Whitechapel un Deathcore!

Laiks vēl vienam informatīvam metāla rakstam. Šoreiz atkal apkopošu vienas grupas aprakstu kopā ar veselu smagā metāla apakšžanru.

dEATHcORE

Dažkārt pat saukt par smagāko metāla apakšžanru. Tā gan nav tiesa, bet no populārajiem metāla žanriem, deathcore tiešam izceļas ar smagumu. Vārds deathcore ir apvienojums no Death metal un Metalcore. Tas ir diezgan moderns metāla subžanrs, kas īpaši izceļas ar to, ka tajā praktiski nekad nav dziesmas, kurās dzied pa tīro. Visas dziesmas parasti bļauj (nevis kliedz, runāsim šajā gadījumā pareizi) zemā skanējumā ar iespējamiem guttural stilā. Guttural dziedāšanas stils ir kad ar ļoti specifisku mēles pozīciju dziedot var radīt zemas skaņas, pieliec tam klāt vēl visu savas diarafragmas spēku, un tu radīs maģiju manām ausīm. Protams, ja tev sanāks. Tomēr ja runā par vokālo, tad populārās grupas (savos rakstos ar terminu populāras es nosaucu tādas, kuras ir izlaidušas vismaz 5 albumus), kad jau ir iejutušās savā ādā, izlaiž vienu dziesmu ar maigāku dziedāšanas stilu. Tā ir laba lieta manā uztverē. Par piemēru varu nosaukt Whitechapel, Carnifex, All shall perish un Oceano, kā arī ir citas. Bungās Deathcore bieži ir blast beati - super ātrs bungošanas stils, kad sit pa bočku, thombu un šķīvi


tikai var lietot visādus šķīvis, piemēram high hatus.

Bet formula ir vienkāša, bet grūti izpildāma, jo tas ir ļoti ātrā tempā

Īss video un es tehnikā īsti neiespringšu, jo par to vien var izveidot citu rakstu. Lai gan ir raksturīgi šādi breakdowni un blast beati, deathcores ir diezgan lēna ātruma.
Pašas ģitāras un bass. Kā jau klasiski ģitāras ir noskaņotas stipri zemu un spēlētas tādā djentstilā.

Varētu pat spēlēt tikai izmantojot vienu stīgu kā videoklipā augstāk un bliezt tikai pa 0000 vai atvērtām stīgām. Tur tas joks paslēpts. Ģitāras bieži tiek palm mutotas - skaņa ātri apslāpēta, ģitāru efekti parasti ir tendēti uz DISTORTION TO THE MAX. Tāpēc skaņa skan smagi un skaļi. Bass pilda breakdown vadītāja funkciju, tas notur stabilu tempu, lai moshotāji var izārdīties. Ģitāras, atšķiras un katra grupa lēnām izveido savu skaņu un sava tipa mūziku. Deathcorā tas ir ļoti izteikts.

Whitechapel

Oj, kur lai sāk. Viena no manām visiecienītākajām mūsdienu metāla grupām. @Menestrels jau zin, ka pie šitā varētu trakot pusnakti… Pati grupa ir kā veiksmes stāsts, :D kas ietekmēja daudz jaunu grupu izveidošanos, jo jau viena gada laikā viņi tika “pierakstīti” zem record label. Viņus jau menedžēja un viņu darbu kvalitatīvi pārskatīja kompānija ar menedžeriem utt.
Mazliet par visu situlu, lai gan viņi visu laiku skaitījās deathcore grupa, viņu sākums bija ļoti beatdown fokusēts. Vienkārši izsakoties, viņiem bija lēnas bungas, daudz ātrākas ģitāras un pie tādas mūzikas tikai ārdāš. Uz vietas nestāv tikai sēdi mosh pitā un ceri, ka tevi nenospiedīs. Viņu skanējums gadu laikā ir krasi mainījies. Daudziem jaunā netik smagā mūzika nepatīk un ir daudz naidīgi noskaņoti fani, bet viņi ir ļoti neobjektīvi.

No viņu pirmā albuma, tur to beatdown baigi var just. :D

Re kur viņu jaunākā un veiksmīgākā dziesma. Ir jūtamas maiņas un tā sauktais smaguma zudums, bet tas kā teicu ir subjektīvi. Es arī apbrīnoju Phil Bozman - vokālisa - specifiskās muzikālās prasmes. Katru reizi viņu dzirdot garīgais paceļas kaut uz mirkli mazliet augstāk.
Grupa ir izlaidusi 6 albumus. Dažas no viņu dziesmām
The saw is the law!!!

Bring me home
Tā ir ļoti emocionāla dziesma un tik tiešām ieskau noklausītes. Tā ir tā, kurā ir tīra/klasiska dziedāšana.

Phil Bozeman: “This video means more to me than any video we’ve ever done. It portrays my struggle through dealing with my dad’s death at the age of 10. The shots of me show me at my darkest moments. Suicidal thoughts, suicide note and feeling alone. The atmosphere of the room we shot this is nailed exactly how I was feeling at the time. Dark, depressed and suicidal. The shots of the man and young boy portray my bond I had with my dad and how devastated I was when he left. They are presented to be in a dream like state of me remembering him. The last shot is from my dad and mom’s actual gravesite. It’s really awesome to have that authenticity to the video. The final scene is showing that I came out of it alive but no matter what, I will push forward and not give up.”
Vokālista teiktais par dziesmu.
Iesaku iečekot arī citas viņu dziesmas, lai gan viņi vienmēr dzied par nāvi un tumšam tēmām, tāpēc dažiem viņi varētu tāpēc nepatikt, bet to saprotu.

Nobeigumā es vēlos pateikt, ka pati Deathcore scēna pasaulē un Latvijā ir diezgan līdzīgs. Tas kā jau teicu ir mainstrīm smagais metāls un viņam blakus skrien daudzi elītisti un cilvēki, kuri izmanto metālu, lai izceltos ar kaut ko…
Daži memes

So true


@anon81076694 mazliet lika par tevi domāt, es pat nezinu kāpēc XD

Ja jūs vēl esat šeit, tad es šo rakstu cepu augšā 3 dienas, bet pa to laiku Jared Dines augšupielādēja video, kur viņš nopietni lasa Whitechapel dziesmas tekstus. Smieklīgi https://www.youtube.com/watch?v=fuaak9hMayU

Līdz nākamai reizei!

5 Likes

Cool Cool Bro

stay awesome… :metal:

1 Like

Deathcore - vienīgais stils priekš binārā metāla.