Godzilla and the Kaiju Genre

Jau kādu laiku atpakaļ reģistrējos šeit, bet ne reizi neesu veidojis nevienu topiku. Laiks to mainīt un vēlos parunāt par vienu tēmu, kuru sen vēlējos pieminēt.
Tēma ir Godzilla un pats Kaiju jeb milzu monstru žanrs.


Pati pirmā Godzilla filma tika izlaista 1954 gadā un vienkārši saucās Godzilla (Japāņu valodā: ゴジラ - Gojira). Tiem, kas nezina vai zina es atgādināšu, ka Godzilla ir monstrs, kas radies kodolieroču izmēģinājumu rezultātā kad to radiācija mutēja aizvēsturisko dinozauru (vai iguānu vai citu aizvēsturiko būtni, atkarībā no kuras interpretācijas). Pirmo reizi kad Godzilla izgāja no okeānu dziļumiem, tas sagrāva Tokijas pilsētu līdz beigās to iznīcināja. Tas ir īsumā par Godzillas sākumiem.

Mūsdienās Godzilla ir vispopulārākais kaiju jeb milzu monstrs un šobrīd piedzīvo tādu kā atdzimšanu. Šajā franšīzē ir pāri 30 filmas, radītas 2 anime filmas un šī raksta veidošanas laikā ir 2 amerikāņu adaptācijas. Kā arī multfimu seriālus no Hanna-Barbara un Tristar balstītais seriāls. Un ir izlaistas vairākas spēles un komiski, un mangas par šo ikonisko briesmoni.


Hanna-Barbera Godzilla animācijas seriāls

Tristar Godzilla animācijas seriāls

Bez Godzillas ir vesels lērums ar citiem monstriem, kuriem pat ir savas filmu franšīzes izlaistas tostarp populārākie ir Mothra un Gamera. Un runājot par pašu kaiju žanru pēdējā laikā arī tiek izlaistas citas kaiju filmas. Tostarp arī šogad izlaistās Pacifi Rim: Uprising un Rampage (zinu, ka Rampage ir spēles adaptācija, bet tas nemaina to, ka tā arī ir kaiju filma).
jp_-28-_FinalMosuImago_Mothra_2004
Mothra


Gamera

Godzilla filmu franšīze pieder Japāņu filmu firmai Toho un dalās trīs periodos. Showa periods (1954–1975), Heisei periods (1984–1995) un Millennium periods (1999–2004). Jaunākām filmām pagaidām nav perioda nosaukuma. Kā arī atsevišķi atdalās Tristar Godzilla filma izlaista 1994 gadā un Legendary Godzilla, kuru izlaida 2014 gadā. Kā arī viens no jaunākām adaptācijām ir Shin Godzilla izlaista 2016 gadā.


Shin Godzilla treileris

Godzilla: City on the Edge of Battle

Godzilla: King of Monsters treileris
Tā kā tuvojas nākamā Legendary Godzilla filma, kurai pirmais treileris tika izlaists burtiski vakar San Diego Comic-con pasākumā un šodien noskatijos jaunāko Godzilla: City on the Edge of Battle, un 2020 gadā ir plānots izlaist Godzilla vs. Kong filmu no Legendary, gribētu zināt jūsu viedokļus un pieredzi saistībā ar Godzilla franšīzi un pašu kaiju žanru. Ir kāda mīļākā filma no šī žanra? Vai arī šis žanrs jums nepatīk un kāpēc? Lielā mērā varētu parunāt un padiskutēt par Godzilla un šo žanru kā tādu.

Mana Godzilla figūriņa.

5 Likes

Bus moments, atbildesu plasak. Bet tema interesanta.

1 Like

Esmu nedaudz vīlies, jo gaidīju, ka būs kaut kas par kaijām.

