, ja vecā pēkšņi neder. :person_shrugging:

Obligātais dienests daudz kur ir normāla parādība, esmu strādājis ar somiem un šveiciešiem, visi pieraduši, baigi nestreso. Kā bija Somijā jau vairs galīgi neatceros, Šveicē sistēma pa smuko, vari izvēlēties starp kādiem 3 dienesta veidiem, tai skaitā sociālo darbu ne armiju, un kas ir tas lielākais, tev maksā dienesta laikā tavu darba algu. Reāli man galvenais kārdinājums vairīties no Aizsardzības dienesta iesaukuma būtu tas, ka tu pakās veselu gadu ienākumu. Tas ir baigi sālīti.

5 Likes

Mans viedoklis principā ir ļoti līdzīgs 5umm3r izteiktajam viedoklim. Vienīgi “mama’s boys” 'šī te štelle nepārmācīs, jo programma ir pārāk viegla un īsa, bet nu… varbūt kādam liks aizdomāties un tas jau ir ok.

Un kā jau tikko minēja Menestrels tad ārvalstīs ar šo praksi ir ļoti labi, cilvēki nav nekādā panikā. Mums jau to pa lielam atcēla, jo domāja, ka tā ir PSRS lieta. Tāpat kā sākumā sieviešu dienu atcēla/teica nesvinēt (bet cilvēki tik un tā svinēja), domājot, ka tie ir PSRS svētki :laughing: Vienkārši pamazām sākam tomēr skatīties arī uz Eiropas un citu pasaules valstu piemēriem un kaut ko no tā aizgūt.

Bet no jaunākiem džekiem gan esmu dzirdējis par un pret. Apmēram 50/50. Man personīgi vispār nebūtu nekādu iebildumu “padienēt”. Būtu jautri. Es to vienkārši par kā kaut kādu ilgāku summer camp uzskatītu. Vai, ja strādājot, kā ieilgušu komandējumu :grin:

1 Like

A vsp…ja tevi izlozē tu jau vairs tos alternatīvos nevari paņemt ne? Teiksim tur zemessardzē pa brīvdienām mežā tupēt un kariņus spēlēt?

Nebūs izvēles, ja pats nepiesakas. Es domāju, kad tā būs 100%. Worst case scenario is most likely.

Those sneeky buggers

Vismaz svaigs gaiss, pusdienas cerams. Kautkas šitāds, tik mes cosplay vēl.

Getting inspired:

Ko tur niekoties

Tāpēc, ja grib aizbēgt no šī, tad vienkārši stājies zemessardzē, netraucēs darbam :grinning: tur tad bija kaut kādas noteiktas dienas, kas jāapmeklē, lai tiktu pieskaitīts kā dienests

Arī nav opcija…kurš ta laukos sniegu tīrīs, dārzu palidzēs apstrādāt un malkiu vedīs XD. Vecāki jau rēķinās la brīvdienās braukšu atpakaļ no Rīgas un palīdzēšu mājas darbos

2 Likes

Nē nu es jau te daudz burkšķu bet nu ja absolūti nepaveiktos un izlozētu tad samierinātos ar savu likteni un daudz neko nespurinātos

Combat labutēni :lmao: :lmao: :lmao:
Nekad nesapratīšu. Pārāk neloģiski.

“Iesaukšanai valsts aizsardzības dienestā ir pakļauti Latvijas pilsoņi – vīrieši, kuri dzimuši pēc 2004. gada 1. janvāra.”

“Piesakoties brīvprātīgi, līdz 200 jauniešu varēs arī dienestu pildīt Zemessardzē, kopumā dienot 5 gadus un ik gadu apmācībā piedaloties 28 dienas.”

Sekojoši 5 gadus katru mēnesi viena nedēļas nogale.

1 Like

drizāk jau šitā izskatitos.