The Simpsons

#The Simpsons
jeb Simpsoni

Žanri: Animation, Comedy
Gads: 1989 - šobrīd
Sezonas: 28

Tālajā 1989. gadā Meta Greininga izveidots amerikāņu animācijas seriāls priekš FOX. 28 astoņas sezonas un 1 filmu vēlāk, tas kļuvis par vienu no pasaules garākajiem un pazīstamākajiem animācijas seriāliem. Un tas negrasās apstāties, mūs kā minimums gaida vēl 2 sezonas.

Ķeksīša pēc arī varu pastāstīt par ko ir seriāla stāsts, ja neesat iedziļinājušies šajā aspektā. Stāsts norit ap Simpsonu ģimeni - Homēru, Mārdžu, Bārtu, Lizu un Megiju Simpsoniem, kuri dzīvo izdomātā Amerikas mazpilsētā Springfildā. Stāsts pēc savas dabas ir satīrisks, smejot amerikāņu kultūru, sabiedrību, masu saziņas līdzekļus, televīziju, kino industriju un pat pašu cilvēku. Pati stāsta līnija ir samērā epizodiska, taču tajā pastāv arī garākas stāsta arkas un notikumiem, kuri eksistence arī saglabājās tālākās epizodēs.


Forumieši, kāds ir jūsu Simpsonu stāsts? Kad sākāt skatīties, cik esat redzējuši, kā jūs ietekmējis šis seriāls?

2 Likes

Priekš manis šis bija pirmais seriāls, kuru intensīvi sāku skatīties angļu valodā, pāris reizes esmu maratonējis un gadiem skatos to ongoing. Bail pat iedomāties, kad precīzi es to sāku intensīvi skatīties. Varētu būt, ka aptuveni pirms kādiem 10 gadiem. Un no tā skatīšanās savulaik ieguvu gana daudz angļu valodas zināšanu.
Sekot līdzi seriālam ongoing sāku kaut kur 16:9 malu attiecības laikos. :smiley: Atzīšos, ap 22. sezonu mani piemeklēja vājuma brīdis un es gandrīz pilnībā palaidu garām vienu sezonu, taču ātri vien atguvos un šobrīd aktīvi sekoju līdzi 28. sezonai.

Nopietni simpsoni? Tiem jau nevajag reklamu. Viena no plašāk zināmajām multenēm :smiley:

2 Likes

Tas vēl ar vien eksistē?? Uh… K.gan man prieks par to, jo es labprāt to paskatītos…k.gan slinkums, jo īpaši tādēļ, ka visa mana pieredze ar Simpsonu epizodēm ir tas, ko rādīja pa TV tā, ka man nav ne jausmas, kuras sezonas esmu redzējusi un kuras epizodes; arī vecumu, kad sāku skatīties nezinu, kura ģimenes locekļa dēļ vispār pa TV tika skatīta šī multene, arī es nezinu, bet zinu, ka ar abiem brāļiem, noteikti to skatījāmies, gardi smejot, kādus 10 gadus atpakaļ, noteikti :?
Nu, zinot, ka Simpsoni ir ikoniski un es arī esmu redzējusi viņu filmu, '12. gadā uztaisīju sev saistošu kolāžu, ko ielikt sev profila bildē draugiem.lv : :D #kārumasieriņithebest

3 Likes

Nemaz neesmu to plānojis kā reklāmu. Ta jau drīzāk Simpsoni izreklamēs mūs, nevis mēs viņus. :smiley: Šī ir iespēja kaut ko uzrakstīt par Simpsoniem, padalīties ar pārējiem.

1 Like

Ak, Simpsoni… -.-" Nja, atceros, ka biju taisijis simpsoni.lv un beigas no manis nočiepa domēnu :smiley:

1 Like

damm es atceros ka mes taja saite man liekas dabas zinibas klase skatijamies simpsonus :smiley: kur tie laiki …Es jutos veca tagad …tik daudz gadu pagajusi …
:confounded:

Hm… jā. Simpsoni. Sāku skatīties kad es biju pavisam maza (nav ne jausmas cik gadi man bija, bet es minu, ka tas varēja būt ap 1. klasi vai ātrāk (??) Hard to say - tas bija ļoti sen) kopā ar savu tēti, kad sāka rādīt pa televizoru. Mēs bijām super apmāti. :'D
Mēs ierakstījām visas (lielāko daļu) sērijas uz kasetēm. Man tagad ir milzīga kaste ar ~25 kasetēm kur ir tikai Simpsonu sērijas. xD



Noteikti ietekmējis manas asociācijas par lietām un dīvainā kārtā maniem draugiem ir tas pats. Kad es pieminu - viņi saprot par ko es runāju. :'D


random piemērs:
kaut kas notiek
Kikimuffs - Eu~ tas man atgādina simpsonus
Draugi - Jāaaa! Tajā epizodē kur…


Ceru, ka jūs sapratāt :'D



Kad man nav ko skatīties… pa laikam paskatos. Ir tik daudz, kas mainījies… tieši runājot par tēlu rakstura īpašībām.

2 Likes

Kā pie joda var nočiept domēnu? Laicīgi nesamaksāji par to?

ekzektļi

4 Likes

Tā gan vispār ir, atceros pirmās sezonas un salīdzinu tagad ar jaunākām un galīgi nešķiet vairs tas, tagad simpsonus ar vairs neskatos jo galīgi garām aizgājis jau ir. South Park ar līdzīgi ar pēdējo sezonu it īpaši, ceru, ka autori tiešām saprata, ka vairs neiet tā un turpinās darīt visu kā iepriekš, nevis visu sezonu taisīt jokus un reklāmu bez maz vai trampam utt

1 Like

Analizējis Simpsonus neesmu, taču šo slīdēšanu uz nekurieni varēja ļoti labi izjust sezonu gaitā. Varbūt pat ne tik ļoti joku dēļ, drīzāk pakāpeniska varoņu kompromitēšana bija pie vainas. Tas pats Homers ir izmainījies līdz nepazīšanai.

Man šajā video it īpaši patika vecā un jaunā joku stila piemērs: https://youtu.be/KqFNbCcyFkk?t=21m4s