1 Like

Vienreiz gribēju noskatīties, bet tad palasīju negatīvus komentārus par filmu, ka tai nav īsti stāsta un tad atmetu tai ar roku. Bet skatoties, cik tu te aizrautīgi raksti, domāju noskatīties :thinking:

Reku tā filma:

Es domāju ka lohnesa monstrs arī varētu būt kaiju.Bet protams ir iespēja ka tam ir pavisam cita kategorija.

Galvenās problēmas pirmajā Legendary Godzilla filmā bija tas, ka pats interesantākais personāžs tika novākts filmas pusceļā un tas, ka Godzilla pats parādījās salīdzinoši mazāk nekā gaidīts, bet filma pati par sevi bija interesanta. Nevaru teikt, ka bija slikta.

Interesanta indeja, bet es teiktu, ka Lohnesa briesmonis vairāk pieder pie mītiskajiem monstriem nekā Kaiju. Tas pats attiecas uz Kraken. Savukārt Cthulhu iespējams varētu būt uzskatīts par kaiju, bet tas atkarīgs no interpretācijas.

3 Likes

Personīgi pats iepazinos… vells viņ zin - kaut ko no filmām biju redzējis, atceros, ka animācijas seriālu biju lūkojies kaut kur- abus pieminētos.

Pie tam, ja papēta tuvāk, kāda vien pati Godzilla nav bijui - ja nemaldos pat bija kaut kas ķipa Godzilla pret RoboGodzilla. Kopumā patiesi interesants žanrs kurš radies atom ieroču sacencību gaitā. Vēl jo vairāk viņu pastiprināja jau Černobiļas katastrofa. Un īpaši interesanti palūkoties no tehniskās puses, kā vecajos gados līdz datografikas ērai šādas filmas tika filmētas (jā vairums no viņām un lielākā daļa izskatās vnk smieklīga, taču tolaik - cilvēkiem bija slikti ar sirdi)

Cik nu atmiņa ļauj atcerēties tieši arī 50-60jos ASV attīstījās šiz žanrs – kas tur tik nelīda - milzu varāni, tarantuli, vārnas, skudras un visa iespējamā radība. Pie tam “Kaiju” pēc savas terminoloģijas ir samērā šaurs - ja nemaldos esošais žanrs sastāv no kādiem… pieciem terminiem - ir tāds Kaijin - kas apzīmē lielizmēra cilvēkveidīgos monstrus.

Taču vairumā tomēr attiecina uz āzijas brīnumdarbiem un tieži uz Godzillu. Bet paldies par tēmu - biju jau paspējis piemirst par tā esamību (žanra).

2 Likes
1 Like

Awesome MechaGodzilla pic.

No kreisās uz labo: Jipsy Danger, Ultraman, Kong (no Skull Island), Godzilla (Legendary), Gamera

2 Likes

Šis gan ir tikai konceptuālais treileris, nevis īsts, kas tika rādīts 2015 gada New York Comic Con pasākumā. Būtu forši, ja šo filmu tiešām uztaisītu.

Beidzot treileris pēdējai filmai tika izlaists.

1 Like

Godzilla izmēru salīdzinājums no dažādām fimām caur daudziem gadiem.

Kā arī šodien iznāca jauns treileris trešajai Godzilla Anime filmai. Godzilla: The Planet Eater.

1 Like

Man tikai tā izskatās vai arī lielākā versija ir arī muskuļaināka. Uz steroīdiem sēž.

Es pieļauju tas virsējais reljefs lielākajam ir vairāk balstīts uz koka mizas struktūru ņemot vērā, ka šis jaunākais un lielākais Godzilla ir balstīts uz augu valsti vai arī ir cēlies no augu valsts un viņa daba vairāk atgādima augus nekā dzīvnieku.

Ielikšu šeit Godzilla filmu secību, kurā stāsti iet.


Šeit ir attēls no video par filmu secību.

1 Like

Holy crap! Yesssss! Otrs treileris nākamai Legendary Godzilla filmai. Godzilla: King of the Monsters.