Vēlējos izmēģināt roku stāstu rakstīšanā

Sveiki, tātad pirms pāris nedēļām lēnā gaitā uzsāku pierakstīt stāstu, ko biju izdomājis pie sevis, strādājot darbu, kas man besī un garlaiko. Izrādās tādos brīžos domas lido vēja spārniem.
Gribēju ar jums padalīties ar to, ko esmu uzrakstījis, pagaidām esmu uzskricelējis apmēram 2% no visa, ko vēlētos uzrakstīt, bet vairs nav laika to darīt un manas rakstnieka prasmes nav pārāk augstā līmeni. Jebkurā gadījumā, izbaudiet un izsakiet savu viedokli.

Stāsts, kuram vēl nav nosaukuma
Es uzrakstīšu ieskatu kā darbojas manis izveidotā pasaule, jo nedomāju, ka spēšu to izstāstīt caur notikumiem un tēliem.

Ir mūsdienu pasaule, kas īsti neatšķiras no mūsu pasaules, tikai te politiskie spēki ir nedaudz savādāki, bet viņiem nav lielas nozīmes. Šajā pasaulē citās galaktikās atrodas zemei līdzīgas planētas, uz kurām dzīvo cilvēki, kas ir sasnieguši krietni augstākus tehnoloģiskos sasniegumus un spēj pārvietoties starp galaktikām caur, pieņemsim, portāliem (neesmu līdz galam izdomājis). Vara starp visām šīm planētām ir sagrābta zem vienas, visaugstāk attīstītās pasaules, kuras tehnoloģiskā attīstība ir tūkstošiem gadu virs mūsējās.
Zināmajā visumā pastāv ap 300 cilvēku apdzīvotu planētu. Tās visas ir zem šīs galvenās planētas, ko sauksim par Allatu, netiešā uzraudzībā. Pastāv 2 alianses, kas savā starpā karo par planētu resursu izmantošanu. Pieņemsim Sarkanā un Zilā (nebiju par nosaukumiem domājis). Bet beigās tās atskaitās Allatai. Sarkanā alianse ir mazāka, bet tai ir lielāka pretestība pret Allatu. Viņi nodod nodevas un ir tās apraudzībā, bet ir izveidojušas šo uzraudzību minimālu un pretojas varai.
Par planētas iegūšanu savā īpašumā notiek karš.

Šis ir apmēram, lai saprastu vispārējo domu. Vēlāk parādīsies sīkākas lietas un paskaidros jautājumus. Pagaidām it kā viss, lai daudz nepateiktu priekšā par sižetu.
Pirms sāku stāstu, varu piebilst, ka neesmu vēl izdomājis kā sauc varoņus, vietas utt. Iespējams stāstījums dažos brīžos būs saraustīts un grūti izprotams, bet novelsim to uz manu slikto prasmi rakstīt. Sākumā rakstīšu 1.personā, bet nezinu cik labi sanāks. Domās tas viss veidojās nedaudz savādāk. Galvenais varonis ir 18 gadīgs zēns, kas mācās vidusskolā.

1.nodaļa – Sākums

Pirms 2 nedēļām pie mums ieradās citplanētieši. Par pārsteigumu visiem UFO atbalstītājiem, tie nebija nekādi briesmoņi, bet gan cilvēki. No tās dienas Zemes ikdiena mainījās uz visiem laikiem.
Internetā un televīzijā parādījās paziņojumi, kuros vēstīja par cilvēkiem, kas ieradušies no citas galaktikas un piedāvā mūs iestāties viņu izveidotajā aliansē. Tā bija mediju vētra. Internets bija pilns ar rakstiem par sazvērniecību un pasaules galu. Dienas laikā tika izskaidroti visi nosacījumi. Vienkārši sakot, Zeme tika okupēta un pievienota cilvēku apdzīvoto pasauļu savienībai. Apmaiņā pret tehnoloģijām un problēmu atrisināšanu, mūsu planētai bija jāpielāgojas viņu normām un ik pa laikam jāsagādā salīdzinoši neliels daudzums resursu.
Nākamās dienas varētu raksturot vienā vārdā – haoss. Caur portālveidīgu ierīcu uz mūsu pasauli ieradās 10 tūkstoši cilvēku no citām planētām. Viņi veda līdzi augstas tehnoloģijas iekārtas, ierīces un mašīnas. Tika uzsāktas globālas reformas. Rūpnīcas tika nolīdzinātas dažu minūšu laikā un uzsākta jaunu būvēšana. Ekoloģiskās problēmas ar ko mūsu zinātnieki cīnijās jau gadiem, tika atrisinātas stundu laikā.
Katram šīs pasaules iedzīvotājam tika ievietots ar injekciju čips, kas bija tikai dažas reizes lielāks par parastu molekulu. Šajā čipā bija visas zināmā visuma valodas, kas automātiski tika pārtulkotas un problēma ar sazināšanos starp dažādām kultrūrām bija atrisināta. Daudzi pretojās, bet viņi tika brīdināti, ka pretošanās netiks paciesta. Sākās dumpji un nemieri. Šķiet, ka ienācēju plāns bija pārraidīt kā ar dumpiniekiem izrēķinās. Apritē tika palaists video kā vairāk kā 3 tūkstošus nemiernieku nogalina dažu minūšu laikā cilvēkam līdzīga iekārta. Tai bija cilvēka ķermenis, bet tērpta melnās bruņās, kurām neredzēja salaiduma vietas un izskatījās, ka šī lieta ir ietērpusies melnā apmetnī. Akmeņi, ko meta satrakotais pūlis atlēca kā mušas pret vējstiklu. Tā bija asinspirts, kas pārraidīta visai pasaulei ar skaidru ziņu – pretošanās ir bezjēdzīga.
Tika aizliegti jebkādi šaujamieroči un militārie spēki tika izformēti. Visi ieroči tika iznīcināti un militāro konfliktu vietās tika dota iespēja padoties pirms abas karojošās puses tiks iznīcinātas.
Tika mainīta sodu sistēma. Par smagiem noziegumiem tiek piespriests nāvesods. Par vieglākiem pārkāpumiem cietumsods līdz 2 gadiem, bet cietumi tika pārbūvēti par spīdzinātavām. Cietumnieki tika fiziski un psiholoģiski spīdzināti, lai pēc iznākšanas no cietuma, viņi nekad tur neatgrieztos.
Reformas notika gandrīz visās dzīves jomās. Mašīnas nomainīja pret augsti attīstītiem elektroauto, kuri tika vadīti automātiski. Pilsētas tika pārbūvētas. Ienācēju tehnoloģija bija nepārspējami augstā līmenī. Modernu, labi iekārtotu dzīvojamo māju robotizēti uzcēla 4 stundu laikā.
2 nedēļu laikā pasaule iegāja jaunā attīstības periodā. Cilvēkiem nekas cits neatlika kā pielāgoties. Tas ir viens no evolūcijas pamatlikumiem. Cilvēki pielāgojas. Tie, kas to nespēj, iznīkst. Zemes populācija samazinājās par 17%. Pārējie pielāgojās. Ar čipu instalēšanu tika nodrošināta specialitāte cilvēkiem, kas zaudēja darbu pārmaiņu dēļ. Skolu sistēma tika mainīta. Bērni līdz 12 gadu vecumam tika mācīti ar skolotājiem par vispārējām lietām un pasaules uztveri. Līdz šim laikam viņiem bija jāizlemj virziens, kurā viņi dosies. Nākamos 4 gadus tika apgūtas vispārējas lietas ar nelielu ievirzi izvēlētajā virzienā. Nākamie 2 gadi notika ar virtuālu apmācību. Skolas kļuva par iestādēm, kur atrodas šīs ierīces un skolēni tiek uzturēti, kamēr viņu vecāki atrodas darbā. Pārsteidzoši liela loma tika piešķirta fiziskajai attīstībai. Tā kā uzturs tika mainīts uz daudz efektīvāku un veselīgāku cilvēkam, fiziskas aktivitātes nodrošināja sirds un asinsvadu slimību samazināšanos. Vismaz tāds bija plāns, ko viņi izklāstīja.
2 nedēļas un mūsu dzīve vecajā pasaulē bija neiedomājama.

