Cik jums bieži sanāk izmest neapēsto pārtiku?

Originally sent in Pastāvīgo istaba
haachikooo

cik jums bieži sanāk izmest neapēsto pārtiku? :thinking:

jurchiks

ļoti reti

moš reizi pusgadā?

haachikooo

reizi nedēļā? reizi mēnesī? reizi gadā?

hmm, man sanāk kaut ko izmest reizi mēnesī

nedaēstu - iesāktu un nepabeigtu

jurchiks

netaisi tik lielu porciju, ka nevari apēst

haachikooo

piemēram krējumu vai pienu

jurchiks

krējumu???

kādā veidā?

labi vēl pienu, tas ātri bojājas

haachikooo

nu beidzas termiņš un tur palikušas 3 karotes un its rip

jurchiks

3 tējkarotes? :smiley:

haachikooo

kā tev liekas cik es ēdu?? ;DD

jurchiks

krējums stāv ilgāk par termiņu

also, kā tu nosaki, ka it's rip?

haachikooo

or rather cik es varu apēst ;D

jurchiks

jo pēc aromāta nav īsti pareizi - traukam gar malām ir vecāks, piekaltis krējums, kas veido to aromātu, bet apakšā vēl varbūt ir normāls

ja ir dzeltena sviesta kārtiņa pa virsu krējumam, tad to var noņemt un izmest, un apakšā vēl ir ok krējums

haachikooo

nuu ja jocīgi ož - tad its rip vai arī krāsa un konsistence

jurchiks

jo krējums nebojājas no visām pusēm vienlaicīgi, tas bojājas no augšas uz leju

haachikooo

nu krējums vai piens - kā piemēri, bet ir bijis, ka gaļu jāmet ārā, jo es aizmirsu, ka nopirku

jurchiks

aizmirsi…

tad jau sanāk, ka ledusskapis tik pilns, ka nepamanīji

haachikooo

es visu laiku neskatos ledusskapī, aint got no time for that

jurchiks

nu, es arī ledusskapi atveru tikai dažas reizes dienā

bet man tas ir tīšām pustukšs, lai viss būtu redzams

haachikooo

es parasti 1 vai 2 reizes

man tur daudz burciņu no laukiem ;D

jurchiks

kgan, man olas laikam ir sen jāmet ārā, stāv jau vismaz kādu pusgadu neaiztiktas

neesmu pieradis gatavot olas, bet pasūtīju reiz no svaigi.lv nedēļas kasti un tur bija olas

makaroni arī no viņiem tikpat ilgi stāv, baaaaigi sen neesmu makaronus vārījis

haachikooo

nav jau tā, ka tonnām metu ārā, bet sanāk nedalietots piens vai gabaliņš siera vai 3 karotes krējuma

haachikooo

oh tas svaigi.lv looks dope :ok_hand:

jurchiks

nu skaties, ja tev krējums iet uz beigām, tad vnk piemet to atlikumu porcijai tagad, ja nezini, kad lietosi nākošreiz

ir diezgan feina vieta, jā, tikai ceņņiks normāls, un man baigi nepatīk tas, ka iepakojums daudz kam ir plastmasa

pat piens un kefīrs nāca plastmasas pudelēs, nevis tetrapak

ņemot vērā, ka šie it kā apelē uz vietējo zemnieku svaigiem produktiem, tas bija kinda wtf

https://svaigi.lv/gatavi-produktu-grozi/produktu-grozs-nedelas-1162

haachikooo

hmm interesanti kāpēc tā

jurchiks

šis konkrēti ir tas, ko vairākkārt esmu pasūtījis

bet tā, kā es neesmu baigais pavārs, tad daļu atdevu senčiem

tur pat bildē redzams, ka piens plastmasas pudelē

es principā cenšos vairāk ņemt papīra vai celofāna iepakojumus, ja ir tāda iespēja

haachikooo

tas grozs pat cenas ziņā liekas decent :ok_hand:

jurchiks

celofāns ir biodegradable FYI

nu šobrīd akcija

ir bijis krietni dārgāk

haachikooo

man gan ir omītes vistu olas :sunglasses:

jurchiks

svaigi.lv kaste ir 35x35x27cm

haachikooo

un visi dārzeņi, augļi - ar pašu audzēti

jurchiks

teorētiski man tepat pārdaugavā dzīvo bijusī klasesbiedrene, kura vismaz nesen vēl audzēja vistas, tikai viņai tur lapsas uzradās un daudz ko nokoda

