Eksperiments - Alkohola lietošanas vecums tad un tagad!?

Sveiki!

Pirms kāda laiciņa darbā viens darba kolēģis, ap 50+ gadiem (vai pat pie 60), vaicāja “No kāda vecuma mūsdienās drīkst lietot alkoholu?”.
Es teicu ka no 18 gadiem. … Un tas lika viņu un vēl vienu otru personu (arī ap 50+ gadiem) izbrīnīt.

Jo redz viņu PSRS laikā alkoholu drīkstēja lietot tikai no 21 gadu vecuma.

Protams es arī minēju, ka es īsti nemaz pats tagad vairs nezinu, kāds ir tas limits, jo pats jau 11 gadus pilngadībā un alkoholu ar gandrīz kā nelietoju.

Tad nu pavaicāju savai vecmammai (70+ gadi) un mammai (50+ gadi) - abas domīgi teica ka no 21.
Bet minēja, ka tas jau ar tajos laikos neapturēja jaunākus šur tur šad tad lietot alkoholu.


Eksperimenta daļa:
Tad nu intereses pēc gribētu zināt - no kāda vecuma pēc jūsu vecāku, vecvecāku un pat vec-vec-vecāku domām jaunieši šajās dienās drīkst lietot alkoholu!?

Protams varat arī jautāt citiem PSRS laikā dzimušajiem un augušajiem, ja gribat, ne tikai ģimenes locekļiem.


Laigan kā minēju, es arī īsti pats nemaz nezinu kāds tad ir mūsdienu limits.
Es noprotu ka 18+, bet dzirdēju pa radio, ka prāto to pagarināt līdz 21+.
Es par slinku lai meklētu atbildi, varbūt kāds no šeit jaunākās paaudzes to varētu ieminēties ;D ??

1 Like

Tu vari lietot no 18 bet nopirkt var tikai no 21 :D

Nu mani vecāki jau ap 16 gadiem sāka piedāvāt vai negribu iedzert…

Viņu aizstāvībai viņi abi ir absolūtie light weights un tas apjoms ko man piedāvāja bija labi ja malks

Opā, tātad kaut kas ir mainījies manos 20’s. … Jo iekš 2000’s un pirmajā 2010’s pusē varēja gan pirkt gan lietot no 18+. (don’t know about 90’s tho, i was a kindergartner)
Nez vai pirkšanas limita paaugstināšana notika 2010’s otrajā pusē vai šajā jaunajā desmitgadē 2020’s :thinking:

Manuprāt viņa runaja par tiem plānotajiem grozījumiem, jo no 18 gadiem var noteikti pirkt

Aliņu un vīnu - no 16
Visu pārējo - no 18

1 Like

haha, tas jauniešus pavisam neatturēs, vairāk lai skatās lai jauniešu vidu neizplatās smagās narkotikas.

Galīgi neesmu manījis, ka man kāds sencis vai vecsenscis jauktu, ka alkoholu var pirkt sākot ar 18+.

Neesmu jaunākā paaudze, bet likums vēl saka tā :D

Pēdējais, ko atradu, par to, ka plāno līdz 20 gadiem pagarināt

Un mammas atbilde (zināja, ka 18, bet kā vajadzētu būt):
Manas domas, ka vsk beigušiem, tas laikam 19 gadi

3 Likes

Kādam nepaveiksies. Iedomājies kādam paliek 18 var pirkt un lietot, bet nākošājā dienā stājas spēkā likums no 21 gada un jāgaida trīs gadi :D

Tad var vai nu sapirkties tā lai pietiek 3 gadiem, vai braukt alkotūrē uz kaimiņvalstīm.

2 Likes

Ņemot vērā ka akcīze mums aug katru gadu, sapirkt krājumus 3 gadiem nemaz nebūtu tik slikta ideja :D

Cik litrus vajadzētu sapirkt lai pietiktu 3 gadiem?

Tad jau lētāk ir pašam iemācīties brūvēt

3 Likes

Un dzīt kandžu pašpatēriņam nav nelegāli. Kad mēģināsi tirgot sāksies sūdi.

1 Like

Es biju vairāk domājis vieglos alkoholus, alu, vīnu. Tur kandžas aparātu nevajag

Plus yiu can go absolutely nuts with wine. From apples harvested after first autumn frost to cloudberries

Situācija ar vīniem un ieraugiem nemainās. :ok_hand:

Šodien uzzināju ka cloudberry(pats pa sevi foršs nosaukums) ir lācene.

4 Likes

Neazimirstam, ka enerģētiķus ar tikai no 18 :D