2.nodaļa Sākšu stāstīt stāstu no galvenā varoņa skatapunkta.

Es biju domājis doties studēt medicīnu. Pēc viņu ierašanās, lietas nedaudz mainījās. Pēc jaunās sistēmas, man bija 5 mēneši un es būtu gatavs sākt strādāt. Mums deva 3 dienas brīvas, lai apskatītu un izdomātu, par ko tieši vēlamies kļūt.
Es devos uz tikai pirms 2 dienām uzbūvēto mūsu pilsētas slimnīcu, lai apskatītu, ko es varētu darīt turpmākajā dzīvē. Dažādu ārstu skaits ir krietni samazinājies. Ir 4 veidu ārsti – traumas un brūces, slimības, operācijas, rehabilitācija. Ārsti, kas atbild par slimībām dalās vēl 4 dažādos veidos un zem operācijām ir arī kosmētiskās operācijas, kā atsevišķa profesija. Atceroties neskaitāmos nosūtījumus no ārsta pie ārsta, pirmā doma bija, ka šī sistēma ir daudz vieglāka. Tomēr doma, ka šiem ārstiem ir jānosaka diagnoze tik dažādām slimībām un citām veselības problēmām, mani izbiedēja. Vai viņi arī manā galvā iestiprinās čipu, kas pārvērtīs manas smadzenes par datoru?
Devos pie slimību nodaļas. Šeit viss ir robotizēts. Ārsts ir kā starpnieks starp pacientu un mašīnām. Tik pat labi viņš varētu būt mehāniķis, kas labi saprot kā darbojas tā noteiktā mašīna. Doma par tādu nākotni mani neiepriecināja.
Pēc slimnīcas apskates apsēdos uzgaidāmajā telpā pretī kafijas automātam. Vismaz to viņi nav izmainījuši, nodomāju pie sevis. Toties kafija tagad garšo daudz labāk. Apsēdos un apdomāju nesen redzēto.
Operāciju nodaļā saucamie “ķirurgi” vada un pieskata mašīnas, kas pašas spēj veikt operāciju. Tas ir kā paspiest ieslēgt televizoru un vērot, kā tiem notiek operācija. Traumas un brūces mani nekad nav vilinājušas. Ar nelielu aerosolu tiek uzsmidzināt šķidrums, kas dažu sekunžu laikā sadziedē atvērtu brūci un nepaliek rētas. Tā ir revolūcija medicīnā, bet ikdienā smidzināt brīnumlīdzekli uz ievainojumiem man nešķiet piemēroti. Atlika rehabilitācija. Piecēlos, izmetu kafijas krūzi un devos uz rehabilitācijas nodaļu.
Ienākot uzgaidāmajā telpā ieraudzīju sēžot jaunu, garu vīrieti, kas lasīja kaut ko savā aprocē. Es joprojām dažreiz pārbaudu kabatu, vai mans telefons ir vietā, bet to ir nomainījušas aproces ar hologramējošu ekrānu. Maza stilīga aproce ir aizvietojusi ne tikai telefonus, bet arī televizorus un datorus.
Devos pie sekretāres un pietiecos, ka esmu atnācis sakarā ar profesijas izvēli. Saņēmu atļauju un norādes uz rehabilitācijas zāli. Apkārt bija vairāki kabineti, bet mani nosūtīja uz zāli. Rehabilitācijas nodaļa sastāvēja no 3 kabinetiem un zāles. Vairāk kā citas nodaļas.
Zālē mani sagaidīja ārsts. Viņš bija pusmūža vīrietis ar īsu, labi apkoptu bārdu. “Es jau tevi gaidīju”, viņš mājot aicināja mani tuvāk. “Tātad, mani sauc Dr.Vilems. Es atbildu par rehabilitācijas zālē notiekošo. Šeit pacienti pēc operācijām, smagām traumā, locekļu aizvietošanas darbojas, lai atgūtu fizisko formu. Iedomājies, tagad cilvēks ar zaudētu kāju atkal var skriet. Mēs vienkārši izaudzējam jaunu kāju no viņa DNS un pieaudzējam to klāt. Pēc dažām nedēļām viņš jau var piedalīties maratonā. Pārsteidzošo, ne?” Es piekrītoši pamāju. “Neesi tik kautrīgs, puika. Droši jautā. Es pats vēl esmu diezgan sajūsmināts par visu, ko tagad spējam izdarīt. Tas ir nepārspējami!” Viņa balsī varēja just pacilātību.
Pēc saunām ar Dr.Vilemu uzzināju, ka rehabilitācijas nodaļa sastāv no fizisko spēju atgūšanas zāles, analistikas kabineta, kur tiek pārbaudīta aizvietoto locekļu saderība ar CNS un diviem psihologu kabinetiem. Reabilitācija notiek ne tikai ar ķermeni, bet arī tiek strādāts ar pacienta psihi. Šeit notiek reāla darbošanās ar cilvēkiem.
Pēc sarunas es pateicos un atvadījos. Devos prom no slimnīcas ar pārliecību, ka studēšu rehabilitāciju. Pārmaiņas daudz neskāra sabiedrisko transportu. Joprojām pastāv autobusi, metro un taxi. Protams, viss tika nomainīts uz videi draudzīgu mehānismu, bet sistēma palika tāda pati.
Iekāpu metro un devos uz mājām. Vagons bija gandrīz pilns, bet te valdīja klusums. Cilvēki nesarunājās, bet gan kaut ko cītīgi vēroja savās aprocēs. Apskatīju savas aproces paziņojumus. Biju nokavējis tiešraides sākumu, bet pieslēdzos pārraidei.
“… Tas nozīmē, ka pēc 4 dienām tiks veikta izloze. Visi, uz izlozes dienu ietilpst 18 – 25 gadu robežās piedalīsies izlozē. Izņēmumi ir cilvēki ar kustību traucējumiem un atsevišķi cilvēki, kas ir sasnieguši augstus panākumus globālā līmenī. Visi, kas ietilpst šajos kritērijos, saņems uz aproci ziņojumu, ka viņi ir reģistrēti izlozei, kā arī saņems sīkāku informāciju par noteikumiem. Būsim spēcīgi un aizstāvēsim mūsu aliansi!”
Pārraide beidzās. Es pacēlu galvu un redzēju sašutumu kāda jauna vīrieša sejā. Viņam nevarēja būt vairāk par 20 gadiem. Mana aproce saņēma ziņojumu. Ziņa bija no oficiālās alianses pārvaldes.
Sveicināti, Džeikob. Jūs esat reģistrēti izlozei karā. Izlozes rezultāti tiks publicēti 21.11.2016. plkst. 20:00. Jūs saņemsiet ziņu, ja tiksiet izlozēts. Veiksmīgu dienu!
Es atcerējos par rakstu, ko izlasīju oficiālajā pārmaiņu sarakstā. Tur bija pieminēts karš. Sameklēju aprocē mājaslapu un ierakstīju meklētājā karš.
Kara noteikumi:
 Planēta drīkst uzbrukt ik pēc 496 dienām (it kā savādāka skaitīšanas sitēma) un tai drīkst uzbrukt ik pēc 642 dienām.
 Karā piedalās 10 tūkstoši vīriešu un sieviešu vecumā no 18-25 gadiem.
