Kur mēs glabājam datus? HDD, LTO-6 kasetes, varbūt pat mākonī?

Bieži linux pat mūsdienās vairs tik maz neaizņem.

Man ir 237 gb atmiņa no kurām imo lielāko daļu aizņem foto

Es tok brīnos kape tik specifisks skaitlis man ir

256GB = 256 000 000 000(Noapaļojot) / 1024 / 1024 / 1024 = 238.419GB

Reāli jau būtu protams 256x1024x1024x1024, bet to 1024 noapaļo uz 1000, tāpēc tā tas ir.

Sanāk 238Gb, tev 237. Bet tas viens GB pazūd tur healt recovery partion, Efi system partion…

2 Likes

Jā, privātās foto/video kolekcijas man arī aizņem daudz vietas, it īpaši 4K 100Mbit bitreita video. Tās es glabāju kasetēs un HDD disku masīvā.

Pārprati nedaudz, man max atmiņa ir tie 237 gigi. Pagaidām no tiem 80gigi brīvi ir

Diskiem vietu ražotājs mēra gigabaitos, bet windows rāda gibibaitus
image

1 Like

diskmgmt.msc arī rāda 237?

Ar ko tu domā kasetēs?

LTO-6 kasetēs:

Vienā tādā kasetē var ierakstīt 2.5TB, bet rakstītājs izmanto hardware kompresiju, kas nozīmē ka var pat līdz 6.25TB(reāli kādi 3-3.5TB). Cena tādai kasetei ir 15-25€

Tagad jaunākās ir LTO-9, kur vienā tik pat lielā kasetē kā LTO-6, var ierakstīt 18TB, bet tās ļoti dārgas.

Opā, pirmo reizi par tādām dzirdu!

ņifiga, 30TB par 50€!

izrādās, ātrums pat nav tik slikts… Hmmmmmm.

1 Like

Tikai neskaties rakstītāju cenas

Cik tad to cenas?

Mjāāāā, 1.2-2.5k…

lto-6 rakstītāju es dabūju par 250€, ko vajadzēja salabot. Strādājoši ir ~400€.

lel, kur tik lēti?
https://www.amazon.com/StoreEver-LTO-9-Ultrium-45000-External/dp/B0BCNTVXQC/

Anyway, mēs te baigajā offtopikā esam aizbraukuši, @moderators atdaliet kāds.

Nebaidies atdalīs, tas vienmēr notiek, manuprāt :D

Bet rodas jautājums cik tāds brīnums ir drošs datu glabāšanai salīdzinot ar standarta HDD :thinking:

1 Like

Magnētu blakus vēlams neturēt :smiley:

2 Likes

Es pa lielam sēžu uz 1 TB SSD un 2 TB HDD. Vēl man ir teorētiski divi 256 GB SSD un viens 1 TB HDD, bet tie sakrājušies tīri vēsturiski. Tā kā strādā, stāv iekšā kompī.

Reāli, ja skatās uz visiem datiem ar ko es ņemos. Tie neaizņem tik daudz un man tos nevajag ilgermiņā, lai attaisnotu kaut kādu datu glabāšanas serveri vai veidu. No vienas puses gribētus, bet no otras tas būtu tīri entuziasma vārdā.

Ja es nodarbotos ar 4K video, kuru man vajadzētu arhivēt, jo ja nu ievajagās to kaut kad nākotnē. Tad gan būtu grūti.

Stilīgi gan. Vienīgi objektīvi skatoties man galīgi nevajag tik daudz vietas. :D

2 Likes