Kur lasīt mangu - The Guide

Kad sāku lasīt manga es lietoju Mangafox vietni, kas bieži vien manu lasītprieku ievērojami bojāja ar zemas kvalitātes attēliem, nevajadzīgiem tekstiem zem lapām un citām šaizēm. Mēnešus vēlāk es atklāju ievērojami labākas alternatīvas, kuras es izmantoju arī tagad. Ceru, ka raksts informēs jaunus lasītājus par dažādām vietnēm, kur var baudāmi lasīt manga.

Bato.to

https://bato.to/forums/public/style_images/11_4_logo.png

Mans primārais manga avots tā augstās kvalitātes dēļ.

Pozitīvais:


  • Augstas kvalitātes scans - ne tikai izšķirtspēja augsta, bet arī tulkojuma kvalitāte ir labākā, kādu var atrast. Tikmēr citas lapas augšuplādē pirmo pieejamo tulkojumu, kas bieži vien ir zemas kvalitātes - greiza angļu valoda, slikta attēla kvalitāte, utt…
  • Nav ūdenszīmes - nekādi uzraksti, teksti uz vai zem lapām.
  • My follows sadaļa - var piesekot sev interesējošai manga un visi jauno nodaļu updates ir apskatāmi vienuviet. Viens no labākajiem veidiem, kā sekot jauniem nodaļu atjauninājumiem.
  • Pilns webtoon lasīšanas režīms ar visu mūziku (dažiem webtoons ir muzikālais pavadījums)

Negatīvais:


  • Var būt lēni nodaļu atjauninājumi sakarā ar to, ka parasti gaida labāko iespējamo tulkojumu. Daudzi scanlators arī pieprasa novēlotu nodaļu atjaunošanu, jo viņi vēlas savu darbu vispirms izplatīt savās lapās pirms tas nonāk aggregator saitos kā Batoto.
  • Ciena scanlator un oficiālo izplatītāju prasības - daži scanlators nevēlas, lai viņu saturs tiktu izplatīts aggregator lapās.Tāpat ņem laukā manga tulkojumus, ja oficiālais izplatītājs iesūta sūdzību. Secīgi daudz kā bato.to vairs nav lasāma.
  • Jocīgi morāles standarti - padaudz erotikas vairs nav lasāma bato.to pēc viņu pašu moderatoru iniciatīvas. Piemēram, Nana to Kaoru tur vairs nav lasāms, bet Prison School turpina uzturēt.

Kissmanga.com

Ja kaut kas nav atrodams Bato.to, es dodos uz Kissmanga.

Pozitīvais:


  • Ātri nodaļu atjauninājumi
  • Augstas kvalitātes scans - nāmakais labākais avots pēc bato.to šajā ziņā
  • Nav ūdenszīmes
  • Neciena ne scanlator prasības, ne arī oficiālo izplatītāju sūdzības, secīgi teju visa fanu tulkotā manga ir pieejama.
  • Bookmarks sadaļa - var uzturēt savu manga listi
  • All pages un one page lasīšanas režīmi.

Negatīvais:


  • Tā kā viss ir automatizēts, tad reizēm mēdz ieķert sliktas kvalitātes tulkojumus
  • All pages lasītājs nepilnīgs, jo starp lapām ir atstarpes (dažos webtoons tas cērt uz pusēm galvas un speech bubbles)

Readmanga.today

http://www.readmanga.today/assets/img/logo.png

Šeit visātrāk var tikt pie ķīniešu webtoons lasīšanas.

Pozitīvais:


  • Primārā izplatīšanas lapa daudziem ķīniešu webtoons, kā Tales of Demons and Gods. Viņi paši algo tulkotājus.
  • Parasti nav ūdenszīmes, ja manga nav ņemta no kāda cita zemas kvalitātes saita.
  • Pieņemama attēla kvalitāte
  • All pages un one page lasīšanas režīmi.
  • Visādi atgādināšanas rīki - reading history, favorites, subscriptions, favorite authors, utt…

Negatīvais:


  • Lēnāki nodaļu atjauninājumi
  • Mazāks manga piedāvājums, ja salīdzina ar Kissmanga
  • Zemāka attēla kvalitāte, ja salīdzina ar Bato.to un Kissmanga.
  • All pages lasītājs nepilnīgs, jo starp lapām ir atstarpes (dažos webtoons tas cērt uz pusēm galvas un speech bubbles)

Specializēti online lasītāji

  • Scanlator grupām mēdz būt savi online lasītāji. Piemēram, Mangacow tulkoto ātrāk lasīsi viņu pašu lapā, bet ātri vien tas viss tāpat parādās iekš Kissmanga. Un izsekot desmitiem scanlator grupu ir pārāk liels darbs.