 Armija tiek veidota caur atlasi. Tiek izvēlēti 40 tūkstoši šī vecuma cilvēku, kas ir fiziski spējīgi cīnīties. Tiek rīkotas 2 atlases kārtas. 1.kārta 1 pret 1 duelis un uzvarētājs nonāk 2.kārtā. 2.kārta 1 pret 1 duelis un uzvarētājs tiek iekļauts armijā. Cīņa notiek ar oficiālo kara ekipējumu. No iespējas tikt izvēlētiem tiek atbrīvoti invalīdi, cilvēki ar tās pasaules globāliem sasniegumiem zinātnē, mākslā, mūzikā, sportā. Kara veterāni var atkal tikt izvēlēti.
 Karš notiek uz neitrālas planētas, kas ir speciāli izveidota šim nolūkam.
 Karš tiek pieteikts un pēc 4 dienām tiek veikta izloze. Starp izlozi un 1.kārtu ir 16 dienas. Starp 1. un 2.kārtu ir 24 dienas. Pēc 2.kārtas ir 24 dienas, lai sagatavotos karam.
 Karā uzvar planēta, kuras karaspēks tiek iznīcināts vai arī viņu pretinieks padodas. Padoties drīkst, ja karavīru skaits ir palicis mazāks par 700. Padošanās pavēli izdara tajā brīdī augstākstāvošais komandieris.
Valdošā alianse šajā planētā var noteikt nodevas, kas jāmaksā. Tomēr arī planēta saņem atbalstu no alianses un tiek uzskatīta par tirgošanās punktu alianses robežās.
Tas nozīmē, ka man būs jānogalina 2 citi cilvēki un pēc tam jādodas karā. Šī doma mani satricināja. Es atlaidos dziļāk krēslā un mans skatiens izplūda tālumā. Kāda ir iespējamība, ka izvēlēsies mani? 0,001%? Mazāk. Kaut arī cilvēku skaits samazinājās, ir vismaz vairāki milijoni, kas ietilps šajā kategorijā. Mani neizlozēs. Šī doma mani nedaudz nomierināja, tomēr mani nepameta sajūta, ka mana dzīvība ir apdraudēta. Pekšņi mans vēders sažņaudzās un acis sāka sūrstēt. Es neesmu gatavs mirt. Ne pēc visa, ko es pārdzīvoju. Tas nav godīgi. Velns. Kāpēc? Vai esmu cietis par maz? Manas dūres sažņaudzās un pār muguru pārskrēja trīsas.
Atskanēja manas pieturas nosaukums un es atjēdzos.
Izkāpis no metro, es lēni soļoju uz dzīvokļa pusi. Manā galvā valdīja juceklis. Es iedomājos par krogu. Pārmaiņu laikā tika aizliegtas daudzas narkotikas un alkohols tika limitēts uz cilvēku, kā arī to var lietot krogos, kur tiec uzraudzīts, cik esi lietojis. Salīdzinoši laba sistēma, ja neskaita šādus brīžus. Sažņaudzu dūres un paātrināju gaitu. Līdz mājai nebija tālu, viens krustojums un garām nelielam puķu veikalam. Pārmaiņas šo iestādi nebija tik dramatiski skārušas, lai tā nespētu turpināt darbu.
Ienācu nelielajā dzīvoklī un nometu jaku uz tuvākā krēsla atzveltnes. Atgūlos dīvānā un pieslēdzu aproci pie sienas projektora. Man vēl ir 2 dienas līdz atsāksies skola. Bet vēl jāreģistrējas jaunajam kursam. Rehabilitācija… Kāda tam nozīme, ja mani izlozēs.
Uzsildīju paciņu ar dienas devu un ātri vien nokritu atpakaļ savā gultā. Dzīvoklī dzīvoju viens pats, vismaz pēdējos 3 mēnešus. Kopš manam aizbildnim vairs likumīgi nebija par mani jārūpējas, es dzīvoju viens. Tā bija mana izvēle. Riks nav slikts cilvēks, bet viņš ir draņķīgs aizbildnis. Nav brīnums, ka viņam nav bērnu. Es izcietos, lai nepateiktu viņam, ka viņš nejēdz būt tēvs. Nedomāju, ka tas būtu uzlabojis situāciju, tādēļ gaidīju līdz kļūšu pilngadīgs un varēšu doties studēt uz citu pilsētu. Protams, vecāku atstātais man krietni palīdzēja. Riks ir godīgs cilvēks, salīdzinoši. Man pienākošo vecāku mantojumu viņš glabāja, kaut arī gadījās dažas reizes, kad patukšoja to. Vismaz man atstāja lielāko daļu. Es sapratu viņa iemeslus. Kad viņam trūka naudas, viņš ar mani sarunāja, ka nedaudz no mantojuma aizņemsies un kad viņam būs nauda, viņš man atmaksās. Reizi vai divas es pat saņēmu atpakaļ lielāko daļu naudas. Jaunietim, bez ienākumiem tas bija pietiekami. Iespējams šī iemesla dēļ apreibināšanās kļuva par manu ikdienu.
Pamodos īsi pirms pusdienlaika. Velns. Nevar būt, ka tik ilgi nogulēju. Nodomāju pārskatot jaunumus aprocē. Šodien biju domājis doties uz treniņu. Varbūt tas palīdzēs. Pārmaiņas šo jomu īpaši neskāra. Tika ieviesti daži jauni specifiski vingrinājumi priekš dažādiem sporta veidiem, bet vispārīgi fiziskās formas uzturēšana tika padarīta daudz pieejamāka un vieglāka. Veikalos pārdeva gatavas pielāgotas diētas ēdienreizes, parki un skrejceļi tika paplašināti, sporta zāles tika izvietotas samērā bieži pa visu pilsētu. Dzīvot veselīgi pēc pārmaiņām bija pašsaprotami.
Pēc narkotiku atmešanas, es sāku nodarboties ar ielu vingrošanu un parkūru. Tas man palīdzēja nomierināties un izgāzt visas emocijas, kas bija sakrājušās manī. Pietam, man tas padevās.
Reģistrēju savu izvēli skolas datu bāzē. Jaunā sistēma atļāva vienā klasē mācīties dažādu profesiju pārstāvjiem. Protams, klases bija veidotas viena virziena ietvaros, piemēram, inženieri, medicīna, ekonomika. Mana jaunā skola atradās tajā pašā vietā, protams, pārbūvēta un uzlabota. No 12 virzieniem, tika izveidotas 38 klases. Lielākoties mani studiju biedri bija saglabājušies. Šīs sistēmas mērķis ir studējošajiem paplašināt redzesloku un zināšanas arī blakusjomās. Normālā situācijā klasēs veidojas komunikācija starp jauniešiem un tiek aprunātas arī katra izvēlētās profesijas studijas. Studējošie iegūst nelielu ieksatu arī citās jomās.
Kad biju pabeidzis reģistrāciju, jau tuvojās treniņa laiks. Aprocē var iestatīt laikus kā tiek pavadīta diena un aproce izrēķina ēdienreižu un aktivitāšu laiku. Neliels personīgais atgādinātājs. Sākumā aproces funkcijas nebeidza mani pārsteigt, bet tajā nebija lieku funkciju. Tā nebija luksus ierīce, kam galvenais ir maksimāli daudz funkciju. Aproču sistēmai ir daudz priekšrocību. Tā pat uzmana cilvēka veselības stāvokli un nepieciešāmības gadījumā brīdina par draudiem veselībai.

