Zombiju fizioloģija, anatomija un morfoloģija

image

5 Likes

Strādā tikai uz walking dead zombijiem. Aizmirsu nosaukumus, bet ir daudz filmu un seriālu, kur zombiji tevi iznīcinās uzreiz kā tevi ieraudzīs. :D

4 Likes

Man vsp šitie over powered zombiji tā besī. Pūstošs muskulis nu nekādi nevar būt stiprāks par veselu muskuli

2 Likes

Are you sure? I mean after dead blood flows…

28 Days/Weeks Later un World War Z maybe

1 Like

Un I am legend arī bija diezgan op, bet cik atceros, šie tikai naktī uzdarbojas.

1 Like

Nu tur viņi nebija zombiji, bet mutanti…neviens baigi sapuvis tur nebij ja atmiņa neviļ

1 Like

Jā un nē. Sākotnēji zombijs varētu būt diezgan stiprs, jo viņi nejūt sāpes, līdz ar to pārspēj limitus, ko sāpes mums ierobežo darīt.

Vēl nāk klāt tas, ka dzīvē puvoša miesa nespētu ilgi eksistēt. Miesai būtu jāsāk krist no kauliem nost, līdz ar to vairs nebūs muskuļu ko kustināt un zombijam ir beigas. Pieļauju, ka arī smadzeņu sistēmai sapūstot būtu tāds pats scenārijs. Laika jautājums.
Neesmu ārsts, nezinu medicīnu un cilvēka uzbūves dekompostēšanos, bet nu kaut kas uz to pusi.

Protams, ja tas ir parasts zombiju vīruss. Ja skatās uz lielāku fantastiku, nezinu kā pēkšņi no cilvēka miesas varētu rasties lielākā mutācija, kas dod pārdabiskas spējas.

1 Like

vispār, te ir svarīgi saprast vai zombijiem būtu nekroze, jo tādā gadījumā gaļas atmiršanas sāktos no ekstremitātēm, un šis vēl varētu būt diezgan mobils, pārvietojoties uz stumbeņiem. tad vēl ir jautājums vai zombjos ieperinātos visi maitēdāj kukaiņi, jo tie ar varētu ietekmēt cīk ilgā laikā šis paliek nemobīls. Ar last of us sēņu zombijiem tur gan viss strādā citādāk, fungus n shit

Walking Dead viņi tur arī nesadalās gadiem ilgi :D

1 Like

Tehniksi ne katrā visumā zombiji pūst. Raksnieki mēdz piešūt kaut kādu fantastikas atrunu, ka īpašais vīrus, sēnīte, baktērijas neļauj viņiem sadalīties.

Miglaini atceros, ka es kaut kad lasīju grāmatu, kurā zombiji gan nebija super ilglaicīgi, gan sasala ziemā. Stāsts beigās griežas ap izdzīvojošo batālijām. Lai zombiji būtu reāls šķērslis rakstniekiem vajag vai nu milzu daudzumu ar tiem, vai arī super zombiju mutācijas.

Tas gan nav tipiskais zombijstāsts jo tas ir romcom kurš ierēc pa zombiju filmām, bet man šausmīgi patika kā boyfriend of the dead izmantoja zombiju iepriekšējo dzīvi kā mistērijas elementu, kur pa drusciņai atklājās ka mirušajam himbo ir pāris skeleti skapī. Also man patika ka zombiji tur bija agresīvi tikai neilgi pēc pārvēršanās, un viņiem attistijās pa lielam analoga sabiedrība ar kafijas veikaliem un ko tik nē

Teiksim ja zombijs nesadalās. Vai tas noveco? Teiksim, vai tas kļūs par večuku pēc 30 vai 50 gadiem? Vai zombijiem aug bārda un mati? Kā tie uzņem visas nepieciešamās uzturvielas, lai ķermenis varētu turpināt funkcionēt?

1 Like

Hm, bieži vien šķiet tie pat neko neuzņem. Vienkārši maksimāli ilgi izvelk ar iekrātajām rezervēm. Reti kur sastapsi zombiju, kuram, teiksim būtu nepieciešams regulāri ēst.

2 Likes

Atkal nāksies piesaukt savu rom com jo tur zombijiem konkrēti vajag ēst, un tāpēc tie arī uzbrūk cilvekiem, bet tie var mierīgi partikt no normālas pārtikas - tad kad sāk atjēgties no agresijas. Vēlme ēst cilvēkus baigi šiem nepazūd bet paškontrole gan manāmi pieaug.

Also tie aktīvi nepūst. Tas gan bij daļēji lai romantiskie aspekti nebūtu pārāk pretīgi, bet nu interesanti ka visas traumas ko cilvēks ieguva pirms pārvēršanās pa lielam aizaug ar cietu micēliju kas pa lielam iekonservē bojājumu.

1 Like

Ir vēlviens interesants trends ko par zombijiem esmu ievērojis atsevišķos darbos - zombiji spēj kanibalizēt viens otru un kļūt stiprāki un gudrāki, jo vīrusa koncentrācija ķermenī pieaug un gūstot intelektu arī pa daļai atgūst atmiņas… tas īpaši manhwās notiek tā…

Atgādina tos kuiļus no slime isekai