  • Dažu labu Yuri lasāmvielu var atrast tikai Dynasty Scans lasītājā.

Citi online lasītāji

  • Mangafox
  • Mangareader
  • Mangapanda
  • un tā tālāk un tā joprojām…

Tiem visiem ir sekojošas problēmas:


  • Ūdenszīmes - uzmanību novērsoši zīmogi, uzraksti un teksti uz vai zem lapām, kas traucē lasīt.
  • Zema attēla kvalitāte - redzami pikseļi, artefakti. Dubultlapu scans bieži vien nav pat salasāmi attēla kompresēšanas dēļ.
  • Zema tulkojuma kvalitāte - šīs lapas manga atjauninājums iegūst automātiski un botiem neinteresē tulkojuma kvalitāte, secīgi paņemts tiek pirmais pieejamais tulkojums neatkarīgi no kvalitātes.
6 Likes

google oO

Google met mangafoxus, mangareaderus un citus zemas kvalitātes saitus. Jaunpienācējiem nav ne jausmas, kādas ir atšķirības starp šīm lapām.

Ja lasu, tad tikai MangaRock vai KissManga. Ja kādos no tiem diviem nav, tad meklēju google un lasu pirmo, kas pagadās. :smiley:

Mangafox, mangareader un mangapanda(šo labāk nahrenizēt, viņi vēl paši atceros sasteidza bleach utt relīzes lai paspētu izlaist pirms mangasttream un gribējās nošauties redzot ka cilvēki tajā kvalitātē pat lasīja) ir scanleiteru vēzis un normāli jauc community, cik grupas ir likušas lapas priekšā ch un watermarks lai nelasa tur, jo viņi zog content un uzpelnās uz ad. Iesaku pievienot manga-updates (aka baka-updates laikam), var meklēt mangas, apskatīt autorus(un to darbus cauri gadiem) un redzēt cik daudz ir pieejams eng vai ir oficiāla relīze utt. Manga underground ir izcils saits lai izvilktu dārgakmeņus. Also highest quality vienmēr būs velkot no pašu grupu saitiem vai viņu lasītājiem.

Vēl var torrentot hq un oficiālās eng relīzes no bakabt, ja kādam gribas lasīt uz kindle etc.

Vēl lieliskus gems var izrakt no grupām- kotonoha monkey pirate, illuminati-manga, gantz-waiting room.

1 Like

Bato.to nekompresē attēlus, tur manga pieejama tikpat labā kvalitātē, cik scanlator lapās.

Ieteikums par mangaupdates ir labs, vakarā pievienošu info par to, kur meklēt manga.

Laikam nekompresē gan, neatceros, pats tur senāk šo to liku iekšā no grupas kurā biju.

Mana pirmā vietne kur lasīju mangu bija mangapanda welp… mansm datoram pēc kāda laika viņa nepatika un tagat lasu tikai mangareader :smiley: Bet būs jāpaskatās arī tavās iedotajās saitēs :smiley:

Tiešs salīdzinājums - viena un tā pati lapa:

Kissmanga:

Mangareader:

Salīdzinājumi tai pašai lapai starp Batoto, Kissmanga, Mangafox un Mangareader:

http://i.imgur.com/Jqw5kFG.png

Galvenās Mangafox/Mangareader problēmas:

  • Ievērojami zemāka attēla izšķirtspēja.
  • Pikseļaini artefakti gan ap tekstu, gan arī ap tēliem, kas radušies nekvalitatīvā attēla samazināšanas procesā
  • Ūdenszīmes - mangareader.net watermark un mangafox teksts zem katra attēla.
3 Likes

Pie tam, augstākredzamajā salīdzinājumā Batoto avotam ir cits, labāks tulkojums.