Vairāk šo daļu nestiepšu garumā.
3.nodaļa

Ierados skolā nedaudz agrāk nekā parasti, bet pēc skolēnu skaita, kas jau bija ieradušies, nopratu, ka tā darījuši gandrīz visi. Gaiteņi bija pilni ar jauniešu grupām, kas apsprieda savas domas par Pārmaiņām.
Uz manu aproci bija atsūtīta visa informācija par skapīša atrašanos un klasēm, kas man jāapmeklē. Skolā man jāpavada 5 stundas. Mācības notiks 6 reizes pa 30 minūtēm. Pārējais laiks ir veltīts atpūtai jeb vingrošanai pēc 30 minūtēm pavadītām virtuālajā pasaulē. Lai saglabātu fizisko formu un pareizu muguras un plecu novietojumu, starp šīm mācībām tiek veikti samērā viegli vingrinājumi, kas lielākoties izstaipa muskuļus un atvieglo saspringušos muskuļus.
Mana pirmā stunda atradās 3.stāvā. Ierados 15 minūtes pirms mācību sākuma. Ieejot kabinētā, biju nedaudz pārsteigts. Solu vietā bija novietoti šūpuļkrēslam līdzīga ierīce. Pie šī krēsla bija pievienota neliela ķiverveidīga ierīce, kas acīmredzot ir jāliek uz galvas. Tātad mūsu mācības notiks zvilnot krēslos ar smadzeņu skeneriem uz galvas. Pie sevis nosmējos.
Klase bija gandrīz pilna, pamanīju vairākas pazīstamas sejas, kas jau lēnām bija izvietojušās starp krēsliem. Man pamāja Simons un aicināja pievienoties viņam. Viņš bija mans nosacītais draugs. Cilvēks ar ko skolas laikā es pavadīju kopā laiku, lai kavētu garlaicību. Viņš ir garš, plecīgs ar īsiem melniem matiem. Varbūt pirmajā mirklī var šķist, ka viņš kāds mafijas bosa dēls, bet patiesībā Simons ir ļoti labsirdīgs un jautrs tipiņš. Viņš labi saprotas ar cilvēkiem un vienmēr ir labā omā. Tas bieži palīdz būt pozitīvākam. Paskatoties uz viņu, atceros, ka šajā dzīvē var atrast arī labas lietas.
Simonam blakus sēdēja Ēriks, Džūlija un Aleksa. Mēs ar Aleksu esam ilgi pazīstami. Pirms es sāku lietot, mēs bijām vairāk kā draugi, bet pēc maniem nelielajiem piedzīvojumiem ar narkotikām, brīnos kāpēc viņa ar mani ik pa laikam vēl pārmin dažus vārdus. Es nebūtu sev piedevis pēc tā kas notika…
“Čau!” Neizteiksmīgi pasveicināju klātesošos un mazliet piespiedus pasmaidīju.
Simons var savu vienmēr jautro toni teica:”Sveicieni arī tev. Tu izskaties galīgi nomocījies. Atkal smags treniņš?”
Es noliedzoši pagrozīju galvu un mākslincieciski nožāvājos.
“Atkal visu nakti pavadīji nomodā, ja?” Džūlija ķircinošā balsī piebilda.
Es paraustīju plecus un apsēdos blakus esošajā krēslā.
“Kluss kā vienmēr,” Ēriks noteica,”Mēs tikko runājām par izlozi. Tā notiks šovakar. Bet neuztraucies, iespēja, ka izlozēs kādu no mums ir tikpat liela kā tu vinnētu džekpotu spēļu zālē.”
Es viegli uzsmaidīju viņam un pārlaidu skatienu apkārtesošajiem. Mans skatiens apstājās pie Aleksas. Viņa izskatījās brīnišķīgi kā vienmēr, bet viņas acīs es redzēju bailes. Viņas skatiens novērsās uzreiz kā viņa ieraudzīja, ka es skatos viņai acīs. Aleksa saprata, ka es redzu viņas bailes. Diemžēl, esmu iepazinis viņu pārāk labi.
“Es nedomāju, ka mums būtu jāuztraucas. Kārtīgi izpētīju rakstus par citām planētām. Man ir aizdomas, ka viss, ko mums stāsta par Sarkano aliansi ir propoganda. Uzgāju rakstu no planētas, kas tika atgūta no Sarkanajiem. Tas bija pagrīdes raksts, tāpēc domāju, ka var tam uzticēties. Nekas daudz nemainās vai nu mēs piederam Zilajai vai Sarkanajai aliansei. Nodevas mūsu ikdienu īsti neskar un izmaiņas vadībā arī nemaina neko būtisku. Šeit valda sistēma nevis politiķi.” Pēc iespējas mierīgākā balsī izklāstīju savu ideju. Patiesībā to visu es biju izdomājis no zināmās infomācijas. Protams, nebija nekāda pagrīdes raksta no citas planētas. Nekas tāds neatradās oficiālajā datubāzē, bet aproces ir vienīgais mums pieejamais informācijas avots.
“Esi visu kārtīgi izpētījis, kā jau parasti.” Draudzīgi noteica Simons. Pārējie nedaudz uzsmaidīja pēc Simona teiktā. Viņam piemita harizma, kas spēja pacelt visu nosakņojumu.
Klasē ienāca vīrietis uzvalkā un apsēdās priekšā stūrī novietotajā krēslā, kam bija pievienoti vairāki ekrānu projecētāji. Šķiet, ka tas ir mūsu skolotājs.
Mūs iepazīstināja ar jauno sistēmu un iemācīja aprīkoties ar mūsu jaunajiem “skolas soliem”. Īsumā, apmācība notiek mūsu galvā. Precīzāk mūsu domās. Tas ir kā domāt, tikai mēs to precīzi varam kontrolēt. Prātā parādās, ka esi normālā klasē kopā ar pārējiem. Stundas notiek kā ierasts, bet šeit nav ierobežojumu, ko skolotājs spēj parādīt. Piemēri, eksperimenti, simulācijas. Viss tiek radīts no domām vai failiem, kas ievietoti galvā ar čipiem. Mācīšanās process ir pavisam viegls un cilvēkiem ar vizuālo atmiņu, ļoti labi piemērots.
Vēl viens liels plus apmācībai domās – praktiskas darbības var notikt bez jebkādas iepriekšējas sagatavošanās. Skolotājs dod piekļuvi failiem no kuriem katrs ģenerē nepieciešamos piederumus vai pat izveido simulāciju. Dienas laikā var apgūt kā uzbūvēt atomreaktoru.
Pēc stundu beigām, Simons mani aicināja doties uz kafejnīcu pārrunāt savus piedzīvojumus ar Pārmaiņām, bet es atteicos. Pašlaik gribēju pabūt viens. Izloze ir šonakt un tas mani uztrauca. Doma, ka visi mani sapņi par labāku nākotni tiks sagrauti, mani žņaudza.
Es izgāju no skolas ēkas un devos pa nelielo gājēju celiņu uz dzīvokļa pusi. Pastaiga varētu nākt par labu. Ar bezmērķīgu skatienu skatījos uz tuvumā esošo soliņu zem liela koka. Tur sēdēja kāda meitene. Mans skatiens aizplūda tālāk, bet tad iedomājos, ka tā meitene izskatījās pazīstama. Pavēru acis un atskatījos. Tā bija Aleksa. Apstājos uz mirkli. Sažņaudzu dūri un devos uz soliņa pusi.
