Kur iegūt vidējo izglītību Rīgā? (Ar IT novirzienu)

Ļoti ceru, ka saprati. Drīz atnākšu pārbaudīšu kā tu lieto tabus!

3 Likes

IT izglītība Latvijā smagi iesūkā, gandrīz nekā noderīga tur neiemāca, tāpat gandrīdz nekā praktiski pielietojama.
Ja tev ir vēlme nodarboties ar IT/programmēšanu, tad labāk sākt pašmācības ceļā, lai vispār saprastu, vai tev tas patiks, un tad, ja liksies, ka skolas programmā ir kaut kas interesants, tad varēsi izgāzt to kaudzi naudas vējā un pats saprast, ka nafig to nevajag darīt.
Papīru prasa gandrīz tikai valsts iestādēs, privātie nekad nav prasījuši izglītību, maksimums recommended. Galvenais, ka tu neesi čaiņiks un “rubī fišku”.

1 Like

Kā jau saka, izglītību derīga priekš pirmā darba un imigrācijas. :grin:

2 Likes

Man nav prof. izglītības. Mēģināju RTK vienbrīd, pamācījos 4 mēnešus un no programmēšanas praktiski nebija ne smakas, viss, kas pavīdēja, bija QBasic pamati un programmu loģikas diagrammas. To visu es būtu pašmācības ceļā iemācījies maksimums dažu dienu laikā (diagrammas var stundas laikā iemācīties, ja saprot, par ko iet runa, bet IMO nav loģiski mācīties diagrammas, pirms tu vispār saproti, kā tās translējas uz reālu kodu), tikai man tas nafig nekad nav bijis vajadzīgs.

Pirmo darbu atradu elementāri - bija praktiska pieredze ar websaitiem (palīdzēju vienam čomam attīstīt hobija projektam saitu) un cilvēki meklēja kādu, kas turpinātu izstrādāt savu sistēmu. Un viss. Sāku strādāt un 5 mēnešos prakses ceļā iemācījos tonnu viskautkā noderīga. Tā tā lieta aizgāja un pašlaik man ir 6,5 gadi darba pieredzes, pārsvarā pie lieliem projektiem, vairāki no kuriem izstrādāti praktiski no nulles.

Moral of the story - reālajā dzīvē tas papīrs nav ne tuvu obligāts. Es esmu strādājis ar daudziem, kuriem nav papīra, un arī ar tādiem, kuriem ir papīrs, un nekādu atšķirību līmenī neesmu izjutis.

Par to emigrāciju runājot, tur gan varētu būt nepieciešams papīrs, bet cik man ir izskanējuši piedāvājumi, nevienā nav konkrēti prasījuši.

1 Like

Tad tomēr ir kautkādas prasības šim??

Loģiski. Standarta zināšanas jomā/amatā.

1 Like

Es vispār nerunāju par darba meklēšanu bez jebkādām praktiskām zināšanām. Tādu darbu IT jomā atrast ir ļoti grūti.

1 Like

Tas ir pats par sevi saprotams, bet esmu dzirdējis, ka ar Latvijas diplomu nekur tālu neaizmigrēsi

Es arī esmu kaut ko tādu dzirdējis, bet tas bija sen un man nav ne jausmas, cik patiesi tas ir. Pārbaudījis neesmu, un tik drīz arī nepārbaudīšu, ja vispār.

Galvenais, ko iemāca skolās terminoloğiju un zinātnisko valodu.

Ja tu nepratīsi sastadīt projektam dokumentāciju, no viņa nav jēgas. To, tomēr, pašmacibas ceļā neapgūsi, vajag papļapat ar kādu senior. Labākā vieta tam, tomēr skolas.

1 Like

Kas tā par tādu zinātnisko valodu, kuru darba procesā neapgūsti? Dokumentācijai vajadzīga tehniskā valoda, nevis zinātniskā, un to visu ar laiku apgūst. Tāpat iesācējs nekādas dokumentācijas nerakstīs, to rakstīs seniori, no kuriem juniori arī mācīsies. + tam visam ir pieejami kursi, nav jāiztērē 4 gadi dzīves lietām, kuras var dienās/nedēļās iemācīties.