Tieši tāpēc nahrenizēt tās saites. Also tiem kuri lasa fairy tail, bleach, one piss utt. Mangareader, fox utt bieži izmanto pirmās grupas relīzi vai nu mangapanda vai mangastream. Lirki piebilst ka mangapanda ir utter sūds. Batoto pat ja divas grupas scanleito vienu un to pašu(reti though, jo bieži grupas pacīnās par to ko tulkos), batoto piedāvā izvēlēties sev tīkamāko.

Salīdzinājums mangapanda vs mangastream. Mangapanda pat nemāk izvieyot tekstu un tīra laikam ar denoise uzmetot 50% strenght un minimāli pamaina krāsu līmeni.


http://2.bp.blogspot.com/-gSpAQJ2dkrQ/VkBdquXvw-I/AAAAAAAABHs/j_IvzAa_Y5E/s16000-Ic42/650%2520-%2520The%2520Theatre%2520Suicide%2520Scene%25204%2520-%2520006.png

Uzsit dusmiņu redzot tādu sūdsu.

1 Like

Man metas virsū dusma brīžos, kad es vairs nevaru atrast skenējumus bez tām ūdenszīmēm.
Lapaspuses ar divām vai pat trim dažādu saitu ūdenszīmēm vispār ir pērle. :smiley:

2 Likes

Es sākumā izmantoju Mangafox. Jo bija ērtāk, bet ar laiku uz pc sāku pat izmantot m.mangafox, mobīlo versiju, jo ar to bija labāk ;D (tiko pat ar izmantoju. ;D) Bet tad arī tur bija problēmas ar ielādi. Tad nu pārgāju uz Kissmanga un viss ir ok. it kā, gandrīz … kā jau minēja tur nav pāris mangu … kā piemēram “Mortal Metal Shibagane” un “Unlucky Boy Undead Girl”, bet mangafoxā abas ir (un šur tur random saitēs arī). Tad nu dažreiz tomēr šīs sūdīgās saites noder, jo tajās labajās šā un tā nemaz nav.

Laigan pamanīju tādu kissmanga.se kurā arī tās 2 mangas ir, so what’s up with that? Kaut kā saistīts ar to kissmanga.com vai nē?

Ir viena cita normāla saite, vismaz mani apmierina. http://mangatraders.biz/. Tur var lejuplādēt, salikt telefonā un lasīt. Laigan ir pāris mangas kuras diemžēl nevar lejuplādēt un jālasa tur, arī ne viss tiek papildināts. Kā piemēram manga “Hitogatana”, kissmangā un batoto ir līdz volume 6, bet tajā tikai piermie 4 ievietoti. Un arī daudzu nemaz nav tur. Laigan mani apmierina, bet es nezinu cik labs tulkojums ir tām ievietotajām mangām, no kurienes ņem un ievieto.

Bet nice, iemetīšu vairāk aci tajā batoto.

Edit: 05.11.2016. , editots mangatraders links, jo viņi pārgāja uz jaunu adresi.

Ja lieto Android, tad ievērtē Tachiyomi. GitHub - tachiyomiorg/tachiyomi: Free and open source manga reader for Android.

1 Like

oh well :frowning:

Kāpēc?

Forumā bija rakstīts. Es neizlasīju visu. Bet minēja, ka adreses īpašnieks vairs nespēj. Kādi 7 gadi ir pagājuši un viņš jau pirms tam pāris gadus ir domājis par slēgšanu, bet nu to nedarīja, bet re, tagad gan nolēmis beidzot to izdarīt.

faaaaaaaaaaak, es tagad ņēmu skatījos savus grāmatzīmēs saglabātos linkus uz batato, lai tās mangas dažas atrastu citur, visas nepaspēju, jo re, adrese vairs neiet, lai gan vēl tik 17.01.18. ir nevis 18.01.18. :[

Kādēļ??

fuu. tomēr sanāca visu atrast ;d

Es nezinu. Es visu viņa rakstīto neizlasīju. Es te pateicu tikai tik cik izlasīju no viņa rakstītā ;d

Kā nekā ir arī tāda iespēja, kā nodot mājaslapu citam lietotājam