“Hei! Ko tu te dari?” pēc iespējas jaukākā tonī jautāju. Viņa nedaudz satrūkās un sāka slaucīt acis. Velns. Ierados nelaikā.
“Hei, amm, nolēmu pasēdēt klusumā.” viņas balsī bija dzirdams, ka viņa ir tikko raudājusi.
“Drīkstu pievienoties?” samāksloti jaukā tonī turpināju sarunu.
“Droši” viņa tikko jaušami atbildēja.
“Kā tev patīk jaunais mācīšanās veids?”
“Ir vieglāk. Interesanti.”
Ja viņa šādi turpinās, es neizturēšu šo sarunu. Nolēmu uzreiz jautāt par lietu: ”Tu uztraucies par izlozi. Es arī esmu uztraucies, bet kā Ēriks ar Simonu teica, iespēja izlozēt tieši tevi ir tik pat kā nekāda.” Viņa izplūda asarās. Sasodītās meitenes. Es neierados, lai kāds varētu paraudāt uz mana pleca. “Būs labi” maigi pusčukstus noteicu un uzliku roku viņa uz pleca. Viņa pagriezās pret mani un apķēra mani. Tas bija patīkami. Protams. Man nevajadzēja šeit nākt. Velns, nedaudz par vēlu, ģēnij. Viegli apskāvu viņu un centos saglabāt mieru. Es biju atteicies no šī. Es pieļāvu kļūdas un par tām samaksāju. Es sadzīvoju ar sodu, bet tas ir par daudz. Manas dūres sažņaudzās un sakostiem zobiem ievilku dziļu ieelpu. Izelpoju un atlaidu dūres. “Tu vari nākt pie manis, ja vēlies. Es joprojām dzīvoju viens.” manā balsī skanēja dusmas, bet centos to noslēpt.
“Labi” viņa šņukstot atbildēja.
Pa ceļam uz dzīvokli mēs pārrunājām dažas nenozīmīgas lietas un man pat izdevās likt viņai iesmieties pāris reizes. Šķiet, ka viņai palika labāk, bet pār mani pārvilkās arvien biezāks mākonis, ko es prasmīgi spēju noslēpt. Es biju sadzīvojis ar viņas zaudēšanu un nevēlos to piedzīvot atkal.
Mēs iegājām dzīvoklī īsi pirms septiņiem. Stunda līdz izlozei.
Sakārtoju dīvānu pie projekcijas sienas un liku Aleksai tur atgulties, kamēr uztaisīšu tēju un kaut ko ēdamu. Viņa sarāvusies un satinusies segā gulēja dīvāna stūrī. Atskatījos uz viņu un pārliecinājos, ka viņa neiesāks neko muļķīgu un devos iekšā virtuvē. Tēja visos laikos ir bijusi nemainīga sastāvdaļa šādos brīžos. Pārmaiņas krasi skāra lielu daļu pārtikas, ko cilvēki lietoja, bet tējas ziņā nāca klāt tikai dažas ārstnieciskās un profilatiskās tējas, kas ievāktas no mistiskām vulkānu pakājēm. Izklausās pēc kārtējā mārketinga trika.
Uzlēju tēju un atradu uzkodas un gaidīju līdz tēja ievilksies. Šī noteikti nav laba doma. Ja nu tiešām izvēlas viņu? Ko pie velna es iesākšu? Saņemies, muļķi! Viss ir cauri un tā arī viss paliks. Varbūt tēlot kretīnu… Nē, es vairs nesāpināšu viņu, vairs nē.
Iegāju istabā ar paplāti uz kuras bija divas tējas krūzes un mazas maizītes. Noliku paplāti priekšā dīvānam un apsēdos nedaudz atstatus no Aleksas. Nedaudz nopūtos un pieslēdzu aproci pie projecētāja. Mums priekšā parādījās aproces sākumlapa. 19:24. Pārbaudīju pastu un ieslēdzu ziņu kanālu.
Aleksa nekustīgi gulēja un ar neizteiksmīgu skatienu vērās priekšā esošajā pārraidē. Nedomāju, ka viņa dzirdēja kaut vārdu no tajā teiktā. “Ir kaut kas ko tu vēlētos noskatīties?” Mierīgā un savaldīgā balsī jautāju viņai. Aleksa paskatījās uz mani it kā tikko būtu aptvērusi, ka šeit esmu arī es. “Vai tu vēlies skatīties kaut ko citu?” es atkārtoju. Apjukums viņas sejā neizklīda. Es pievērsos aprocei un ieslēdzu vienu no mūzikas kanāliem. Parasti klausījos šo kanālu, kad nebija noskaņojuma. Man bieži bija slikts noskaņojums, bet, kad bija tiešām draņķīgi, klausījos mierīgas, melodiskas dziesmas. Nedaudz pieklusināju mūziku un pievērsu skatienu Aleksai.
Viņas tumši brūnās acis izcēlās uz gaišās ādas fona. Aleksa ir dabiski skaista. Viņai nav nepieciešama kosmētika, lai izskatītos kā pavasara saules staros apspīdēts zieds. Biju aizmirsis cik skaista viņa izskatījās rokas stiepiena attālumā. Tieši šajā attālumā tas arī sāpēja visvairāk.
“Es ceru, ka tev netraucēs mūzika. Man nepatīk sēdēt klusumā” gandrīz čukstus noteicu. Viņa pamāja.
Šādi mēs sēdējām vairākas minūtes. Kad dziesma, kas skanēja fonā bija par mīlestību, kas ir zudusi un sāpēm, kas pēc tās palika, es nedaudz piesarku. Centos neskatīties uz viņas pusi. Pārslēgt dziesmu būtu vēl neveiklāk, tāpēc iedzēru malku tējas un mēģināju iztukšot galvu no nomācošajām domām.
19:53. Aiznesu paplāti atpakaļ uz virtuvi un atspiedu galvu pret sienu. Vēl dažas minūtes un viss būs galā. Tikai dažas minūtes…
Apsēdos Aleksai blakus, šoreiz tuvāk. Pulkstens rādīja 19.58. Es uzliku roku uz viņas kājas un mēģināju notvert viņas skatienu. Aleksa pagriezās pret mani, ieskatījās manās acīs un apķēra mani ar abām rokām. Šoreiz es neapjuku un atbildēju ar roku aplikšanu ap viņas muguru. Sekundes ritēja ilgi. Ar acs kaktiņu pamanīju, ka cipari pārlec uz 19.59. Ievilku elpu un iečukstēju Aleksai ausī: “Ir laiks. Izloze notiks kuru katru mirkli. Tūlīt tavas bažas par izlozēšanu šķitīs pavisam muļķīgas” ar nedaudz jautru balsi noteicu. Idiots, tas bija slikts joks. Sakodu zobus savas muļķības dēļ un atlaidu rokas no viņas muguras. Pagriezu skatienu pret aproci un pamāju ar galvu, lai viņa dara to pašu.
20.00. Nekas nenotika. Manās lūpās parādījās neviltots smaids. Es paskatījos uz Aleksu un redzēju viņas sejā atvieglojumu. Viņa aizvēra acis un tuvojās manām lūpām. Pār manu ķermeni pārskrēja tirpas. “Es n…” es izmocīju, kad mani pārtrauca ziņojums, kas pienācis uz manu aproci. Es pavēru acis pret projektoru un manas acis iepletās.
“Apsveicu, Džeikob! Jūs esat izvēlēts aizstāvēt mūsu planētu pret Sarkano aliansi. …”
Mans vēders sažņaudzās. Pagriezos pret Aleksu un redzēju viņas acīs asaras.

