Kur mēs glabājam datus? HDD, LTO-6 kasetes, varbūt pat mākonī?


Visi SSD, because fuck HDD noise and vibration, I hate it.
SN850X, SX8200PNP, WDS200T2B0A
That’s all I got, and all I need.
D disks ir iepriekšējā kompja boot draivs, vnk jaunajam kompim ieliku vēl krietni ātrāku, jo bija jau vairākas paaudzes iznākušas kopš to pirku.
Storage vispār vēl stāv vecais Downloads folderis ar kaudzi filmu un TV šovu, kuras kaut kad teorētiski vajadzētu noskatīties, bet diez vai.

1 Like

Savus datus glabāju pamatā uz HDD. Gan iekšējiem gan ārējiem. Man kopā, ja saskaita visus HDD datu nesēju kapacitātes, ir kaut kur ap 20TB.

1 Like

also SSD gang:

Hdd dock station. Sametu nolieku, tas pats kā flashā glabātu.

1 Like

Laba manta, īpaši ja vertikālais. Gandrīz Sci-fi sajūta izmantot 3.5" cieto kā tādu USB drive

image
Recommended by me.

Ak dieviņ tētiņ. Kurš gan būtu domājis ka kasetes joprojām ir aktuālas. Visur kur esmu mācījies par datu uzglabāšanas metodēm vienmēr teica ka kasetes vairs nekur neizmanto. Tomēr kā izrādās šis brīnums ir joprojām aktuāls un tiek izmantots gadījumos kad nepieciešams, piemēram, veikt datu rezerves kopiju uzglabāšanu uz vairākiem gadiem. Šis arī ir 10000 reizes stabilāks par HDD diskiem, jeb kļūdas parādās vēl retāk.

1 Like

Pazīstamais atsūtīja šitāda suvenīra bildi no LHC/CERN. Vēl viens kasešu pielietojums.

1 Like

Oh wow, cik foršs suvenīrs! Jā, CERNā viņiem baigi daudz dati jāglabā. No detektoriem, kā CMS vai ATLAS viņi grib saglabāt visus datus, lai pēc tam kādā jaunā projektā varētu apstrādāt arī datus, kas iegūti gadus atpakaļ. Lielu daļu no detektoru datiem vini glabā HDD disku pūlos, bet tos datus, kas nav tik steidzami vajadzīgi liek tape library, kur robota roka pati paņem kaseti un ieliek rakstītājā:
image

1 Like

Vienīgi, ka rakstīšanas/lasīšanas process ir bīstamāks, jo pašai lentei var kaut kas notikt. Protams arī HDD disku var nomest, tad kad tas griežās un nobloķēt diska gultni :smiling_face_with_tear:.

Laptopā man kopā stāv 3,5Tb.
Vecāja laptopā stāv 1Tb +240Gb
Vecvecajā vēl stāv 500Gb

Ārējos HDD un citos kaut kādi 10Tb+

Bitīt matos, ko tu tajos terabaitos atmiņas glabā?

2 Likes

Visu ko vajag :D

Farlien ir vēl vairāk TB, ja kas :D

1 Like

Starpcitu kaut kādus svarīgus failus kā fotogrāfijas, video utt. ieteiktu glabāt vismaz divās kopijās dažādos datu nesējos, ideāla varianta trijās kopijās. Citreiz citi mēdz glabāt tikai vienā kopijā uz kompja, cietais disks kompī nojūkt un pazūt visas ģimenes fotogrāfijas, video.

1 Like

Ja nevēlies ar to manuāli čakarēties, tu to vari panākt ar softu jau iekš sava kompja kādā no RAID konfigurācijām.

1 Like

Terabaiti mūsdienas ir normāli. Rekur vienam zinu, PlayStation ielikti 4Tb jau pilns ar spēlēm :D

Jap tā arī var

Bļin, džeki, jūs tur ar saviem masīvajiem cietajiem D radīsiet man mazvērtības kompleksu

lisa simpson episode 13 GIF

You just had to word it exactly like that

1 Like

Viss ir mākonī.
Gan dokumenti, gan bildes (kādas 30 000, un kādi 500 video)

1 Like