Kristianux budžeta veļasmašīnas meklējumi

Lielāko elektrības patēriņu sastāda mazgāšanas temeperatūra un cik bieži tu mazgā, pašsaprotami cik pilnu.
Jo uz vienu zeķi vai vesalu gultas veļas kamolu patērēši vienādu resursu.
Par gultņiem ir tā, cik nu zinu, atkarībā no mašīnas, piemēram Ariston, ir monobloks vairumā, līdz ar to faktiski piekļūt gultņiem nepārzāģējot to nevar. Protams ir meistari, kas vieno kopā to un apgalvo, ka viss strādā, bet nu nez. :sweat_smile: :joy:

Skarbi; manā pieredzē tā nav, mana vienkāršā veļasmašīna, kura savulaik maksāja ap 300€, man kalpo jau astoņus gadus, bet es nemazgāju veļu baigi bieži, tomēr viens pats esmu, un mazgāju tikai ar šķidro mazgāšanas līdzekli (sausais pulveris it kā ar laiku aizdirš trubas and stuff), kā arī nekad nelieku 1000rpm, vienmēr manuāli pārslēdzu uz 800rpm, jo man te nav pati stabilākā grīda, mēdz šad tad uzdancot.
Man ir gandrīz precīzi šāda, tikai 5kg, nevis 7: LG F10C3LDP2: Front load Washing Machine with 10-year warranty l LG Africa

“With 10 year warranty”
Nu es jau to saku, ka mūsdienu veļasmašīnas darbojas tikai “garantijas” laiku :grinning::grinning:

Mana iepriekšējā LG ar točna līdz ar to mistisko garantiju nomira

Man meistars par gultņiem teica tā, ka kaut kā jau visu varot salabot, bet bieži vien tomēr izdevīgāk ir nopirkt jaunu, kā bija arī manā gadījumā :melting_face:

Tas ir ja tu ne tikai par detaļām maksā, bet arī par darbu. Šo esmu dzirdējis par savu pusaudža ēras velosipēdu.

Tā 10 gadu garantija ir tikai un vienīgi motoram, pārējam visam bija 2 vai 3 gadi. Tur bildes sūdīgas, here’s the sticker:
image

Sūdīgi mest visu veļasmašīnu miskastē dēļ nieka gultņiem… The absolute state of capitalism.

Tas ir vnk normāli. Cilvēki mūsdienās pārāk daudz domā par to, vai “atmaksāsies” remonts. Your valuable thing works again! Unless you don’t value the stuff you own… in which case what the fuck is wrong with you.

Nu, man nebija enerģijas tērēt laiku remontam, domāt kur pa to laiku drēbes mazgāt un maksāt ap 280 eur, kamēr vienkārši pa 350 uzreiz jaunu varēju paņemt :grinning:
Un tur ar meistaru deals bija, ka viņi bezmaksas savāc to veļasmašīnu no manis (lai jau tiek viņiem detaļas un profits)

Ūja, ko tik daudz?

Nu psc, atdevi naudu tā vai tā.

Vispār tas direct drive ir forša fīča, nepastāv izteikta šķērsslodze uz asīm. Un nekad nav jādomā par siksnu kas var nokrist. Kā arī fakts ka teju visi nāk ar ātruma regulatoru kas atvieglo mehāniskajām daļām slodzi ar samazinātu ieskriešanās ātrumu

1 Like

Galvenais, ko es izvēlētos jebkurā sadzīves iekārtā, ir - nekā digitāla. Tikai analogu visu, viegli remontēt, daaaaudz retāk plīst, ja vispār, un lētāk. Un nafig neko digitālu arī nevajag, tā ir fkn sadzīves iekārta, nahuj, piemēram, veļasmašīnā vai mikrenē Wi-Fi? Tu nedzirdi, ka pīkst/dziesmiņa, when it’s done?

Tādu cenu vienīgais Bauskas meistars nosauca. Būtu lielāka pilsēta, varbūt būtu vieglāk bijis :sweat_smile:
Also, man tur tie gultņi bija pilnīgi pa galam + vēl kaut kas nodilis. Basically vienā mazgāšanas reizē viss apstājās un gandrīz kaimiņieni nopludināju :laughing:

Gultņi viena lieta…mūsu veļenei tas cementa atsvars vnk sadrupa. Tur gan bija jauna jāpērk( caur senča kolēģiem svaigi lietota par simbolisku cenu) jo neviens neņēmās labot un jaunu detaļu lai paši salabotu ar nevarēja atrast

Man iespējams ar, tik sīki nemaz neprasīju. Liktenīgajā mazgāšanas reizē ar visādi neizskaidrojami krikumi un gabali kopā ar drēbēm iznāca ārā :laughing:

Aw shit. Jā, mazākās pilsētās ir skarbi. Es te laukos paskatījos boileri tantes “jaunajam” ūķim, tur 80L boileris ir par 50€ dārgāks nekā Rīgā. 50, Karl!!!

Tas tak ir mega lēts gabals, un nomainīt ir tik vien cik pāris skrūves! Easiest fix ever, tikai atrast tādu pašu kluci vietā. Ja vēl varētu vnk salikt gabalus kopā un atliet pats savu, bet mūsdienās tāds DYI ir too hard for almost everyone…

Nuu tehniski, uztaisīt veidni jau varētu, un tajā ieliet cementu bet nu līmēt esošos gabalus kopā nebūtu opcija.

Teorētiski, ja tie esošie ir clean break divos-trīs gabalos, tad varbūt pat varētu salīmēt… Bet ofc veidne un jauns būtu labāk. Un kkādam mūrniekam tas būtu vispār sīkums. Bet mest visu veļasmašīnu tādēļ ārā ir absurdi.

Nu ārā mēs viņu nemetām, metāllūžņos nodevām. Cik konkrēti dabujām nepateikšu jo lielo kravu vedām pa kuru norm ciparu dabūjām

Still a waste (figuratively).