2 Likes

Par 5k pārsniedzu rakstzīmju maksimumu, nācās ielikt atsevišķā postā
4.nodaļa

Pēc tam, kad Aleksa noskūpstīja mani un atstāja manu seju mitru no asarām, es sabruku. Vienīgais, ko spēju pateikt bija “Tev jāiet. Es nevaru. Tu nevari. Nē, tev jāiet. Piedod. Es… Tev jāiet…”. Viņa centās mani pārliecināt, lai es viņu nedzenu prom, bet vienīgais, ko spēju tajā brīdī iedomāties bija man vajag būt vienam.
Aleksa bija aizgājusi un es paliku viens uz dīvāna. Manā galvā valdīja juceklis. Es pārlasīju ziņu vairākas reizes. 16 dienas. 16 sasodītas dienas. Man joprojām jāiet uz skolu. Kāda velna pēc man vēl jāiet uz skolu? Es tāpat tikšu nogalināts. Varbūt vienkārši beigt šīs mocības…? Velns, nē! Kāpēc tieši es? Brīdī, kad man sāku sakārtot savu dzīvi. Šis bezjēdzīgais, nolādētais karš. 16 dienas. Un katru dienu man jāiet trenēties zobenu cīņā. Es taču nemāku cīnīties ar zobenu. Sasodīts, mani taču nogalinās pirmajā kārtā.
Es ilgi gulēju uz dīvāna un maldījos domās. Kad biju mazs, mēdzu ar draugu paukoties ar koka zobeniem. Man padevās rīkoties ar diviem zobeniem. Par to mani apskauda, bet tas bija pirms 8, varbūt 6 gadiem. Doma, ka man jānogalina vai mani nogalinās, manam vēderam lika sarauties, valdījos, lai neizvemtos. Nogalini vai tiksi nogalināts, tāds ir likums dabā.
No rīta pamodos ar sāpošu sprandu un notirpušu labo roku. Nemanot biju ieslīdējis miegā. Pavēros aprocē, 8.16. Varu vēl paspēt uz skolu. Ziņā rakstīts, ka skola vai darbs jāturpina apmeklēt kā parasti, bet tiek atļauta pieeja speciālai zālei, kur var trenēties zobenu cīņā un citos kaujai noderīgos aspektos. Kaut arī neredzēju jēgu doties uz skolu, ziņojumā bija teikts, ka tas ir jādara. Domājams, ka par tā neievērošanu būs problēmas. Par šo domu es nedaudz pasmējos pie sevis. Problēmas. Noteikti… Jāuzzin vai kāds no tuvumā esošajiem arī ir izlozēts. Hmm, man klusēt vai atklāt to, ka esmu izlozēts. Man nav nepieciešams viņu žēlums. Tas mani nokaitinās… Es klusēšu. Velns, Aleksa. Viņa pastāstīs pārējiem.
Atradu Aleksu aproces kontaktos un zvanīju, paralēli ēdot sasteigtas brokastis. Viņa neatbild. Mēģināju vēlreiz, bet atbildi nesaņēmu. Ko tas skuķis ir sadomājis? Es ceru, ka viņa nav izdarījusi neko muļķīgu. Muļķa meitene, dažreiz viņa tiešām nedomā ar galvu. Jau atrodoties uz ielas, zvanīju trešo reizi. Viņa pacēla. “Aleksa, kur tu esi? Viss kārtībā?”nedaudz aizelsies jautāju. Dzirdēju, ka viņa ir tikko pamodusies un pie sevis nedaudz atviegloti nopūtos. “Džeikob, es… Jā, man viss ir kārtībā. Tikko pamodos. Cik ir pulkstens? Šausmas, es kavēju. Tiksimies skolā” pēdējie divi teikumi jau izskanēja vairāk kā cilvēkam. Viņa izklausījās šausmīgi, it kā visu nakti būtu raudājusi vai kliegusi. Iespējams arī tā bija… “Pagaidi, nesaki nevienam par to, ka esmu izlozēts. Es negribu lieku uzmanību, labi?” centos izklausīties draudzīgi. Viņas balss nodrebēja: ”Es nevienam neteikšu, bet ar tevi… Tev viss būs kārtībā?” Es sajutu trīsas pārskrienam mugurai. Protams, nebūs labi. Es nomiršu. “Protams ar mani viss būs kārtībā. Par mani vari neuztraukties. Es neesmu tik viegli sagraujams,” ar mokām savaldījos, “Labi. Nenokavē skolu. Tiekamies klasē” nesagaidījis atbildi, beidzu zvanu.
Iegājis skolā, es noraudzījos uz dauziem jauniešu pulciņiem, kas apsprieda, kurš ticis izlozēts. Daudzi izskatījās labā omā un atgādināja citiem, cik viņiem ir paveicies, ka viņi netika izlozēti. Viņiem tiešām paveicās. Iegājis klasē, redzēju, ka visi ir sastājušies ļoti tuvu un jau pa gabalu dzirdēju, ka viņi runā par izlozi.
“Dzirdēju, ka no ķirurgiem viens čalis tika izlozēts, ja nemalods, 14.klase…” Ēriks kā vienmēr savā pļāpīgajā tonī noteica. Simos mani pamanīja un skaļā balsī iesaucās: “Džeikob, hei! Tevi izlozēja?” Es sažņaudzu dūri un savaldījos nesalauzt viņam degunu. “Par laimi, nē. Kā ar pārējiem?” ar pārliecību nosacīju. “Nuu, mums paveicās. Vienīgi Aleksa vēl nav ieradusies, ja nu viņa…” Simons nepaspēja pabeigt teikto, kad es viņu pārtraucu: “Viņa netika izlozēta.” Džūlija ķēra šo informāciju kā izbadējies suns kaulu un momentā atteica:”Ak tā. Jūs atkal esat kopā? Vai vienkārši uztraucaties viens par otru?” Sarkasms, ko pavadīja viņas jautājumi mani aizkaitināja. “Tā noteikti nav tava darīšana!” nedaudz aizsvīlies atcirtu. Ēriks jau gribēja piebilst kaut ko muļķīgu, bet Simons viņu pārtrauca: “Tas ir labi. Tātad nevienu no mums neizlozēja. Manuprāt, par šo mēs varētu uztaisīt mazu ballīti. Pēc Pārmaiņām ballītes vairs nav gluži tas, bet varam kaut ko izdomāt. Ko teiksiet?” Dzirdēju piekrītošu murdoņu un necentos vairāk iedziļināties. Pagāju nedaudz nomaļus un paskatījos uz druvīm. Aleksai būtu jāierodas kuru katru mirkli. Pārlaidu skatienu pāri klasesbiedru pulciņam un manu skatienu pārtvēra Simons. Viņš redzēja manās acīs kaut ko, ko nebija redzējis – izmisumu.
Ar Simonu es iepazinos jau pasen, bet par nosacītiem draugiem kļuvām, kad beidzu lietot. Ikdiena bez apreibināšanās bija pārbaudījums, bet Simons bija tas, kas man lika justies normālam. Starp visiem skandalozajiem un sevis pārņemtajiem vienaudžiem jutos nevietā. Simons nav daudz atršķirīgāks par viņiem, bet viņam piemīt tā vienkāršā bezrūpība. Viņam neintresē baumas, trendi un citas jauniešiem saistošās lietas. Viņam patīk dzīvot jautru un gaisīgu dzīvi neaizraujoties ar apreibināšanos. Par to es viņu apbrīnoju. Simons nav cilvēks ar ko var izrunāties par problēmām, bet ar viņu noteikti var labi pavadīt laiku.
Novērsos no Simona un pievērsos durvīm. Īsi pirms noskanēja zvans uz stundu, tajās parādījās Denna. Viņa izskatījās nedaudz izspūrusi un samocīta. Ar šādu izskatu notiekti kāds izdomās pabaumot par mums. Pie sevis dusmīgi novilku. Mēģināju noķert viņas skatienu, bet Denna izvairīgi skatījās apkārt un sasveicinājās ar pārējiem paralēli attaisnojoties par savu nesakopto izskatu. Neskatoties uz acīmredzamajām bezmiega pēdām, viņa joprojām izskatījās apbrīnojami skaista. Nolēmu pagaidīt līdz beigsies stundas un tad runāt ar Aleksu.
Lai izturētu bezjēdzīgās ikdienas sarunas nodarbību starplaikos, mēģināju notrulināt savu prātu. Biju dažreiz pielietojis metodi, ko nosaucu par akmens sirdi. Iztukšoju prātu un izslēdzu visas emocijas, lai domas sakārtojas un spētu racionāli domāt. Sākumā tas bija grūti, bet es ar laiku iepraktizējos. Es nekad neesmu bijis labs aktieris, bet spēju notēlot, ka ar mani viss ir kārtībā. Vismaz tā, lai cilvēki, kas mani nepazīst, nepamana, ka tēloju. No Aleksas es ilgi slēpu patiesās domas, jo negribēju viņu sāpināt. Pēc reizes, kad pateicu par daudz, viņa atklāja, cik daudz es slēpju aiz neizteiksmīgā, nedaudz lēnīgā jaunieša, kas neizrāda intresi jauniešiem aktuālās lietās. Tas bija punkts, kad viņa izslīdēja no mana trauslā tvēriena.
Pateicu Simonam, ka Aleksa vakar palika pie manis, jo bija nobijusies no izlozes, bet nekas nenotika. Simons izskatījās nedaudz aizdomīgs, bet likās mierā. Biju ticis galā ar viņa aizdomām par manu stāvokli. Pārējie, šķiet, nepamanīja neko īpašu manā uzvedībā vai arī vienkārši bija aizņemti ar runāšanu par trendiem un citām maznozīmīgām lietām. Uzzināju, ka izlozētais no mūsu skolas ir man zināms. Ja nemaldos viņu sauc Terijs. Vidēja auguma, spēcīgu miesasbūvi, diezgan populārs starp saviem vienaudžiem, īpaši meitenēm. Biju pīpējis zāli ar viņu. Man bieži mainījās kompānija, kad lietoju. Kādam bija brīvs dzīvoklis, kādam bija lielāks daudzums narkotiku. Tā es klīdu apkārt un lietoju ar visiem, kas piedāvāja. Ar Teriju satikos, kad paliku pie viņa drauga, kas bija kaut kāds paziņa. Pat nezinu kāpēc tur biju, bet tas neapturēja mani izbaudīt vakaru. Terijs bija iesācējs šajā jomā un devu viņam dažus padomus. Sakarīgs puisis, sapratu kāpēc viņš ir tik populārs.
Pēc stundu beigām uzmeklēju Aleksuu un aicināju parunāt. Viņa piekrita un devāmies uz kafejnīcu dažu minūšu attālumā, lai mūs neviens neieraudzītu lieku baumu dēļ. Ceļš līdz kafejnīcai bija neomulīgi kluss. Kafejnīca bija neliela, bet ļoti omulīga. Galdiņi bija piedienīgā attālumā viens no otra un starp tiem bija novietoti lieli augi. Ideāla vieta priekš privātām sarunām.
Apsēdāmies stūrī un pasūtījām kafiju. “Kā tu jūties?” neveikli iesāku sarunu. “Labi.” Atbilde bija tikpat daudzsološa, cik jautājums. Nedaudz nopūtos un uzsāku atkal: “Kas notika vakar, pēc tam, kad tu aizgāji mājās? Tas ir, ko tu darīji? Tu izskaties samocīta.” Viņas skatiens pievērsās zobu bakstāmajam viņas rokās, ar ko viņa neapzināti spēlējās, kopš apsēdāmies pie galdiņa. Pēc īsas pauzes viņa atbildēja: “Es domāju…” gribēju jau atcirst par tik banālu atbildi, bet viņa turpināja, “Es pārdzīvoju par to, ka tevi izlozēja. Es… Es nezinu, tas nav godīgi. Tu esi pelnījis vairāk kā tikt nokauts stulbā karā.” Sažņaudzu dūres un nopūtos: “Piedod, bet tu nevari neko mainīt. Es gribēju tev pateikt, ka es gribu, lai tu aizmirsti par mani. Jau tagad. Esmu staigājošs mironis.” Aleksa izskatījās apjukusi. Viņas apjukumu drīz nomainīja sašutums. Viņa mēģināja iebilst: “Bet… tu nevari. Nē! Izbeidz, es tevi tagad neatstāšu vienu.” Es pie sevi nopūtos un manas plaukstas bija slapjas no sviedriem: “Es sen jau gribēju šo izstāstīt. Mēs izšķīrāmies, jo pēc narkotiku atmešanas, es sapratu, ka tu neesi tāda, kādu es tevi redzēju tad. Tu neesi cilvēks ar ko es vēlos ikdienā pavadīt savus labākos brīžus. Piedod, bet man vienkārši tas nešķita pareizi. Es negribēju mocīties vēl ilgāk un notēloju, ka neesmu tevi pelnījis un visu to. Piedod, es negribēju, lai tu jūties slikti, ka neesi pietiekami laba priekš manis.” Mans vēders sagriezās. Nekad nebiju domājis, ka spēšu kaut ko tādu pateikt Aleksai, bet šis, manuprāt, bija pareizākais lēmums. Uz viņas vaiga parādījās asara. Es sagrābu savu kāju un saspiedu to cik spēcīgi vien spēju. “Piedod, bet es tagad nevaru sevi ilgāk mocīt. Savas pēdējās dienas pavadīšu pēc savas patikas.” Aleksa šņukstot iesāka: “Tu domā, ka esi varonis. Spēcīgais, vientuļnieks, kuram nevienu nevajag. Labi. Tad paliec viens un atrodi sev galu viens pats! Sasodīts, tu esi kretīns! Nespēju noticēt, ka mīlēju tevi.” Pēc šiem vārdiem viņa piecēlās un aizskrēja uz izeju. Es paliku viens. Atlaidu savu galvu un ļāvu tai atsisties pret biezo koka galdu. Ceru, ka blīkšķis, ar ko mana galva atsitās pret smagnējo koku, netraucēja apkārtējiem. Bet patiesībā, kāda starpība. Esmu staigājošs mironis.