nu tad tev tāds grozs nafig nav vajadzīgs

nopietni, tur nekā tāda kruta nav

haachikooo

i like the idea tho

jurchiks

auzu pārslas, piens, milti, makaroni, utt

jā, ideja man arī liekas baigi feina

haachikooo

asv yt sponsors bija kkāds meal kit - tā ideja ar patika

jurchiks

tikai tas, ka cik reizes es esmu tos grozus iegādājies, es īsti nemāku tos pareizi un pilnībā izlietot, it's kinda lost on me

malto gaļu no pēdējā groza nācās mest ārā, stāvēja ledusskapī, vislaik negribēju lietot un īsti nemāku arī, un vsjo, beidzās termiņš, negribēju riskēt

haachikooo

yeah prasītos lai viņi piemet idejas un receptes ko ar to paiku darīt

jurchiks

tur jau tā lieta, ka tā groza saturs nav 100% fiksēts

mainās atkarībā no sezonas, no pieejamajiem zemniekiem, utt

haachikooo

nu re, tad neesmu vienīgā, kas izmet gaļu ;DD

jurchiks

es vnk neiedomājos senčiem atdot, tie tad uzceptu kotletes 1-2

a es nemāku, man bērnībā neviens nemācīja gatavot

ir bijusi doma kkad iet uz pavārskolu kkādu, bet не до того

un tā, kā es nepanesu karstumu, tad tā varētu būt problēma, virtuvēs parasti ir baigi karsts

haachikooo

es parasti omītei prasu, kas kā jātaisa un tad i experiment - sautējums un pastēte sanāca wohoo ;D

jurchiks

manai omei, man liekas, vairs nav jēgas prasīt, viņai jau vecuma demence iestājas palēnām

un mutere man nav diez ko laba pavāre

sautējums man arī ir bucket listā

kopā ar kotletēm un moš karbonādi

haachikooo

ja vajag iedošu recepti ;D

jurchiks

sautējumam? :smiley:

haachikooo

yep ;DD

jurchiks

nu tur it kā nav daudz, ko mācēt :smiley:

haachikooo

nu mazums, need dat moral support

;DD

jurchiks

godīgi sakot, es daudz labāk mācos no piemēra, t.i. vai nu es skatos video, kā kāds to dara in realtime, un sekoju līdzi, vai arī IRL kāds rāda, kā ko darīt

receptes internetā man ir bijušas vieni vienīgi ablomi - pieber to, pieliec šito, pasildi bik, utt, bet nekas nav tā normāli konkrēti, un nav arī paskaidrots, kā saprast, cik ir pietiekoši daudz

es saprotu, ka ingredientu daudzums mainās atkarībā no porciju lieluma un skaita (un es ēdu samērā lielas porcijas, standarta receptes porcijas izmērs man tipiski ir par mazu), bet man vajag zināt, kā saprast pareizās proporcijas

un receptēs tādas informācijas praktiski nekad nav

Enemijs

Parasti sanāk izmest pārāk ilgi nostāvējušos un saskābušu zupu vai putru, bet bieži tas nenotiek. Tā jau apēdam 2-3 dienu laikā, bet citreiz negribas vienu un to pašu ēst, un tad sataisa pārāk daudz citus ēdienus un iepriekšējais tad nostāvas.

No pirktajiem ēdieniem visbiežāk ir sanācis izmest maizi, jo pelējums, pat ja stāvēja ledusskapī. Citreiz apēdas ātri maize, citreiz atkal nē.

Ja piens un kefīrs sāk skābt, tad sacepam pankūkās. Līdz kunkuļiem negaidām.

Griežamās gaļas ja sāk appelēt, aptīram un sacepam.
Maltās un jēlās gaļas turam saldētavā. Ņemam ārā tikai tad kad gatavos kaut ko.
Ja desas sāk palikt par vecām, tad sagraiza un kaut kur piecep klāt.

Krējums nesabojājas, jo apēdas savlaivīgi.
Tik ar tomātu mērcēm ir kā ir. Bieži nelietojas, tad nu stāv ledusskapī jau iesākta kādu laiku un iespējams šad tad sākt sarūgt. Bet es īsti neatceros ko mēs ar to darām. Laikam jau ja pa tiešām kaput, tad metam ārā.

Un šad tad āboli, tomāti, gurķi, utt nostāvas un sabojājas. Tos metam ārā. Nu laukos jau ar kompost kaudzes.

