Vai mēs esam kulturāli?

Es kaut kā līdz šim biju pieņēmis, ka turpinot runāt internetā par anime krūtīm, rakstot pogerus čatā un līdz putām mutē runājot par spēļu metu, es galu galā pusmūžā degradēšu līdz mazliet perversa torstera prāta stāvoklim. Te man pa brīnumu es sāku manīt, ka man ir spēja atšķirt geek tautu un runāt ar to vienā valodā. Tīri humors un atsauču daudzums ir citā sarežģītības līmenī nekā runājot ar parastajiem mirstīgajiem. No malas rakstītais varētu pat izskatīties pēc bezsakara vien ņemot vērā kāda atsauču bagāža ir vajadzīga lasītājam.

Biedri, vai mēs slīkstam aizvien dziļā deģenerācijā vai arī mēs esam kultūras cilvēki?

2 Likes

Tie kas uz sevi atsaucās par kultūras cilvēkiem ir termināli gadījumi

3 Likes

Šeit ir filozfisks jautājums - kas ir kultūra?
Tikpat labi var būt pusmūža cilvēks kuram patīk veidot atsauces uz psiholoģiju un reliģu - kuras tu nezinot, vari nesaprast, jo tēma specifiska un nekatrs viņu zina. Protams var apgalvot, ka klausītājs ir neizglītots cilvēks un vispār celms pa dzīvi. Kas, protams, nav taisnība. Es varu sākt mētāties ar atsaucēm loģistikā un teikt ka tavs mezonīns neatbilst ABC klasifikācijai.

Kā saka - viss atkarīgs no vides kurā atrodies. Citi runā kādai tai aktrisei dupsis un dekoltē - mēs kāds anime tjan ir drošības buferis. Dīvaini - droši vien. Protams. Taču mēs ar to esam uzauguši un saprotam sāli. Lai gan kāds viennaudzis vispār nesapratīs par ko iet runa.

Kāds no malas pateikt - debīliķis un anime tirliņš. Kāds zinošāks vai atvērtāks cilvēks - būs pārsteigts par tāvām zināšanām.

1 Like

Manā uztverē, kulturāli cilvēki ir tādi, kuri ir spējīgi mierīgā un civilizētā veidā izrādīt savas intereses/hobijs un neuzbāžas citiem virsū ar to, kādēļ viņu viedoklis ir pareizs un kādēļ cita uzskati ir mēsls. Tas jau tuvojas fanātismam, kas galīgi nav nekas labs vai kulturāls…

Kulturāli cilvēki pieņem viedokļus, kas var būt pretēji viņu uzskatiem un savu viedokli var aizstāvēt ar labiem argumentiem ( ja nepieciešams), bet nekad nenoraidīs cita viedokli kā absolūtu mēslu osth… Tāpat, kulturāls cilvēks savus uzskatus nebāzīs citiem sejā katras 30 sec, bet izsaka to pareizā laikā un vietā… osth…

2 Likes

Nē.

2 Likes

Tāpēc ir jātaisa savi burbuļi, kur tiek laisti tikai sakarīgi cilvēki. Vajag atrast domubiedrus un intulektuāļus, lai nav jāčīkst, ka cilvēki ir stulbi.

God is Dead, nejau tāpēc, ka viņš nekad nav eksistējis, bet gan tāpēc, ka mēs cilvēki viņu nogalinājām.

Es piemēram šo jautājumu par kultūru un cilvēku prāta spējām jau sen esmu atmetusi, jo man nav vajadzības par to domāt. Man ir mana ģimene un saime, un mēs visi esam ritīgi forši, ka mums nav vajadzības domāt vai arī risināt kuktūras jautājumu.

Tāpēc jau ir nācijas un grupējumi - sargājam savējos un taisam gudrus bebīšus, lai palielinātu inteliģenci​:blush::hugs:

Man atkal liekas, ka burbuļi ir slikti, jo tā ir zināmā mērā informācijas izolēšana - echo chamber.

Par to, vai esmu kulturāls (not to be mixed with “man of culture” ( ͡° ͜ʖ ͡°)), nemācēšu spriest objektīvi, bet, protams, gribētos domāt, ka jā. Katru dienu uzsūcu jaunu, interesantu informāciju, kaut ko jaunu iemācos (par aizmiršanu nerunāsim :smiley:), padodu tālāk draugiem.
No deģenerēšanas cenšos izvairīties, cik nu to apzinos.

1 Like

Nē. Mums patiktu domāt jā, bet tas ir ļoti subjektīvi. Man patīk dzīvot pēc KISS (keep it simple, stupid) principa, tad burbuļu maz ir.

2 Likes

KISS & DRY FTW!

Forums uzskata, ka iepriekšējā rindiņa nav pilns teikums…