1 Like

Wouw cik daudz, vēlāk vajadzēs palasīt :3

2 Likes

Labprāt pēc izlasīšanas uzklausītu viedokli par šo, jo neesmu pārliecināts vai turpināt rakstīt. It kā tas stāsts ir labs un man patīk, bet es neesmu pārliecināts par savām rakstnieka spējām un to, ka nemāku labi pasniegt manis izdomāto

Tas domājams daudziem ir. Bet noteikti izlasīšu!

Whoo, nobeidzu tavu stāsta iesākumu.
Pirmkārt jau, apsveicama uzņemšanās, kā arī pirmajā mēģinājumā jau paspēt tik daudz ko uzražot, ko lai saka, malacis :smiley:
Tad ķeršos klāt kritiskajam galam. Savas domas nemācēšu organizēt kā normālu kritiku, tāpēc nometīšu visas vienā kaudzē:
1.Ekspozīcija tev laikam sanāk pagaidām mazliet vienveidīga, it īpaši slimnīcas daļā gandrīz visas ainas sadalāmas ritmā

  • Ierodas varonis
  • Demonstrēta tehnoloģija
  • Tehnoloģijas kontrasts no mums zināmā
  • Varoņa reakcija uz tehnoloģiju

Tīri pieredzes trūkums, ekspozīciju pasniegt interesantā veidā pavisam nav vienkārši.

