Eiropas Interneta regulas (Article 13) diskusijas

Mmmmmmmmm, nepatīk man šitas mēsls, ko viņi grib pieņemt…


https://saveyourinternet.eu/act-now/

Var īsumā pastāstīt kas tas ir? :smiley:

Arī gribētos tl;dr, bet piebildīšu tikai to, ka internets kā tāds man jau sen ir mazliet noriebies. Darba vajadzībām ir ok, bet ārpus tā - lieks mēsls, kas bojā cilvēku. Tagad, kad katra lapa izmet paziņojumus par cepumiem un privacy mēsliem vispār negribās apmeklēt jaunas lapas.

Article 13? Basically, ES grib filtrēt absolūti visu, ko tu posto visur, lai nepieļautu ‘‘copyright infringement’’. Dotajā versijā ļoti smagi pēc masveida cenzūras ož, it īpaši entertainment media daļā. Īsi sakot, nevarēsi likt memes, remixus un jebko tādu, ja tas satur materiālu, kas citam jau pieder.

Arī ir doma uzlikt link tax. Par katru linku, ko tu izmanto kaut kur, tev ir jāmaksā nodoklis. Vismaz šito grib pieņemt.

2 Likes

Kas tad tik slikts?

Un kur pazuda demokrātija?

Parāk masīva tēma, lai ieliktu šeit. Nezinu nemaz vai gribētu to ielikt šeit. Īsumā vienkārši besī internets kā izklaides avots. Nenoliedzami pats esmu tajā izklaidējies un prob vēl kādu laiku turpināšu, bet tas nereāli sabojā cilvēku(s) un visu, kas tam dārgs. Sapratīs, kas domā līdzi tam un izjūt kā tas viss degredē cilvēkus. Šķietami progresīva tehnoloģija, bet ne izklaidei un sevis apmierināšanai.

1 Like

Domā par kko kā procrastination ko var radīt internets?

Kuras tad ir tās lietas, kas tik ļoti degradē?

Ne gluži, bet varbūt varētu to arī pieskaitīt.

parāk masīva tēma. Vienu lietu tev jau sen esmu teicis. Varbūt vairakas, bet viss velk uz vienu un to pašu. Nevēlos nevienu nolikt vai rādīt kā sliktu piemēru, tādēļ neko vairāk neteikšu. xd

Internets varbūt ir haotisks mēsls, bet vismaz vienmēr ir ļāvis tev iespēju pašam visu regulēt. Cik bieži tu to lieto, kādus saitus, tev ir plugins, kas tev var visu izfiltrēt, ko negribi redzēt… Man nevajag, lai Lattelecom man izdomā, kas man jāredz un kas nav jāredz. Ja galva ir uz pleciem, tad šitam nav jābūt problēmai. Tāpēc es arī aizvācos no tradicionāliem medijiem, jo visu laiku bija sajūta, ka ar karoti man baro, un tikai to, ko ‘‘mamma’’ atļaus. Nafig.

Šitie tagad lec visur, jo EU nesen pieņēma vēl vienu interneta regulācijas lietu (īsi sakot, nevari atrasties internetā, ja tev ir zem 16. Attiecīgi, visi saiti, kuri ir pieejami Eiropā/bāzējas Eiropā/ir atsevišķas Eiropas versijas, atjauno savas privacy policy, lai tev to pateiktu. Tāpēc viņi visi tagad lec virsū visi uzreiz. Nav sagadīšanās.

1 Like

Nu… Katram ir sava izvēle par to ko darīt un ko nē. Katram savs skatījums uz visu. Piemēram tev vairāk patīk IRL pasaule. Citam vairāk patiks pavadīt laiku internetā.

Man likās šis BS ir tik vacapā. Un kā viņi grasās to kontrolēt? Ar podziņu, kas “spēj” apstādināt jebkuru sīci no interneta?

Aprīlī/maijā viņi saitos, kur tev ir norādīts dzimšanas datums, dzēsa/deaktivizēja profilus, kuri bija norādīti ar vecumu, kas ir zem 16. (Protams, veicas tiem, kas sev vecāku skaitli bija uzlikuši). Twitterī vismaz redzēju šo brīnumu notiekam.

Dammit, nevarēšu vairs izlikties par 15gadīgu jaunekli, kas meklē piedzīvojumus.

3 Likes

Nē, par šo es īpaši daudz nesūdzos. I mean, sucks for the kids, bet nu…

Bet Article 13 gan man ļoti nepatīk. Ļoti nepatīk. Don’t want this.

Nezinu kā citiem, acīmredzot švaki, bet man gan nekas nav pret. Lai maina un dara ko grib. Man būtu ļoti labi iztikt, ja internets tiktu izmantots tikai darba vajadzībām vai informācijas noskaidrošanai, gandrīz vai tā kā tas tika izmantots interneta rašānās sākumā.
Daudziem nepatiktu, daudzi būtu pret, bet man personīgi vienalga.
Galvenais, lai informācija par institūciju darbalaikiem, vietām, kartēm, transportu kustību sarakstiem saglabājas, par izklaidēm internetā varētu mierīgi aizmirst.
Ļoti grūti būtu atdalīt tādu informāciju un tīklus no citiem, varbūt pat neiespējami, bet tas viss ir tikai mans murgojums.

Lai jau tās izklaides paliek. Cilvēki, kam tās nepatiks tās vienkārši neizmantos

sush, lai arī ko tu teiktu, tu esi par jaunu, lai es tevī jebkad klausītos.

Čali. Tev ir iespēja izvēlēties lietot internetu tikai darbā, vai tikai darba vajadzībām, jo tev ir paškontrole. Neviens tev nespiež te sēdēt.

Tu. Internets ir kļuvis ļoti svarīgs informācijas plūsmai, visās jomās, gan darba, gan izklaides, gan biznesa, gan komunikācijas, jo lietas nestāv uz vietas. Jāsaprot, ka nav vairs deviņdesmitie gadi. Ja šitas tiktu pieņemts, man nebūtu iespējas izlemt, ko es gribu redzēt, jo māte ES jau to būtu izdarījusi manā vietā. Ir labi, kad cilvēki paši lemj, ko un kā darīt.

Turklāt man nepatīk šī filtra ideja. Visi zina, kā izgāžas Youtube boti, neko nesaprotot. Negribu šitādu bardaku visam internetam. Tagad sūdzības saiti izskata katru atsevišķi. Ar filtru? Vari aizmirst.

4 Likes

Tad ieklausies @NeptuneFox domās