Web Noveles, ko pašlaik lasi

Tēma, kur var dalīties ar web novelēm, ko pašreiz lasi. Pēdējo gadu laikā ir noticis plašs web noveļu uzplaukums, tās par brīvu var lasīt daudz un dažādos saitos kā RoyalRoad, ScribbleHub, Webnovel un daudz kur citur.

Droši dalies ar saviem favorītiem.

2 Likes

Hm, vai The Martian skaitās?

Ja runā par šo tad neskaitās, jo web noveles ir epizodiski seriāli ar nenoteiktu garumu un bieži vien netiek publicēti grāmatu formātā un autori mēdz būt amatieri, kas ar šo aizraujas brīvajā laikā.

Veiksmīgie autori sponsorē savu rakstīšanu ar Patreon un līdzīgiem pūļa finansējuma rīkiem. Cits formāts, cits biznesa modelis un bieži vien cita tematika, ko “īstajās” grāmatās nevar atrast. Lai gan daļa veiksmīgāko web noveļu arī nonāk Amazon publicētu grāmatu formā.

Šeit dažas web noveles, kas man ir cieņā nenoteiktā secībā:

  • RE: Trailer Trash - sieviete magnētiskās rezonases mašīnas negadījuma dēļ atgriežas pagātnānē savos skolas gados un iegūst otru iespēju labot pagātnes kļūdas un piedzīvot to, kas palaists garām. Labs character growth, interesanti lasīt par 90. gadu un agrīno 2k kultūru, blast from the past.

  • Beware of Chicken - satirizē ķīniešu martial arts cultivation web noveles. Diemžēl, stāsta pirmā daļa vairs nav pieejama par brīvu, bet var iegādāties Amazon. Šis droši vien patiks tikai tad, ja ir daudz lasītas tulkotās ķīniešu Xianxia web noveles, kas arī ir liels web noveļu žanrs.

  • Daybreak on Hyperion - alternatīvā mūsu zemes dimensijā maģiskas skolas ģēnijs rituālā izsauc savu personīgo dēmonu, kā jau kārtīgam burvim pieklājās, bet ierastā kaķa vai putna vietā tā ir meitene (kas reiz bija puisis) no mūsu dimensijas. Šajā stāstā ir daudz anime tropes (kas ir gan pluss, gan mīnuss), arī daudz politikas, masīvi kari, aizraujošas cīņas ar interesantu maģijas sistēmu un summon’otās meitenes mēģinājumi iekļauties pasaulē, kur viņai nav nekādu tiesību vai statusa. RoyalRoad rāda, ka statuss ir on hiatus, bet cik saprotu, autors turpina stāstu savā personīgajā blogā.

  • Direwolf - kinda like Teen Wolf but yuri. Lots of fluff until guts are spilled and brains are splattered. Stāsts notiek Amerikā, bet autore vienā nodaļā randomly namedropoja Jelgavu un Latviju. Iespējams, viņa ir no LV.

  • Wisher Beware - interesants scifi fantāzijas salikums par zvaigžņu ceļotāja piedzīvojumiem maģiskā, matriarhālā viduslaiku pasaulē ar harēma elementiem. NSFW.

  • St Jude’s Academy for Vampires - vampīru medniece infiltrējas vampīru universitātē, lai atrastu savu vecāku slepkavu. Lots of yuri, lots of NSFW, lots of drama, some action. Pagaidām visai aizraujoši.

  • Reborn as My Love Rival’s Wife - viss iepriekš listētais ir no rietumu autoriem, šeit pārmaiņu pēc viena tulkota ķīniešu web novele. Romantiskā komēdija par čali, kas aiziet bojā auto katastrofā, un pieceļas nepazīstamas sievietes ķermenī ar visu no tā izrietošajām (komēdiskajām) sekām.

1 Like

Jauna web novele, ko sāku lasīt - Elevation of Mana. Slice of life isekai par matemātiķi, kas reinkarnējas akmens laikmeta elfu ciltī ar visām iepriekšējās dzīves atmiņām. Pagaidām interesanti, bet progress visai lēns.

The Martian tā arī tika uzrakstīt - kā bloga rakstu sērija. Pēc tam gan kā es saprotu tika nopirktas publikācijas tiesības un oriģinālie bloga raksti izdzēsti.

1 Like

To gan nezināju. Es nekulturāls - tikai filmu esmu redzējis. The Martian arī noteikti skaitās.