2.Vietām nesaprotu varoņu motivācijas.
Piemēram, ainā ar Aleksu uz soliņa. Pirmīt, pēc tā, ka redzam, ka viņi pat nespēj noturēt savstarpēju acu kontaktu mūsu varonis sprieda, ka Aleksas vietā viņš sev nepiedotu, taču šeit tā pēkšņi sāk izkratīt sirdi un šķietami bez liekas apdomas dodas uz varoņa mājām. Varbūt to atļautu ja būtu iepriekš redzams, ka varonis savā iekšējā monologā pārspīlē to kāda ir realitāte, vai vēl ko tamlīzīgi fancy.
Ak jā, un kāpēc varonis izdomā stāstiņu par sarkano aliansi? Pat ja paša stāsta loģika ir normāla, man kā lasītājam nav skaidrs vai viņš to dara tāpēc, ka viņam ir no tiem bail? Varbūt viņš melo ar mērķi ticēt saviem meliem? ooh, atkal fancy :smiley:

Un tad mazliet lietas par pašu stāstu specifiskāk,

  1. Aleksa laikam uz pāris teikumiem nomainīja vārdu uz Dennu? Atvainojos ja pārpratu :smiley:
  2. Mazliet mulsina tehnoloģijas iespēju robežas.
    Ja šī tehnoloģija spēj automātiski tulkot jebkuru visumā zināmu valodu ar vienu smadzeņu implantu “molekulas izmērā” kāpēc vairs notiek mācīšanās? Domājams, ka universālu zināšanu pieejamības gadījumā tas vairs nebūtu nepieciešams.
    Vai vēl, ja pastāv iespēja ataudzēt veselus locekļus augsti funkcionējošā formā (pieņemu maratonu skriet ir grūti? :smiley:) kāpēc fiziska spēka iegūšana notiek ar sporta zāles apmeklējumu?
  3. Kāpēc notiek karošana? Cik noprotu aliances ir būtibā politisko partiju ekstremālas formas? Ņemot vērā, ka karš norisinās ar zobenu cīņām nevis ar kaut ko nopietnāku, secinu, ka karš ir nenoptiens, tātad kaut kas hunger games stilā?
    Ar to gribu teikt, ka ir grūti iejusties varoņa ādā par sava vārda izlozēšanu, ja nezinam kādas ir likmes, kas notiek ja karš tiek zaudēts? Alianses darbojas zem vienas valdības, tātad mainīsies… nekas? Varbūt tad varoņa izmisumā varētu izcelt arī to, ka viņš mirst kaut kā bezjēdzīga vārdā?
    Īsumā rodas daudz jautājumi, gribētos spēcīgāku galvenā notikuma motivātoru.

Tad kopumā laikam ar to arī aprobežosies manas domas, atvainojos gadījumā ja izklausījos pārlieku kritisks.
Un tad uz turpmāko ko varētu ieteikt, pamēģināt sākumam uzrakstīt kādu īsāku stāstu, vai šajā pašā pasaulē vai kādā citā, tīri tāpēc lai neapnīk mocīties ar vienu un to pašu. Kaut ko arī pabeigt visticamāk būtu labs motivators rakstniecības turpināšanai. Kaut kur pat esmu dzirdējis, ka rakstot mēdz izsist kādu niecīgu stāstiņu uz 100 vārdiem, ar kaut kādu tāmlīdzīgu ierobežojumu tad arī varbūt būtu lielāka iniciatīva pievērst ļoti daudz uzmanības katram izmantotajam vārdam.

Das about it, verdict: pretti gut, would read more.

4 Likes

3 posts were split to a new topic: Stāstu rakstīšana - off topic

Liels paldies. Apmēram kaut ko tādu es sagaidīju. Šis ir pirmais, ko es rakstu, tāpēc ir diezgan grūti izveidot sakarīgu un loģiski stāstu. Par tehnoloģiju, tas viss tiek veidots, lai stāsts būtu interesants. Mana doma ir, ka vara, kas valda pār aliansēm spēlē lielu spēli ar pārējām planētām. Viņi ir krietni attīstītāki un tur visu īsā pavadā. Vēlāk notikumi pavērstos tā, lai to visu atklātu. Kara motivāciju izdomāt bija grūti un man pagaidām nepatīk, kā tā ir veidota, bet oh well, neko labāku neesmu izdomājis.
Galvenā varoņa motivācija ir diezgan mistiska. Šis darbs priekš manis ir kā safeplace, kur tu dodies, kad viss liekas sūdīgi, tāpēc mc pārdzīvojumi šķiet dramatiski un pārspīlēti. Iespējams jāmazina personīgā ietekme uz darbu, net pagaidām sanāk rakstīt tikai tad, kad esmu nobesījies vai nomākts.
Attiecības ir njā. Neloģiski, bet tas viss veidots, lai pēc iespējas vairāk sadragātu mc psihi.
Mana beigu doma ir izveidot tēlu, kas tiek morāli iznīcināts un meklē jēgu un kā vispār tikt uz priekšu dzīvē.
Priekš manas pirmās reizes, nedomāju, ka ir ļoti slikti, bet ir daudz vietas, kur attīstīt iemaņas.
Paldies par tavu viedokli, tas daudz deva

lol es atkal nevaru sanemties sakt vinu rakstit …ir ideja …sizeti …bet nezinu ka lai iesaku …
lai gan stastu neesmu lidz galam vel izlasijusi(doma izdarit to velak) ir diezgan apsveicami ,ka esi spejigs uzrakstit tik daudz …un vel …

Stāsts ir ļoti interesants un sižets diezgan sarežģīts . Ideja apsveicami interesanta.
Pati vairs sen nerakstu neko tik abstraktu un tālu no realitates, tpc cepumiņš tev par drosmi

Sākums atgādina jauniešu action filmas, par kādām fano mana māsa :smiley:. Lai gan tas ir mazliet klišejiski (jaunietis cīņā par savu dzīvību un vēlāk pret valdību sistēmu (vismaz iedomājos tādu turpinājumu :sweat_smile:)) tomēr piesaistīja pati pasaule un tās tehnoloģijas. Ja pacentīsies, varbūt radīsi nākamo bestselleru :slight_smile:
Vienīgais, kas mazliet nepatika, ir tā šķiršanās scēna. Laikam pārāk bieži esmu sastapusi “es tevi sāpinu tagad, lai nesāpinātu vēlāk” scenārijus :sweat_smile:

Atgādina, ka pati esmu iesākusi rakstīt stāstu, bet sen neesmu pieķērusies turpināšanai :sweat_smile:

1 Like

Tie scenāriji ir visdraņķīgākie :smiley: pēdējā laikā ar tādiem tik vien saskaros. Pedejais lkm bija “L’homme qui rit” (2012) filmā :smiley:

1 Like

Saprotu savas dažas pieļautās kļūdas. Tas mīlas stāsts man galīgi nesanāca, bet bija kaut kas tāds jāieliek, lai padarītu mc morāli sagrautu. Iespējams mazā pieredze šajā jomā iespaido, jāsaka par laimi, ka maza (break ups are hard).
Šis stāsts savā ziņā atspoguļo nelielu daļu no lietām, kas ir bijušas kā problēmas manā dzīvē.
Man nepatīk klišejas, tāpēc mēģināju aptvert lielākā mērogā pasauli un izveidot kaut ko orģinālu. Orģinalitāte mūsdienās ir grūti sasniedzama. Viss ir jau pierakstīts vai uzfilmēts.
Es domāju, ka turpināšu rakstīt un mēģināšu pilnveidot, lai beigās sanāk kaut kas jēdzīgs. Tad varētu mēģināt rebootot stāstu.
Jebkurā gadījumā, kad tikšu cauri skolas pēdējiem pārbaudījumiem, uzdrukāšu kādu nodaļu un gaidīšu atsauksmes.

1 Like

Eu?! Kur turpinājums? Man patika, gaidu update!

Es neturpināju. Sākās darbs un citas lietas, kas aizņēma visu laiku un sapratu, ka nemāku pasniegt šo stāstu kā es to vēlos

Bija, protams, dažas tīri gramatiska rakstura kļūdas, bet pats stāsts bija daudzsološs. Iesaku brīvākā brīdī pārlasīt, varbūt mūza atgriezīsies, jo būtu žēl, ja tas paliktu nepabeigts. Grāmatas, dažkārt, tiek rakstītas pat 10 gadus, galvenais neaizmirst par to.

2 Likes