Māņticības - kuras ievēro?

nē, nu, piemēram, desu tur kapā, tas gabals pats pielīp pie naža un tā var panašķoties :D vai piem pastēti nolaizīt no naža :D

ā, par spoguli es atceros, kad, ja kaut ko aizmirsi mājās, jāpaskatās spogulī, citādi vēl kko aizmirsīsi. and you know… esmu pa 4x skraidījusi turp atpakaļ, uzmetu aci uz sevi un vairāk vairs nav jāatgriežas :D

1 Like

Labi, ka es nemeklēju vīru :smiley: Es tā bieži daru.

1 Like

no pain no gain :smiley:

ticējums, saka, ka dabūsi slinku vīru, tad značit, ka vīrs ta’ būs :D :D

1 Like

nu vot tā man šķiet daudzas visas šīs muļķības arī rodas :D
Spogulis sasists nelaime? - izvairies, sagriezīsies, stulbeni.
Pie galda uz stūra nesēdēt? - izvairies, uzstumsies un savainosies, stulbeni.
Paņem diegu mutē kamēr šuj? - gan jau kāds kaut ko stulbu izdarīja un viņam teica: še, tagad turi to fakeno diegu mutē lai tas neatkārtojas. Stulbeni.
xD

Cilvēkiem vnk nav pacietības ņemties un skaidrot, tapēc izdomā kaut, kas nav jāskaidro - tā vnk ir, STFU.

3 Likes

Pārlasot šo visu atcerējos vienīgo māņticīgo paražu ko apzināti ievēroju.
Trīsreiz pāri kreisajam plecan pārspļaut lai izvairītos no sliktā verbāli izpaustā likteņa/nākotnes.

Man ļoti patīk māņticības mēģināt reverse engineerot, jo ļoti bieži tās ir radušās kaut kādu praktisku apsvērumu dēļ (kā jau @IamPurple teica). Vai nu kā laba mācība, kā kaut ko nedarīt, vai vienkārši cilvēki reiz nezināja labāk un atklāja ka, kaut ko konkrētu izdarot notiek kaut kas cits (bet mēs mūsdienās zinām labāk).

Bet ir tādas, kuras ne pie velna nesanāk saprast :D kaut kāds slēpts senās latviešu kultūras lore. Kādēļ nevar sēdēt galda stūrī tieši? Vai tas bija aizbildinājums neciešamam cilvēkam, ko kāds negribēja ņemt ciemos? Piedod, visas vietas aizņemtas, bet es nevaru tev likt sēdēt uz stūra :/ neapprecēsies. Gan jau, ka sapratīsi.

5 Likes

traki tam, kurš aiz tevis stāv, kamēr tu spļauj :face_in_clouds:

Tikai cilvēkiem vienā augumā ar mani vai garākiem.