1 Like

Man studijās aizgāja divi gadi. Viens no viņiem tīrakie kursa darbi un prakse uzņēmumos.

Tu neatbildēji uz jautājumu…

Parādīju šo topicu draugam, kas arī gribēja iet uz tehnikumu… Viņš sāka šaubīties

1 Like

Neņemat galvā, visur būs slikti. :laughing: Gribi vēl vienu leņķi? Tā nu lūk, tehnikums ir sarežģītāka vidusskola. Vidējo izglītību tev vajag pa katru cenu. Ir cilvēki, kuri viena vai otra iemesla dēļ nenoturas tehnikumā un izlido. Rezultātā ir ievārīti sūdi, pat vidējā izglītība nedabūta.

Akadēmiskā izglītība laba lieta, tā tevi padara par labāku cilvēku, bet tā neatrisinās visas tavas problēmas un neatvērs visas durvis. No visām šīm runām tev būtu jāsecina, ka tikai tu pats vari sevi padarīt par labu datoriķi. Oficiālā izglītība ir instruments ar limitētu pielietojumu, kuru tu vari izmantot, lai sasniegtu savus mērķus.

2 Likes

Nu cik zinu, tad programmēšana ir tā lieta, kuru neviens iemācīt nevar :smiley: Tur vnk ir jāsaprot, kā tas viss strādā un viss. Tāpēc es domāju, ka ja ar to nodarboties paralēli vidusskolai, tad var kļūt par baigo iegvēju. Tāpēc sāku domāt, ka ģimnāzija ir labāks variants, jo tur vairāk māca tos ‘‘parastos’’ priekšmetus, kuri vēlāk būs eksāmenā, bet godīgi sakot es jau biju pārliecināts par to, ka ģimnāzija ir tas labākais variants un tagad tu man atkal liki šaubīties XD (šī jau nav pirmā reize, kad tu tā dari :joy:)

Valoda, ar kuru runā inžinieri. Valoda, no kuras ir izņemts ūdens un ir tikai konkrētika. Kā arī parāda terminoloģiju daudzām lietām. Piemēram, zinu programmētaju, kuram ir pieredze programmēšanā, pa 15 gadiem vairāk nekā man, bet viņš nezinās kas ir Binary Search, viņš vienkārši man apraksta tā algoritma darbības principu. Tie ir daudz lieki vārdi sapulcē, kurus inženieris ar pamatzināšanām varētu ietilpt divos vārdos.

Also, piekriti vai nē, bet studijas ir kāds - nekāds, bet tomēr, laiks, kurā jaunietis var attapties un saprast, ka dzīvē viņam noderēs kontakti, darba intervijā špikošana vairs nepalīdzēs. Tākā, studijas ir ne tikai sausā zubrīšanas un tam ir vērts veltīt pāris gadiņus un saņemt savu Baka Lauri.

1 Like

Kaut kā nav sanācis ar tādiem terminiem, kurus kāds nezinātu un kurus nevarētu pāris sekundēs izskaidrot, sastapties, but then again I don’t write AIs and stuff.

Ja tu domā kontaktus - klasesbiedrus, tad to es vēl varētu saprast, bet tikpat labi 3-4 gadu laikā arī jau strādājot tu iegūtu tādus pašus kontaktus un potenciāli krietni vairāk par tiem ~30, kas tev klasē, kā arī tie būtu tādi kontakti, kuri reāli jau rubī fišku, nevis tikai vēl mācās un varbūt nemaz tālāk neies strādāt par programmētājiem.

No otras puses, protams, cilvēki, ar kuriem tu kopā esi ieguvis to IT izglītību, vismaz garantēti zin to pašu, ko tu, bet kolēģi var būt visādi.