Doomer estētika 🤔

Tātad, ļaudis. Jūs gan jau ka izlasījāt šo title un esat apjukuši. Kas pie velna ir…doomeris?

Tagad modē ir saukt cilvēkus par “Zoomeriem” un “Boomeriem”, jebšu, ļaudis ir iedalīti vecuma kategorijās. Lūk, tagad savienojiet šos ar vārdu “Doom”, jebšu - pekli/beigām/pastartdienu/nolemtību.

Doomer - cilvēks vai persona, kas uzskata, ka parastajam iedzīvotājam nav varas šajā pasaulē. Politika ir korumpēta, cilvēki karo, bērni tiek izvaroti, Āfrika tiek slaukta un daba ir nolempta bojāejai. Šie ļaudis ir noguruši no mēdiju zombēšanas un falšā pozitīvisma. Tāpēc, šie ļaudis ir izveidojuši šo soviet/post-punk estētiku, kas izpauž viņu sajūtas un uzskatus.

Stils ir vairāk populārs Austrumeiropā, jo kā neka, šeit ļaudis vēl šobaltdien tiek politiski represēti un dēļ monopoliem tiek finansiāli apspiesti.

Tātad, kas ir tipisks šim stilam?

Mūzika - Populārākie stili ir New Wave, Post-Punk, Soviet-Punk, Soviet-Rock. Dažreiz tiek arī iemaisīti citi stili, kā Witch House vai Mumble-Rap, Emo-Rap.
Daži tipiskākie piemēri:


Māksla - parasti šis stils saistas ar padomjlaiku mājam un ainavu, drūmjiem toņiem. Šī estētika protams arī godā ceļ padomju-valstu mēmes un jokus. Papidlus tam, bieži tiek parādītas cigaretes un alkohols.

8f11fc4c5a2f9e97ac69f1dfe471175b 07fa55f031d916454e88a5903b335c30 bb07c88ce2f7b875d2096701f4dd1b7e 9a9dc8c0fd7908dc91acffb3c0718bfb

Kāpēc es izdomāju izveidot šo tēmu? Jo pati esmu pluss/mīnuss Doomeris :D Esmu pozitīvais doomeris, jo mani vairāk saista šīs subkultūras estētika, bet ne pati ideoloģija. Es piekrītu ka viss ir slikti, ticu konspirācijām un man ļoti patīk iedzert vai uzpīpēt…Bet, es neļauju realitātei sevi nospiest, tāpēc es dzīvoju pati savā izveidotajā “burbulī”, kur ir mani draugi, ģimene un dators :heart:

Tātad…vai jūs uzzinājat ko jaunu?
Ko jūs domājat par šo estētiku?
Vai kāds no jums arī ir doomeris? :thinking:

Labprāt gaidīšu jūsu komentārus :new_moon_with_face::comet:

5 Likes

c7323fd368dd91bf40a9039c93d33598

Drūmeris

1 Like

Stipri izklausās pēc nihilisma. Vismaz saskato dažas paralēles.

3 Likes

Man patika šis video par šo tēmu. Tur gan nav par estētiku bet tieši par mindsetu. Though it’s kind of aimed at those leaning on the left, especially activists.

1 Like

Izklausās un izskatās pēc emo 2.0

2 Likes

Viss vecais reiz atgriežas jaunā veidolā

Negribētos, gan piekrist. Mumble-rap ideja un sauklis ir drīzāk savādāks - grezna dzīve bez ierobežojumiem. Kā arī pats autor stils savādāks. Protams - neesmu eksperts, bet dīvaini ka pie nolemtības varētu pieskaitīt ko tādu, protams ja nepakļauties nosacījumam - izbaudam dzīvi pirms pasaules gala. Tad varbūt…

Jo tas pats New Wave tā ir nostaļģija par neesošajiem laikiem (ja runāt konekstā par toreiz vēl nedzīvojošajiem), kad zāle smaržīgāka un debesis krāsainākas. Tas pats Soviet “tipa” žanri.

