Eiropas Interneta regulas (Article 13) diskusijas

nez, lai būt vieglāk saprast, kas ir Article 13:
mērķis ir nodrošināt naudiņas tiem kontenta radītājiem, kā piemēram, mūziķiem, aktieriem, ziņu izdevējiem, žurnālistiem utt no interneta. jo šobrīd platformas gūst visus labumus no šīm tehnoloģijām un paši autori saņem maz vai neko.

vai tas ietekmēs parastos lietotājus?
nē, attiecas uz lielajām platformām kā, piemēram, YouTube, Google vai Facebook, nosakot, ka tiem ir jāmaksā pienācīga atlīdzība izpildītājiem un žurnālistiem, no kuru darba šīs platformas gūst peļņu.

vai AF gūst peļņu no kāda ievietotā darba? Nē, līdz ar to mēs varam atkal lūkoties uz jau manis iepriekš minēto Autortiesību likuma 19.pantu. :)

1 Like

Jā, it kā uz mums tam nevajadzētu attiekties. Es te pieminu pasaules gala scenārijus, kuros uz mums tas sāk attiekties vai ietekmē mūs. Tas laikam sāk izskatīties pārāk negatīvi. :D

Uz to var arī skatīties no pozitīvās puses. Parazitēšana uz sveša satura bāzes, kļūs sarežģītāka. Kā arī, ja lielās platformas kļūs ļoti ierobežojošas, mazās neatkarīgās vietnes kā mūsu forums, varētu kļūt pievilcīgākas.

2 Likes

par avatariem:
tēli (tai skaitā anime) var būt aizsargāti ar autortiesībām. tādā gadījumā to izmantošanai interneta vidē var būt nepieciešama attiecīgu autortiesību atļauja. ja ar autortiesībām aizsargātus darbus izmanto tikai kā iedvesmas avotu sava avatāra izveidei un tajā dominē paša radošais ieguldījums, šādai darbu izmantošanai nav jāsaņem autortiesību piekrišana. tātad autortiesību pārkāpuma nebūs, ja avatāra pamatā ir muļķiku tēls, bet avataru esi izveidojis pats.

bet animes attēls, kas izmantots avataram var būt aizsargāts kā preču zīme. preču zīmju izmantošana avatāra izveidošanai ir atļauta bez tiesību īpašnieka piekrišanas, ja tai ir nekomerciāls raksturs, proti, tā nav saistīta ar jebkāda veida komercdarbību (peļņas gūšanu).

Pag, tad ja es paņemu renderi kkādu photoshop uztaisu background, efektus iemetu, tad pie manis nepiekasīsies?

nu ja, tu tak ar avatāra bildi naudu nepelni ne?

1 Like

xD nop nepelnu.
Oh, tad es chilloju, tikai ps atkal jāatsāk izmantot

uz fotošopa bišķīt fonu pamainīsi un būs ok.

nepiekasīsies jo tas būs tas pats, kas orģinālā dziesma un nightcore versija.