Māņticības - kuras ievēro?

Saietā sanāca pa ilgiem laikiem izdzirdēt māņticību, kura bija izslīdējusi no prāta. Ja sēž pie galda stūra, 7 gadus neapprecēsies.

Un tad neviļus nesu spoguli un teica, lai nesaplēšu, citādāk septiņus gadus neveiksme sekos… Pie koka sišana, cerot mainīt cilvēku likteni, kad pasaki kaut ko, ko nevēlies. Vai varbūt kāds putns aptaisījies Tev uz pleca? Tas jau uz labu laimi :smile: Nazi nedrīkst dot rokās, bet gan jānoliek uz galda. Tā nesastrīdēsies.

Kādi ir bijuši Tavi vai varbūt Tavas ģimenes māņticības, kuras tiek ievērotas?

Augot, arī sapratu, ka pats veidoju “savas māņticības” kā spēli. Ejot mājup no skolas un dzirdot, ka aiz manis pa ceļu brauc mašīna, es sev prātā pateicu: “Tev jātiek līdz nākamajam stabam, pirms mašīna Tev apdzen, citādāk šodien vārītā putra piedegs”.

2 Likes

Caurvējš skaitās kā māņticība?

Bet nu jā, es esmu tipiskais reddit ateists kurš šitam visam absolūti netic. Vienīgais ko es daru, ir ejot sēņot sev galvā visu laiku skandinu “atp*sies” lai čūskas nemācas virsū. Kinda strādā, bet visticamākais tas bijis pilnīgs placebo efekts

2 Likes

Nav tādu

3 Likes

Ja runājam par to, ka no tā saslimst, tehniski jā, no viņa tu nesaslimsti, tad mēs slimotu visu laiku.

1 Like

Nezinu, kā pa gadiem ir teikt, bet nu ir ir tādas lietas

Man personīgi ir tā, kad nu jā, ir dažām lietām kurām neticu ticēdams, zinu ka viņam racionāla skaidrojuma nav vai arī drīzāk ir, bet to nezinu, bet daru jo nu tā ir iegājies man dzīvē ;D

Piemēram kad @xHorrorGirlx prasīja ierakstīt savu dzimšanas dienu, bet kladē viņai rakstīts death day. Nu nevaru es sevi iekšēji pārsoļot un ierakstīt, labi ierakstīju savu niku, jo priekš manis tie ir divi dažādi personāži. :sweat_smile:

Nu un ir citas tādas mazas lietiņas, teiksim psiholoģiski ļauj justies ērtāk vai atmest kādu uztraukumu vai tml… :sweat_smile: :joy:
Pa lielam pieņemu, ka daudziem ir savs rituāls jeb paruna, kas viņam palīdz kādā situācijā vai pa dzīvi.

3 Likes

Dažas māņticības, kuras ievēroju:

  • Nesēžu pie galda stūra, jo gribu precēties kādu dienu
  • Zirneklīši ir Dieva paladziņa tinēji un nes svētību mājās. Tiem nedrīkst kaitēt.
  • Kad dāvinu ko asu, pretī prasu 1 centu, jo asas dāvanas ir aizliegts dāvināt - tās “jāpārdod” :grin:
  • Ja čalis man atved puķes pāra skaitlī, es viņu ar tām pašām puķēm sasitīšu zili melnu…okay nē, manās acīs šis cilvēks vienkārši skaitās kā nekulturāls lupata.
  • Makā nēsāju zivju zvīņas un sarkanu lentīti (naudai šīs lietas patīk)
  • Ja man pie mājas pamanu zalkti, atstāju viņam pieniņu pie durvīm
  • Mēs ģimenē turam mirušu cilvēku bildes vistumšākajā un dziļākajā plaukta nostūrī, lai nekaitētu dzīvajai enerģijai
  • Ja man jāpaliek pa nakti telpā, kur sen nav bijusi dzīvība, es iededzinu svecīti, lai aizbiedētu visu nedzīvo enerģiju. Telpās, kur neviens nedzīvo, parasti iemājo miruši gari, un tas ritīgi traucē gulēt…
  • Parasti, ja telpā kāds nomirst, tad jādedzina juniper berry kociņi, lai attīrītu telpu no sliktās enerģijas.

Kāpēc šīs lietas daru? Es ticu enerģijai un rituāliem. Mēs visi esam vienoti, un mūsu senči nebija muļķi. Šīs māņticības (rituāli) varētu skaitīties kā tādi laika un telpas “haki”, kas var ietekmēt tavu likteni un veiksmi kvantu līmenī. Labs piemērs ir “Everything Everywhere all at Once”, kur sieviete darīja dažādas random lietas, lai iegūtu spēkus no citām dimensijām…Man liekas, ka šīs māņticības dara to pašu prikolu - “hako” likteni un enerģiju.

2 Likes

Vot par šito jautājums- līdz kādam ciparam tu skaitīsi? Like, teiksim atnes milzīgu jāņuzāļu klēpi, ap 200 lakstiem - pārskaitīsi? Also kā strādā daudzstumbraini augi ja tos nogriež virs sazarojuna - kā viens vai divi

Vai tad attiecas uz bildēm jeb arī mantām in general? Jo kā cilvēks kurš bieži iepērkas humpalās, esmu pārliecināts manās drēbēs vismaz kāds ir nolicis karoti.

