Vai @DiviViens neēd glutēnu? O_o

image

@DiviViens, vai tev uz galda stāv bezglutēna milti? My gluten-free sense is tingling.

5 Likes

Kaut kādi cepumi ar siera garšu. Jā, esmu pievienojies bezglutēna diētai, jo organisms vairs nespēja panest glutēnu.

1 Like

Esmu atradis savu bezglutēna brāli.

5 Likes

Tas īsti nebija nekāds noslēpums, bet kaut kā nebija vēlmes to publikā nest. Busted. :D
Tagad izbaudu priekus cik bezglutēna maize veikalā maksā un esmu tas interesantais draugs ar kuru nekur nevar aiziet pusdienās, jo jālauž galva kur atrast ēdienu. :D
Mīlu aiziet uz hesburger un paņemt salātiņus. :D

Arī ļoti žēl par alu. Iekšējais alkoholiķis nomira.

3 Likes

Par laimi tagad visās malās ir kebabnīcas, var tautu uz turieni vilk Hesburger vietā. Kebabs kastītē vai uz šķīvja ir pat ļoti jauks.

Somu kolēģi iepazīstināja ar Laitinan Kukko. Interesanti ir tas, ka tas ir parasts alus, bet atklājās, ka ražošanas procesā tajā nesaglabājas glutēns. Nezinu vai šo var pie mums kaut kur dabūt.

Pēdējo reizi pie mums alu esmu redzējis bezglutēna kafejnīcā Skudru pūznis, bet mēģinājis to neesmu un neatceros brendu.

1 Like

Kaut kur šķiet, ka redzēju. Vismaz internetā pieminētu. No vienas puses jau labi - mazāk alkohola, veselīgāks organisms. :D

Varbūt tur arī redzēju. Internetā pētiju ko tā kafejnīca piedāvā. Kaut kad vajadzēs arī dzīvē ievērtēt.

1 Like

Ja iemaldies tur ap pusdienlaiku, vari padot ziņu. Strādātu ļoti tuvu no tās.

Šodien mans laupījums no turienes ir kaut kas ar ķiršiem:

2 Likes

Tuvākajā laikā šaubos, ka būšu tajā pusē darbadienās. Strādāju mazliet ārpus Rīgas.

Pats vēl eksperimentēju ar dažādiem ēdieniem. Pie maizes jau kaut cik pieradu (tikai ne pie cenas, wtf is that price), kaut kādi našķi (cepumi, vafeles or vai kas līdzīgs) arī tīri ok. Vienīgais, kas man kategoriski nepatika bija kukurūzas makaroni. That’s big nope from me.

1 Like

Vai tad nevar ņemt stiprāku alkoholu alus vietā? :smiley:

You obv don’t understand. Mana perfekta vasaras diena bija pēc darba aiziet uz ezīti, paņemt tumšo bausku un ar cigaretēm rokās pavadīt visu vakaru tā. Tas iet roku rokā viens ar otru. Tā ir sava veida romantika, kuras man jau pietrūkst. :D
Un alus pats par sevi ir ļoti garšīgs, mīlu viņu.

3 Likes

sirds lūzt, kad eju ar tevi ēst : (

2 Likes

Woah. Tas patieām kā īss Trampa twīts, ir neliels jaunums/brīnums ikdienā uz 5-10 min., par ko aizdomāties.

2 Likes

Kāpēc nav jāēd glutēns ,ko tas tieši ietekmē?

Es galvenokārt apmeklēju Skudru pūzni dēļ ēdieniem. Tur var dabūt: pelmeņus, picu, pankūkas, makaronus, kā arī pusdienu piedāvājumu. Priekš Centra ēdieni maksā gana lēti. Varētu teikt, ka tiem nav bezglutēna uzcenojuma. Pusdienu piedāvājums 3,60 EUR - zupa un otrais. Vienīgi priekš manis mazliet par mazu.

Rimi atradīsi ICA bezglutēna makaronus gaiši zilā iepakojumā - tajos ir vismazāk kukurūzas. Man stāsta, ka tie garšo praktiski tā pat kā parastie glutēna makaroni.

Ja tava imūnsistēma nedraudzējas ar glutēnu, tā uzbrūk tam kā kaut kam ļaundabīgam. Tā rezultātā zarnu trakts gūst kaitējumu un uzņemt barības vielas kļūst aizvien grūtāk. Ja kaitējums ir gana liels, tu jutīsies visnotaļ slikti un vari iedzīvoties tādās kaitēs kā mazasinība. Savā ziņā tev sāk palikt slikti no bada, lai gan tu labi barojies, jo tava ķermeņa ēdiena uzņemšanas mehānisms ir sačakarēts.

No otras puses, esmu arī saticis cilvēkus kas vienkārši jūtas labāk neēdot, piemēram, maizi, bez konkrētas diagnozes, ka viņiem jāaturas no glutēna.

1 Like

Oki

Kas visiem ir - kaut kādas alerģijas un kas tik vēl ne rodas! Pat alerģija uz dabīgiem produktiem esot… like wtf?

Bet tomēr, jā dzirdēts:

pat esmu lasījis aplamības-- neēdsi glutēnu kļūsi veselīgāks, tievāks un etc. bullshit…

Un tomēr, tam laikam ir savi plusi?? :

2 Likes

Nezinu cik kaitīgi parastam cilvēkam var būt glutēns, bet bieži dzirdēts, ka ikdienā, piemēram, baltmaizi aizvietojot ar rupjmaizi sanāk daudz veselīgāk dzīvot. Kviešu milti laikam neveselīgākie bija. :thinking:

2 Likes

Yep! Das is fact! Rupjmaizīte ir veselīgāka - bija tur fakti un iemesli, kurus jau neatceros X]

Mana vecmamma ar to pieminējusi neizpratnē daudzreiz. Viņas jaunības laikos tas tik izteikti neesot bijis, mūsdienās tagad visi saķerot sazin kādas viskaut kādas kaites.
Mutācijas? Piesārņojums? Kaut kas pārtikā vai dzeramajā ūdenī? utt :man_shrugging:

Runājot par glutēnu. Iespējams man vajadzētu no tā atturēties, tad pāris kaites izzustu, varbūt. Bet ehhh. slinkums.

1 Like

man liekas, glutēns ir arī auzu pārslās un tās tieši tīra zarnas.