Kāds vēlas intereses pēc samesties uztura aizvietotājam?

Pēdējā saietā šo sestdien pacēlās saruna par uztura bagātinātājiem un uztura aizvietotājiem, taču pat, ja mums rada zināmu intrigu tie produkti kas cītīgi reklamējas soc. tīklos kā Huel, gluži uzreiz pirkt ap simts EUR pasūtījumu negribas.

Kāds vēlas pamēģināt samesties https://eu.huel.com/ vai kam līdzīgam? Tā lai mēs dabūjam lielākās atlaides un bezmaksas piegādi.

Tik nepārpotat, es noteikti neapgalvoju, ka tā manta ir lēta, izdevīga vai laba. :D Man vienkārši ir ziņkāre.

1 Like

+1, esmu ar mieru piemesties uz black edition.

1 Like

Ta jau var ņemt, vēl tik mazliet nogaidam vai vēl kāds cits nevēlas pievienoties.

Hm, tas maksā tik pat kā viņu parastā bezglutēna pulvera versija un melnā versija arī skaitās bezglutēna. Sanāk varu arī tādu ņemt, jo cenā tā pat nav atšķirības. To Essential versiju kur porcija izmaksā 1,29 EUR izskatās es ēst nedrīgstu. xD

Vēl ir Instant Meals, taču tam porcija izmaksā kā īsts ēdiens 3,46 EUR.

Tīri intuitīvi - highly processed food droši vien ir slikts veselībai. Neko par šo produktu gan nezinu. Manuprāt, par to naudu labāk nopirkt stikla paikas konteinerus un meal preppot kādām piecām dienām reizē, ja grib laiku ietaupīt. Not that anyone asked, bet esam forumā.

3 Likes

Noteikti šis nav nekāds kvalitatīvākais ēdiena risinājums. Gan jau mēs tīri ziņkāres pēc vēlamies kaut ko tādu pamēģināt un nepāriesim uz to kā galveno uztura avotu. :D Man grūti spriest kādai cieta ēdiena formai šis būtu pielīdzināms. No malas izskatās pēc proteīna kokteiļa ar dažiem papildus soļiem.

Savulaik pamēģināju Soylent un Jakeshake. Fuj, cik pretīgi. Tāda punķaina tekstūra. Nedaudz labāk bija ja to leduskapī patur, tad tāds biezāgs, gandrīz vai košļājams. Vēl bija kaut kādi batoniņi, sausi, tieši lai nebūtu tā punķainā tekstūra, bet tos nepamēģiāju (tā jau faken dārgi).
Tehniski sātu radīja, jā, bet nebija baudas no ēdiena un gribējās ēst kaut ko citu tīri tapēc lai kaut ko garšīgāku iedabūtu iekšā un to mentālo apmierinājumu iegūtu :D
Bet citiem cilvēkiem nav problēmu ar to punķaino tekstūru :woman_shrugging: Takā jā, vienīgais ir pamēģināt.

@Arnissan vismaz soylents sākotnēji bija tieši radīts lai tas būtu veselīgs. Tas nav “processed” tādā ziņā ka bezjēgā daudz cukurs or some shits, bet vnk no visa izvilkts un pulverī salikts viss, kas ķermenim nepieciešams pareizās proporcijās.

Pat ja uz papīra ir “veselīgs”, tāpat īsts ēdiens iet cauri ķīmiskiem procesiem, lai tiktu pārvērsts pulverī.

Cik lasu, tad Soylent ir ražots no US sojas, kas ir 90% ģenētiski modificēta. Soylent arī satur augsti apstrādātu ogļhidrātu Maltodextrin, kas ir konservants. Tas arī satur Isomaltulose - mākslīgu saldinātāju, ko var atrast medū, bet visdrīzāk ražo laboratorijā, jo lētāk.

Tas arī satur Gellan gum - kas garantē pulvera konsistenci dažādās temperatūrās, bieži vien lietots arī industriālu tīrīšanas līdzekļu un papīra ražošanā, bet arī kā piedeva kosmētikai un arī augsti apstrādātam ēdienam. Tālāk ir Cellulose salt - biezinātājs un emulgators. Sucralose - laboratorijā ražots mākslīgais saldinātājs, kas ir līdz 1000 reizēm saldāks par cukuru, bet tehniski nesatur kalorijas, jo ķermenis to nespēj pārstrādāt. Un lai gan cukura aizstājēji ir veselīgāki par tīru cukuru, tie tāpat ir kaitīgi vielmaiņai.

Beigās vairāk ķīmija nekā īsta ēdiena ar multivitamīnu iemiksētu pa vidu. Visi šie “veselīgie” pulveri - ēdiena aizstājēji ir tīrs marketings. Podkāsteri un citas slavenības saņem skaitas naudas summas par šo draņķu reklamēšanu.

Ok bet kas vainas GMO? :smiley:

Un nu jā, pa lielam to var teikt par visu, ja dziļi ieskatās. Bet vai šis ir neveselīgāk nekā kaut kādu random “parastu” ēdienu rīt, kur pastāv arī sabalancēšanas faktors? Nedomāju gan

3 Likes

Ilgtermiņa ietekme maz pētīta vai nav pētīta vispār. Amīšiem arī daudz sliktāki pārtikas standarti, nekā Eiropai. Piemēram, nezini kādi pesticīdi lieti virsū tai sojai un vai tie ir ļauti iekš EU. Otherwise, it’s fine. Bet tas ir tikai viens punkts.

Īsts ēdiens ir īsts ēdiens. Lielveikali pilni ar svaigiem produktiem, kas maksā lētāk vai līdzvērtīgi ķīmiskiem pulverīšiem. Protams, ja štancē bulku, čipsi vai jebko citu rūpnieciski pārstrādātu, tad, iespējams, lielas šķirbas nav.

Bet tieši tapēc jau taisa GMO, lai mazāk pesticīdi būtu jāgāž virsū un visādi citādi labāka raža mazāk resursus tērējot.

Nu lab, skatos, tev ir aizspriedumi par šo, lai tā ar ir :smiley::+1:

Tu joprojām ignorē 4 citas vielas bez GMO, ko nosaucu un kas tiek mākslīgi ražotas kā konservanti, biezinātāji un citas random vielas, kas garantē pulvera konsistenci dažādos apstākļos. Tā kā apgalvojums, ka no īsta ēdiena izvilkts tikai viss veselīgais un pārvērsts pulverīša formā pareizās proporcijās nav īsti korekts. Tās ķīmiskās piedevas nav ne organismam vajadzīgas, ne arī veselīgas.

Es neesmu šeit debatēt un neesmu ieinteresēts mēģināt atspēkot katru punktu. ;) Es pat nesaku ka nepiekrītu obligāti visam, ko tu saki.

Kā jau minēju, nekas nav veselīgs anyway un man šķiet tev pārspīlētas negācijas konkrēti pret šiem pulveriem.

Edit: ok, jā, protams vari pats sev sagatavot ļoti veselīgu ēdienu pērkot labus produktus - bet cik daudzi no mums tā dara? Liela daļa tiešām rij tās bulkas un čipsus, sooo. The whole point ir ka šie pulveri ir ērti. Ieēd vienu tādu un aizmirsti. Nav jāplāno, jāprāto, jāpēta. Ņemot vērā šo kontekstu, tiešām varētu nosaukt par veselīgu.

1 Like

@Arnissan ko domā par MSG?

@IamPurple Mums vienkārši cits uzskats par to, kas ir veselīgs.

@WizardsWild Nav viedokļa, dzirdēts visādi, bet it kā pa lielam esot aizspriedumi no 60. gadiem bez liela pamatojuma. Pats neesmu lietojis, tāpēc arī neesmu dziļāk pētījis.

Es nezinu, vai “Uncle Roger” ir iespaidojis mani, bet par šo arī esmu nedaudz pētījis. Tas jau gandrīz vai skaitās kā viena no garšas kollonām - “umami” (nu ir salds, sāļš, rūgts, ass un tad šī piektā kollona). Saprotu, ka tas ir garšas pastiprinātājs, bet neesmu lietojis pašu pulveri un grūti spriest, vai garša atšķirtos - esmu tikai skatījies video.

Bet saprotams, ja cilvēki skatās ko ēd un ko neēd - ķermenis pasaka priekšā tāpat (vai nu caur alerģijām vai vienkāršām ķermeņa funkcijām).

Msg vispār dienvid austrum āzijā ir ļoti izplatīts

1 Like

Es tik tā intereses pēc prasu.

Personīgi tik smalka uztura analizēšana mani traku padarītu, sekoju līdzi tikai proteīnam un dzelzim. Es zinu ka cūcenes satur kaut kādu tur indi, pupiņās ir fitīnskābes kas traucē uzturvielas absorbēt, bet tajā pašā laikā ir antioksidants, kapsaicīns vispār ir insekticīds :D

Tomēr tās zināšanas garšu nemazina :woozy_face::woozy_face:

viņas smagos metālus sevī uzkrāj, Svinu, Kadmiju, Dzīvssudrabu

1 Like

Ir divi teicieni, kurus vari šeit pielietot:

  • “Viss, kas par daudz, tas par skādi!”

  • “What doesn’t kill you, makes you stronger” :smiley:

3 Likes

Garšīgi.