HentaiHercogs

Man pelējums ir pa lielam galvenais iemesls kāpēc metu kko ārā

WizardsWild

Kāda zupa ik pa laikam tiek aizmirsta ledusskapī un ieskābst, tad ar sērām jāizvada

Kristianux

I'm genuinely happy to see non-food-waste culture absolutely dominating here.

WizardsWild

yuu visi laikam boņuku esam lasījuši, kur vectēvs nokritušo maizīti bučoja :smiley:

ā un vēl burkāni diezgan bieži tiek izmesti. Nopērku pa vienu, diviem, un pēc dažām dienām atskārstu ka palikuši pilnīgi limp. Tagad esmu sākusi tīt vaskadrānā un turēt ledusskapī, tāds lifehacks

Kristianux

Maizītes bučošana: tradīcija ko turpinu piekopt.

FlowerChild

Mums parasti tomātu pasta jāmet ārā, jo to izmantojam tikai tomātu zupām un ne vienmēr var dabūt svaigu baziliku lai to varētu pagatavot

HentaiHercogs

Ir tāda izcila recepte - "Viss kas ledusskapī " sautējums

Aizmirsti pa receptēm, samet visu kas jau sācis izskatīties bēdīgi vienā lielā katlā un tēlo ka esi ragana pie lielā dziru katla

HentaiHercogs

I mean…ja paveicas vari dabūt regen vai fire res

1 Like

Tikai kaut kādus piena produktus, kam termiņš beidzies. Tā es cenšos visu apēst. Mamma mācija nekad, NEKAD nemest ārā ēdienu.

Man reizi kādās 2-3 nedēļās mēdz aiziet bojā neapēst salātu paka. :pensive: Lielas pakas, mazi termiņi. Ja aizmirstu tos aktīvi ēst - RIP. Gaļu neaizmirstu, taču citreiz tā sabojājas vēl pirms termiņa. Pienu pērku tikai UHT ar garajiem derīguma termiņiem un tas man ir stāvējis atvērts ledusskapī pat virs mēneša. :D

2 Likes

Man nedaudz problēma ir ar to, ka es aizmirstu ka man kkas ir nopirkts un labi noslēpies ledusskapī…un kad atceros tad jau parasti ir pelēks un pūkains

2 Likes

Kad man bija maziņš ledusskapis, tā bija retāka problēma. :D

1 Like

me smart, es tagad veikalos tik perku partika kas ilgi nebojajas.

2 Likes

Es ļoti reti metu ārā pārtiku, jo cenšos to apēst laicīgi. Pa retam nākas, bet kaut kā sajūtas nav patīkamas, kad metu ārā pārtiku.

1 Like

Kaut kā nesanāk. Vai nu viss tiešām tiek izgatavots un apēsts, ja jūtu, ka nevar apēst, iekšā saldētavā.
Ja nu tomēr nākas, komposta krājumi tiek papildināti :smiley:
Vienīgi gaļas produkcija tur nu gan, tad neko darīt… :( Vairāk majonēzītes un salāti Maxima gaumē gatavi :joy: :joy:

Reizi pa dažiem mēnešiem nākas izmest kaut kādu gaļu. Sētas vārnām tas ļoti patīk.

WTF :open_mouth:. Tu zini ka viņiem visiem otrā pusē ir rakstīts: “pēc atvēršanas izlietot 3 dienu laikā”

Tie pieni var stāvēt sasodīti ilgi.
Savā idejā viņi nav paredzēti glabāt ledusskapī. Bet jā, viņi ilgi turas pat atvērtā veidā pazmeinātā temperatūrā.

must be good cook to be able do that.

Varbūt ja ir izturīgs kunģis. Man iedzerot >3 dienu vecu UHT pienu uzreiz ir vēdera problēmas.

Nemāku teikt. UHT nelietoju, ja nu retu reizi, bet cik i esmu saskāries , diezgan ilgstāvoši.
Bet atkal - pienu pērku tik cik varu izdzert. Labāk nesadzeršu cik gribās, nekā paliks pāri…

1 Like

Ļoti reti. Bet sanāk citreiz :(

Jolo. :joy: Es gan domāju, ja parastais piens var nostāvēt ilgāk par trim dienām, tad šis nu noteikti ir ok.

RIP biezpiena plācenīšī:

1 Like

Ai da labi, tikai 3 dienas, vnk pacep ilgāk.

Nav vērts 3€ dēļ riskēt, it īpaši zinot manu iepriekšējo pieredzi.