Hello fellow weebs!

:joy: :joy: :joy:

Maxine un X neesmu redzējis vēl, bet Pearl man patika. Es pat to nosauktu par psiho-trilleri vai tml. Vienam vakaram parastajiem ļaudīm ir ko pabīties mazliet. Mazliet vrb vairāk prasījās kkaut kā.

Varu piekrist. Man liekas visas Karpentera filmas tā vai citādi ir pārvērtētas. Bet viņas nav sliktas. Daudzām joprojām efekti vēl velk. Kā “home movie” viņas lieliski iederas un savu lietu dara.

Bet tev pašam ir filmas kuras no tevis izbiedējušas dvēseli arā? :joy:

1 Like

Es nebiju domājis, ka šis ir pabeigts :joy: :joy: :grimacing:

Biju pirms daudziem gadiem dzirdējis, un tad lkm kaut kādi materiāli vai kas bija, es vairs neatceros, bet tad man bija tāds “o, jā! Tās būs manta, kad parādīsies!”
Bet kaut kā aizmirsās visa tā padarīšana. Vajadzēs kādā brīvākā vakarā apgūt šo ten materiālu.

Oo jā! Un to uzreiz var saprast, ka tas patiesi ir tā radītāja “realizētais sapnis”. Kaut kas, kas prasa ilgu laiku - bet noteikti tas spēj uzrunāt daudzus. Piemēram, viena no manām mīļākajām anime filmām - Redline (kurai, netipiski, man vairāk patīk DUB versija), veidoja 7 gadus, gandrīz iedzina kompāniju bankrotā un neatpelnīja to, ko vajadzēja.

Uzdodot režisoram jautājumu, vai kaut ko nožēlojat no šī visa (vai būtu darījuši citādāk), sekoja tikai atbilde: “Šis bija mans sapnis. Neko no tā, ko es tajā ieliku, es nenožēloju”. Un to tiešām varēju just - animācija pilnīgi to izstaroja. Ļoti primitīva filma, bet nu velnišķīgi baudāms gabals.

4 Likes

Happy Lets Go GIF by NHL
gatavs tevi sabučot! :D Es no viņas mazliet kūstu. :D

O jā, nezinu vai zini, galvena problēma bija tieši animācijas pieeja. Viņi laikam pirmos 3-4 gadus vnk tupi ekspermentēja ar stiliem un kadrējumu. Kkas tāds tur norisinājās šamejiem… Sižets vnk eksistēšanas pēc, ne gluži ir sava mazliet interesantā doma, bet tomēr.

3 Likes

Haha, nu kaut kas tamlīdzīgs :smile: Ja neskaita yakuzas daļu.

Oo, forši! Kas uz šādu lēmumu iedvesmoja? Vai ir kādi noteikti DJ, kas patīk?
Man pašam patīk, ka starp mūsu latviešu DJ, slavu ir ieguvis tieši TOBU - viņa hits “Candyland” bija kādu laiku populārs mūzikas gabals soc.tīklu video:

2 Likes

Ha, nezināju, ka tas ir mūsējies.
Šo dziesma jā, dzirdēta bija bieži. Jo īpaši zinu, ka mīlēja visādi DIY 5min izmantot.

1 Like

beach trip GIF

Oo :heart_eyes: Nav gadījies vēl satikt kādu no Latvijas, kas šo filmu arī mīl! Pilnībā piekrītu! Es jutos tā, ka būtu ieslīdzis kaut kādā eiforijā, kad šo filmu noskatījos - vienkārši burvīga! Kad es pirmo reizi to noskatījos, es pie sevis padomāju, ja pēkšņi kāds pasaka, Tev ir 1h un 42min, ko dzīvot (nu pieņemsim šo tikai “figuratively speaking”), un būtu iespēja izdzīvot vienu filmu no jauna - šī būtu noteikti tā. Tā iedeva tādu dīvainu, bet patīkamu sajūtu - un noteikti tā nebūs visiem (katram savs, tomēr) - bet es to noskatījos, kad lūkoju uz zvaigznēm, ieskauts starp kalniem, sava guļammaisa ieskauts (šī filma man bija uz planšetes - offline viewing un naktī nevarēju aizmigt).

Man ir viens AMV, kas ļoti patika (fan-made, bet fantastiska mūzika, ko uztaisīja pats fans):

6 Likes

Jā, ar X bija diezgan līdzīgi. Ļoti precīzi aprakstīji. Šīm filmām bija baigas “hype” tāpēc es cerēju uz kaut ko vairāk. Bet nebija jau arī slikti.

No vienas puses – jā. Varbūt es tajās filmās neredzu kaut ko tādu, ko redzi citi horror cienītāji. Viņa filmas ir labas, bet nav nekādi “masterpiece”, kā cilvēki mēdz runāt par viņa filmām. Bet no otras puses, visnotaļ augsti jānovērtē viņa ieguldījums šausmu filmu žanrā.

Mani nervi jau ir visai norūdīti, bet uzreiz nāk prātā filma Hereditary, kas, manuprāt, ir visbaisākā šausmu filma pēdējo 20 gadu laikā.
No tādām, kas drīzāk manī iedvesa tādu neomulīgu sajūtu var pieminēt Evil Dead Rise, The VVitch, Midsommar… u.c.
Arī korejiešu šausmu filmas šajā sakarā ir ļoti efektīvas – Gonjiam, Exhuma, The Wailing.

