Kā un kāpēc ierīkot gudro māju / gudro dzīvokli?

Nav vajadzības pēc tā.

Šis gan mani interesē. Ar laiku plānoju visu apgaismojumu pārtaisīt uz zonām, ko kontrolēt bez gaismas slēdža. Arī plānoju viedos sensorus uzstādīt.
Kā šajā gadījumā man palīdzētu jebkas cits neskaitot pirkt kādas firmas hubu? :thinking:

HomeAssistants ir daudz vairāk flexible nekā jau gatavie hubi. Tur tu vari izmantot NodeRED un taisīt ļoti daudz visādas integrācijas. Piemēram, tad kad tu atnāc mājās viņš automātiski atkarībā no dienas laika kaut ko izdara. Aizsūta sms, kad kaut kas ir noticis, kad tu neesi mājās. Tu arī neesi piesastīts tikai vienas firmas ierīcēm.

HomeAssistantam pats es izmantoju ZigBee sensorus ar zigbee2mqtt usb uztvērēju, nedaudz dārgāki par Wi-Fi, bet mazāk traucē citām WiFI ierīcēm un arī veido mesh tīklu, kur paši ZigBee sensori darbojās kā signāla pastiprinātāji.

Protams home assistant ir nedaudz grūtāk uzstādīt, bet internetā ļoti daudz informācijas.

1 Like

Vot tas paliek interesantāk.
Kur iepērc pašas ierīces?

USB zigbee uztvērējs:
https://www.aliexpress.com/item/1005005166946083.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.307.eff61802opghsF

Temperatūras sensors piemēram:
https://www.aliexpress.com/item/1005004944375599.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.53.eff61802opghsF

Vienā vietā es izmantoju stacionāro kā hostu HomeAssistant konteinerim otrā laptopu ar virtualbox un HomeAssistant konteineru.

Ja tev nav lieks dators iesaku uzstādīt uz NUC, jo uz RPi SD karte diezgan ātri koruptējās.

1 Like

Savu mājaslapu es liktu cloudā, nehostotu pie sevis, bet vispār man tāda principā nafig nav vajadzīga. Ko es tajā likšu?

Personīgais failu serveris - man nevajag, lai lietas būtu pieejamas caur internetu. Vispār man nemaz nav bijusi tāda doma kā “jopcik, man to un to baigi vajag, bet tas ir mājās uz datora, nevaru piekļūt”.

Smart Home is for lazy people. Ātrāk ieslēgt ar roku slēdzi, nekā norunāt to visu penteri.

1 Like

Depends.

Man istabā ir 6 spuldzes, sadalītas divās grupās. 3 man ir wifi spuldzes, ko ieslēdzu no telefona un 3 parastās. Man patīk no rīta ieslēgt gaismu caur telefonu, lai nav jāiet pa tumsu līdz gaismas slēdzim. Daļēji to var novērst ar atbilstošu istabas plānojumu vai kādu lampu netālu no gultas, bet man personīgi ir ērtāk šādi.

Kā arī man ļoti aktuāli būtu uzstādīt drošības fīčas. Pirms pāris mēnešiem mani kaimiņiene nakts vidū nopludināja. Uzstādīt ūdens noplūdes sensorus būtu prātīgi, lai situācijās, kad neesmu mājās es būtu drošs par to, kas notiek kamēr esmu prom. Tāpat ir arī kaudze ar citiem foršiem sensoriem.

Es arī koridori gribētu kustības sensoru, lai nav jāslēgā gaismas slēdzis. Agrākais variants būtu izvilkt sienā vadus uz sensoru un tad uz apgaismojumu, kas ir ļoti dārgs un laikietilpīgs pasākums, bet mūsdienās pietiek ar uz baterijām darbināmu kustības sensoru, kas savienots kaut vai ar tām pašām wifi spuldzēm.

You know damn well that’s laziness :slight_smile: Cik tev kilometru dziļā sniegā, uphill ir līdz slēdzim? :smiley:

Sensors uz nopludināšanu izklausās pēc once in a lifetime trigger. Hardly worth the investment.

Kustības sensors jau nav Smart Home fīča. Man sencim ir cokolā parasta E27 spuldze, kurai pa vidu ir kustības sensors.

1 Like

Daļa no viedās mājas. Neesmu redzējis GU10 spuldzes ar kustību sensoriem. :y

Stulbs istabas izvietojums, garena istaba. Jāiet gar datorkrēslu, kur atkarībā no atstātās atzveltnes pozīcijas var būt pašauri. :D Tad vēl kaķim patīk samētāt mantiņas pa grīdu.
Kad saņemšos iegādāties jaunas mēbeles, visticamāk pārkārtošu telpu, lai nekas nemaisās pa ceļam.

Labojums: Uz ātro ierakstot Google, tomēr ir tādas gu10. Kaut kā uz vietas vietējos veikalus nekad nebiju redzējis, ka ir šādi varianti.

Mjā, grūti atrast REĀLU saitu, kur tādas tirgotu, šis ir obviously fake saits.

Yeah, my bad. Izlaboju iepriekšējo postu ar info, ka arī internetā atradu, bet dzīvē uz vietas veikalos neesmu redzējis.

Nu bet loģiski, ka Latvijā kko tādu veikalos atrast ir kā adatu siena kaudzē.

https://www.aliexpress.com/w/wholesale-gu10-motion-sensor.html
https://www.aliexpress.com/item/32907378386.html

Ir rezultāti.

Es pats vēl izmantoju dūmu detektorus, kas atsūta sms ja tie sāk strādāt.

1 Like

Cik bieži tu pārogļo paiku? :joy:

Ēdienu maz. Vairāk kaut kas var aizdegties, kad es daru citas lietas :smile:.

Man tas ir šausmīgi noderīgi, jo vairāki datori pa dažādām vietām.

Tā pat varētu teikt ka veļasmašīnas are for lazy people. Viss ko tehnoloģijas var atvieglot, manuprāt, ir noderīgs.

Padomā cik forši kad no rīta, pirms modinātāja, tev atveras aizkari, lēnām ieslēdzās gaismas, sāk gatavoties tēja vai kafija un ziemā mašīna laicīgi iesilst. Tas viss pašam nav jādara un vēl ērti.

Es esmu Wall-e redzējis, es zin kas notiek kad tehnoloģijqs padara cilvēkiem dzīvi pārāk vienkāršu

Man ir Ikea home smart ekosistēma. Man ļoti patīk. Viss smuki saslēdzas kopā.

Skatoes, skaties
Vēl pateiks tevi, ka nekā personīgi, bet mēs šķiramies. Tu nevari mani atļauties :joy::joy: