Mazliet par alternatīvajām diētām - ģaļēdājiem, vegāniem utt

Visa mana dzīve ir meli…

Hey, nesaku, ka visi vegāni mirst badā, bet tomēr tādas ziņas semi-regulāri dzird tikai par vegāniem. Varbūt tas vairāk saistīts ar psiholoģiju, kas noved līdz ekstrēmam vegānismam. Bet ir lasīts, ka no augiem nevar dabūt vairākus svarīgus vitamīnus kā B12, ko tik ar gaļu vai aptieku var kompensēt. Ārzemēs ir tā saucamie “B12 fortified” vegānu ēdieni, uz vietas gan neesmu manījis tādus RIMI vegānu stūros. Varbūt ir kādi specializētie veikali.

Ažiotāža piesaista klikšķus, ko lai saka. Savam bebikam atļaut nomirt un visi pārējie šausmu stāsti ir tikai un vienīgi mentāla slimība ar uzturu kā vienu no simptomiem.

Pa lielam b12 ir vienīgā lieta ko var atrast tikai dzīvnieku produktos. Tas ir būtu jāņem vērā visiem cilvēkiem, ja kādreiz nodod asins analīzes ir vērts paskatīties vai ir ok. Daudziem cilvēkiem trūkst un rezultātā ir anēmijai un depresijai līdzīgi simptomi, tiek ietekmētas smadzeņu funkcijas. Apēst multivitamīnu nekaitēs.

Un gandrīz visos piena produktu aizvietotājos viņu liek klāt. Arī gaļas lopiem viņš tiek speciāli piebarots, par cik pat dabā to vitamīnu ir grūti dabūt - baktērijās ražo to tikai sūdainā augsnē :joy:

tagad zinu, kas man jāēd :saluting_face:

Glutēns ir pats nelabais! Nost ar režīmu, nost ar maizi. :bread:
:stuck_out_tongue_closed_eyes:

Cik es saprotu, tie multivitamīni kas sastāv no vienas mazas tabletes, tev nekādu ievērojamu vitamīnu kompleksu nedod. Labajā mantā tev būs vainu saujiņa ar tabletēm vai arī puvera kaudzīte.

Par B vitamīnu. Es klasiski esmu B deficītā un laba manta Multi-B Strong. MULTI B STRONG, 250 tabletes B grupas vitamīni. Esmu mēģinājis kaut kādsu citus, čurāju neona dzeltenā, bet B deficīta simptommi nekur nepazuda. :D

Ir interesanti papētīt “bioavailability” terminu. Augi satur daudz vitamīnu, bet bieži vien tie ir formās, ko cilvēka ķermenis vai nu nespēj patērēt vispār vai uzsūc ļoti mazos un nepietiekamos apjomos. Piemēram, burkānu A vitamīna stāsts ir faktiski fikcija. Tev būtu jāapēd ap kilogramu burkānu dienā, lai uzņemtu gana daudz A vitamīna, ko pavisam vienkārši var dabūt no normāla dzīvnieku produktu patēriņa ikdienā.

https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/10408398.2023.2241541

Es ar šo esmu tikai saskāries, kad biju sačakarējis celi un man fizioterapeite ieteica dzert uztura bagātinātāju, kas veicinātu dzīšanu celī, bet lai es skatos no kāda avota tas nāk. Precīzi vairs neatceros, bet man liekas man tajā gadījumā ieteica ņemt dzīvieka avota produktu.

3 Likes

Pētījums: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2475299122106086?via%3Dihub

2 Likes

Interesanti gan, drusku pašķirstīju cauri. Pēc tiem lielajiem cipariem, varētu šķist, ka tā ir baigā manta diabētiķiem.

Kā arī neaizmirsīsim:

These findings must be interpreted cautiously in view of several major design limitations. Our survey assessed the perception of individuals following a carnivore diet and did not objectively assess diet, nutrient status, health-related outcomes, or confounding health-associated behaviors; and no physiological or biochemical measurements were obtained. These self-reported data are prone to recall and reporting bias, especially for the prediet information. Specifically, participants may have started the diet during a time of poor health and perceived subsequent regression to the mean as a benefit of the diet and being online community members may have resulted in over-reporting of adherence and perceived beneficial effects.

2 Likes

Ne tikai diabētiķiem, arī vēža slimniekiem, un tiem kas cieš no alcheimera un demences. Vēzis nav tikai viens, tā ir liela slimību grupa. Ir jaunas teorijas, ka daļa vēžu rodas no vielmaiņas disfunkcijas un nēedot ogļhidrātus var vēža šūnas ja ne nomērdēt badā, tad vismaz apturēt to izplatīšanos. Vielmaiņas terapija t.i. neēst ogļhidrātus un pieturēties pie dziļa keto/carnivore/ketovore ir daudzu top vēža klīniku repertuārā. Tikmēr LV stāsta, ka uzturs nav nozīmīgs. Un alcheimeru šur un tur sāk dēvēt par 3. tipa diabētu.

Indeed, ilgtermiņa pētījumu nav. Kā ir šis ir self reported observational pētījums. Interesanti, ka arī lielākā daļa vegānu pētījumi ir self reported no aptaujām un tie salīdzina vegānu uzturu ar standarta rietumu uzturu, kas ir bagāts ar rūpnieciski pārstrādātu pārtiku un kur maķīša burgeri vai picu kategorizē kā gaļu ignorējot visu pārējo, kas tādos produktos tiek iekļauts.

a jums nav tā, ka ķermenis pats “pasaka” priekšā, ko viņam gribas?
piem, man ir tā, ka, ja trūkst kaut kādas vielas, tad ieejot veikalā, man sāk siekalas tecēt uz karbonādīti vai brokoli utt, attiecīgi to, kas man trūkst, uz to man ir ķermeņa reakcija

1 Like

Absolūti nē. Varbūt arī saka, bet smadzenes ir kā savtīgs CEO kurš neklausa padoto kliedzienus pēc palīdzības

Ja manai smadzenei dod vaļu, tā kliedz, ka vēlas pēc iespējas tīrāku cukura veidu sevī. :D

1 Like

Vismaz ne - siļķe, avokado un mac n cheese, tagad tūlīt in visu kopā

that is soooo weird! :o man totāli pretēji, shiiiiii

It kā man tā ir, BET nav teikts, ka tas, ko ķermenis grib, ir tas, ko tam vajag.

1 Like

man asins analīzes ir perfektas, viss kak nada ;D nekas netrūkst, nekas nav par maz vai par daudz (nu ok, ķip D vitamīns ir nedaudz virs normas, bet in my case, its fine) kaut kā likās, ka visiem tā :sweat_smile:

Es nekas nemaz neesmu taisījis pilnu asins ainu. Cik dzirdēts, baigi daudz asins aiziet. xD

1 Like

yeah, ap pus litru ;D
fun fact: pilnā asins aina pienākas visiem reizi gadā par brīvu

1 Like

Īstens pārbaudījums manām asins bailēm. :D