Ok! Negribu tagad slīkt pētniecībā…

Par pašu mūziku - paklausos gan Soviet tipus, gan Witch house u.c. līdzīgus darbus. Vienu mirkli ļoti iesēdos uz Witch.

1 Like

Truu. Tik šitas tad piezemētaks…nav jākraso mati, nagi vai ragi :D

Šitas izskatās pēc “Amerikāņu” varianta. East-Europe tas stills ir depresīvāks - cilvēks ieslīgst alkohola mucā un cigarešu garaiņos, jo tas liek uz brīdi aizmirst nožēlojamo pasauli. Viņi neko nespēj ietekmēt, jo viņi nav pietiekami emocionāli spēcīgi vai arī viņi nevēlas nokļūt cietuma restēs ( khem…Baltkrievija/Krievija…khem).

Amerikāņiem +/- ir izvēle, un ir lielāka iespēja ko mainīt, nekā Soviet Valstīm. Musu politika ir pārak korumpēta un sistēmā ir pārāk novecojusi, lai 1 cilvēks spētu ko mainīt…

1 Like

Rietumos tā ir izvēle vai būt “doomeram” vai nē, austrumeiropā tā ir dzīves realitāte. Te ir mazāk “doomeri” un vairāk vienkārši PSRS atraugas.

Agree…Bet PSRS atraugas ir 40-70 gadīgie.
Tā, tie, kas ir dzivojuši brīvā valstī, ir vairāk Doomeri, jo viņi ir izbaudījuši šo mākslīgo brīvību. PSRS bija brutāla aneksija un pakļaušana, kamēr mūsdienas sistēmas rada mums ilūziju par brīvību.

1 Like

Jauns apzīmējums pesimisma un depresijas kombinācijai, “viss ir slikti” mentalitātei. Tagad zināšu kā var saukt šīs te nolemtās dvēseles kas jau savos jaunieša gados meklē mirstamo bedri.

1 Like

Ja paskatās uz “estētiku” tad pirmā asociācija - kaut kāds aprobežots apocalyptic/post-apocalyptic fiction…

No ideoloģijas apraksta gan izriet, ka tie ir vienkārši pesimisti.

4 Likes

Materiālā ko meta augšā parādās tāds urbānā pesimisma materiāls. No redzētā ar to apokaliptismu īstenībā pašvaki. Drūma piecstāvene īsti nekliedz “apokalipse”. :D

Neskaitot šo pēdējo gadu, neesmu Latvijā manījis tādu “estētiku”, ja vien neskaita noplukušo arhitektūru no 70. Varbūt ir kāds indivīds, bet biežāk redzu tieši pretējo, kur jaunieši uz visu raugās pozitīvi.

Es dzivoju Ķengaragā, un tadi skati ir diezgan bieži :joy:
Reku daži mākslassdarbi no manas puses:

2 Likes

Tpc man ir diezgan skumīgi, ka es ne ar vienu nevaru padalīties šajā estētikā…jo man apkārt ir pārak daudz mentāli veselu un pozitīvu cilvēku :joy::joy: Bet es visp esmu fenoments…kā es varu būt laimīga savā dzīvē, bet tajā pašā laikā man patīk šī estētika? :thinking:

Vai ne! Kur ir visi skumjie un depresīvie cilvēki??

1 Like

Kopumā man patīk doomeri un paklausīties viņu stāstus par to cik viss nolemts un viss slilti. :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Like

Man apkārt lielākā daļa ir mentāli slimi/depresīvi (kaut vai tas ka pilns twiteris un reddits ar viņiem… draugu lokā arī gana daudzi ar savām problēmām… bet vismaz esmu minimizējusi tos cilvēkus ar ko kontaktējos, lai pašai būtu labāk). Nezinu kur atrast laimīgos/veselos cilvēkus… internetā laikam jau grūti :frowning: .

Varbūt laimīgie pievelk citus laimīgos un otrādāk. Un tad visi dzīvo savās grupās.

1 Like