Pieņemsim, ja tā ir telpa ko jau no paša sākuma izmanto pāris mēnešus gadā, teiksim biofak prakses bāze Kolkā. Dzīvība ir tikai vasarā, visu pārējo gada daļu stāv tukša un aizmirsta. Tad ar tur lien gari iekšā? jeb bioloģiskā aura un sienās sasūcinātās emocijas aizbiedē visādus šitādus undead bezbiļetniekus

  • Pāri jaunam tiltam braucot jāievēlas vēlēšanās

Personīgu neuzskatu māņticību par neko vairāk kā palieku no senākiem laikiem. Pa pusei veids kā izskaidrot neizprotamo, pa pusei mierinājums ka sliktais kas notiek nav bezjēdzīgs un no tā var izvairīties. Tādas pašas tradīcijas kā svinēt saulgriežus.

Rules lawyerings ir bezjēdzīgs ja pats neesi baigi noskaņots tās māņticības ievērot. Placebo efekta noteikumi :D

2 Likes

:rofl:
Vēl viens “ick” jau tā bezgala garajā sarakstā🤣

You sure about that?

Nu vismaz manējie…no tēva puses :D

1 Like

Daži ko es atceros, bet tas nenozīmē ka es tos ievēroju, šat tad gan ievēroju :D

  • Makā nēsēju zivju zvīņas, un agrāk man pat bija pielīmēts ar skoču 1 santīms, lai makā vienmēr ir nauda jo mamma lika tā darīt :D Un lol kaut kāda svētbilde jo vecmamma lika nēsāt :D
  • Pāra nepāra skaita ziedi, bet ja ir daudz ziedu neskaitīšu tak.
  • Ja iedomājies vai pasaki kaut ko sliktu un izdzirdi, sit pa koku jo tas ir reverse uno lol
  • Kad brauc pāri jaunam tiltam jāievēlas vēlēšanās, bet nekad neatceros to izdarīt.
  • Kad atrodi ceriņu ar vairāk nekā 4 ziedlapām, apēd un ievēlies vēlēšanos. Tagad es tikai apēdu jo no bērnības vēl aizvien gaidu savu baby born lelli :D
  • Nu ja sēdēsi uz galda stūra neaprecēsies, kaut kā aprecējos lol :D
  • Sasists stikls ir nelaime uz 7 gadiem, sen nav sists nevaru par šo komentēt :D
  • Kad tu ej ar kādu nedrīgst iet tā ka kaut kas ir starp mums savādāk tas ir uz strīdu, nav brīnums ka esmu strīdīgs cilvēks. :D

Zinot mani ir daudz vēl citu bet neatceros ne vella :D

5 Likes

es zinu vienu, ka ja iekāp kakā - tas uz laimi

3 Likes

Ahhh pareizi, un arī ja tev uzdiršs virsū tas arī uz laimi, bet tad ej ārā mazgā pati mēteli mājās nemaz neej iekšā ar to sūda mēteli, un mājās arī nenāc kamēr nav tīrs. :D

2 Likes

Izņemot tiem, ar kuriem jāsēž ar tevi vienā telpā…:smiley: Tie galīgi nebūs pateicīgi par smacinieku

laimes vārdā gaņau ar laiku pierastu ;DD

šos katru reizi kinda piefiksēju, bet ignorēju:

  • sēžot pie galda stūra, 7 gadi neprecēsies
  • ēdot no naža, dabūsi slinku vīru

a tā, agrāk arī nesāju zivju zvīņas makā, bet tos mainot, zvīņas aizmuka kaut kur ;D

un visbeidzot vienīgais, ko tiešām ievēroju:

  • ja kaut ko šuj (lāpa), kamēr uzvilkts mugurā, jāliek mutē diegs - citādi prātu piešūsi :smiley:
2 Likes

manuprāt tādā gadījumā vairāk jāuztraucas par to, lai drēbi nepiešuj ādai XD

Šo gan nebiju dzirdējis :thinking:. Tā kā uzdurt uz naža uz pa taisno ēst?

omg es pat aizmirsu par šiem :D
Tikai par nazi vienkārši neļāva ēst jo tu esi dumjš un sagriezīsi muti vai mēli :D

un arī atcerējos ka …

  • Nedrīgst galdu slaucīt ar pliku roku savādāk būsi nabags. Bet mans būt slinks un es samierinos ar nabadzību :D
  • Kad kaut ko aizmirsi paņemt un ienāc tai lietai atpakaļ mājās ir jāpasmaida spogulī, savādāk kāds tevi apzags. Bet tu vienmēr pēc muļķa izskaties tajā spogulī :D
  • Kā arī kad kāds iet prom un durvis ir atvērtas, nedod dievs tu ēdīsi tajā momentā, es pat neatceros kapēc tas bija jādara :D

un šie visi nāk no vienas tantes kura tevi smagi nosodīs ja neievērosi :D

2 Likes