1 Like

Sajūtas interesantas ir. Atkal saprotu tos kuri nevar viņu noskatīties vai viņa nepatīk. Ir sava specifika viņai. Ne tikai animācijas stilā, viņā ar, es teiktu arī pašos personāžos. Bet tai pat laikā katrs no viņiem tomēr ir galvā paliekoš. Kaut kādu iekšējo “drive” piešķir. Priekš manis viņa bija savulaik idejas par Zvaigžnu kariem, neatminos kura filma, kur jaunais Anekins sacencībās piedalījās. Vnk tā pati ideja mani aizķēra, bet šeit šī ideja ir centrālais kodols.

OST ir atsevišķa runa. nesen te klausījos viņu darbā. Un pat kā patstāvīgi mūzikas gabali, izklausās labi un ar savu raksturu un enerģiju.

1 Like

Ahhhh, viena no tām dziesmām, ko tu esi dzirdējis tūkstošiem reižu, bet nezini nosaukumu. Nekad nebūtu iedomājies, ka to taisījis pašmāju mūziķis. :joy:

Par DJ karjeru– varētu teikt, ka man tas vienmēr ir bijis tāds neliels sapnis. Vienmēr esmu interesējies par mūziku. Gribās dalīties tajā priekā ar citiem. :slight_smile: Bet pašlaik man tas ir tikai hobija līmenī.

2 Likes

Ir dzirdēta. Bet oho, 20 gadi - mazliet negaidīts pavērsiens. Sanāk, ka neviens neko nejēdz…? :sweat_smile: :joy:
Bet ko tu priekš sevis piemēram raksturotu kā šausmu filmu un vai ir kāds mīļākais šaumsu virziens - folk, piholoģiskais, reliģiskies, slešeri un tml.?

Vai esi redzējis Us vai Get out? Kuri lkm būtu tieši tie psiholoģiskie. Un jautājums tad uzreiz par IT? Ja esi redzējis gan vecos gan jaunos?

Bet āzijas kolorītu neesmu tā īpaši iepazinis. Lkm tur 2-3 ja labi. Sava burvība visā bija - sauksim tā :sweat_smile:

No vienas pues man ir vēlme pieķerties tam klāt, bet gaišā dienas laikā :D atkal, laikam dēļ OG vairāk drīzāk.

Ja nejaucu neko, tad bija laba. Man pietika ar uzviju. :D principā šāda tipa Folk horror man pa savam vēl patīk.

1 Like

Sveiki, sveiki, aicināts mūsu pulkā :sweat_smile:

3 Likes

Count me in.

3 Likes

Red line bija dikti feina jā

2 Likes

+1 on redline.

3 Likes

Neteikšu, ka neviens neko nejēdz! Es praktiski katrā šausmu filmā, ko noskatos, varu atrast kaut ko tādu, kas man tajā patīk.
Bet par Hereditary – no visām tām, kas iznākušas 21. gs. (vismaz no tām, ko esmu redzējis), tieši šī uz manis atstāja vislielāku iespaidu.

Protams, šausmu filmai nav obligāti jābūt tādai, kas ievieš bailes, lai tā būtu laba filma vai vispār uzskatāma par šausmeni. :slight_smile:
Varbūt esmu dīvainis, bet no lielas daļas šausmeņu man drīzāk nāk smiekli (piemēram, Thanksgiving (2023)). :smiley:

Konkrēti mīļākā šausmu filmu virziena man nav. Skatos visu, sākot no klasikām un 80s slešeriem līdz psiholoģiskajiem un monstriem/mošķiem. :smiley:

Esmu redzējis abas. Vēl no Jordan Peele režisētajiem darbiem jānoskatās Nope. Us bija kinda meh, bet Get Out noteikti ir pēdējo gadu filmu topā.

Par IT – neesmu redzējis vecās, bet man patika jaunā IT pirmā daļa. Skatīties kinoteatrī šo filmu bija interesanta pieredze. Bet otrā daļa gan nebija tik laba. Kaut kur tā maģija pazuda. Otrajā daļā arī bija pārāk daudz uzkrītoša CGI, kas man sabojāja noskaņu.

Korejiešiem labi sanāk atmosfēriskās, slow-burn tipa filmas. Noteikti iesaku pamēģināt kādu, piemēram, The Wailing.

OG ir super, bet patiesībā šī ir viena no tām retajām reizēm, kad man šķiet, ka remake ir labāki par oriģinālajiem. Skatoties vecās var reāli pārsmieties, bet Evil Dead (2013) un Evil Dead Rise (2023) ir /pilnīgi/ citāda noskaņa. Un ļoti daudz asinis. :slight_smile:

1 Like

vecā liksies reāli dated un corny. Izlem pats vai tas tev patiks

Man personīgi tieši patīk tās vecās, mazbudžeta šausmenes. sūdīga aktierspēle, acīmredzami fake propi un kostīmi. Modernās ir pārāk baisas, priekš maniem nerviem. I like seing weird, spooky shit, but I don’t like getting scared

2 Likes

Jā, es arī labprāt skatos šādas, kad uznāk garastāvoklis. Var kārtīgi pasmieties. :smiley:

Vai esi redzējis Hausu (1977)? Doesn’t get any weirder than this.

redzējis neesmu, bet ir whatch listā.

oh hellooo fellow hooman being! :ok_hand:

mēs tieši uz kurzemi pēc pāris nedēļām barā braucam btw

5 Likes