The Case of the Golden Idol

Vakar staigājot cauri Steam un meklējot, ko jaunu uzspēlēt uzdūros spēlei ar nosaukumu
The Case of the Golden Idol

Pirmajā momentā, paskatoties uz vizuālo aspektu, biju gatavs jau doties tālāk, bet tad ieraudzīju, ka steam review stāv uz “Overwhelmingly Positive” a.k.a essentially 10/10. Tad nu gan mana interese tika noķerta, vismaz tik tālu, lai iegooglētu, kas tad tas par zvēru īsti ir.

Šeku reku manu pārsteigumu, kad atklāju, ka pirmkārt spēli ir veidojuši divi latviešu brāļi (I guess brāļi, jo uzvārdi ir vienādi) un otrkārt, daudzas publikācijas šo spēli salīdzina ar Return of the Obra Dinn - vienu no manām visu laiku iecienītākajām spēlēm. Tad nu, kā cilvēks kurš apzinās, ka vienmēr var jau arī pārtikt no roltona, atvēru savu maciņu un pievienoju šo spēli savam Steam katalogam.

Gameplay:
Core gamepelay ir ļoti vienkāršs. Spēle ir sadalīta vairākos scenārijos, kur katrā scenārijā Tev ir jāatrisana notikumu gaitu izmantojot savāktos pavedienus. Spēlei ir 2 mode, vienā kurā lietas uz kurām vari uzspiest ir highlighted un otra kurā nav. Es protams izvēlējos pirmo variantu, lai nebūtu uz katru pixeli jāklikšķina. Explorojot scenāriju būs iespējams uzklikšķināt uz dažādām lietām - ļoti bieži tās būs vēstules vai cita veida literatūra un klikšķinot uz pasvītroto vārdu, tas tiek pievienots pavedienu sarakstam. Katrā scenārijā ir norādīts cik daudz pavedienu ir atrodami.
Kad visi pavedieni ir atrasti ( var jau protams arī ātrāk), laiks risināt “mīklas”. Katrs scenārijs sastāv no vairākām “mīklām”. Pati galvenā ir senārija apraksts, kas ir līdzīgs galda spēlei Clue. Tev ir dots apraksts ar iztrūkstošiem vārdiem un tad pareizi ir jāsaliek no atrastajiem hintiem trūkstošajās vietās. Piemēram: Antons gribēja appēst Kokosriekstu, bet Ljuba to saindēja ar Dillēm. Atminot galveno mīklu scenārijs ir iziets, taču ir vēl papildus mīklas, kas palīdz atminēt galveno. Piemēram, salikt kurš ir katrs cilvēks scenārijā, vai ko apzīmē konkrētās lietas utml… Ja gadījumā ir 1 vai 2 kļūdas minējumā spēle par to paziņo. Ir arī iespējams izmantot Hintus.

Story:
Jap, šai spēlei ir arī stāsts. Slepenas sabiedrības, nodevība, mistisks artifakts.
Stāsts ir pietiekami interesants, lai to atcerētos un gribētu uzzināt, kas notiks tālāk, bet ne pārāk uzbāzīgs, lai tas traucētu galvenajam - slepkavību izmeklēšanai.

Visual:
Kā jau sākumā teicu, vizuālais mani mazliet atturēja, bet galu galā, kad sāku spēlēt, sapratu, ka tam tomēr piemīt savs šarms. Pixeļotā pasaule ir pietikami detalizēta, lai atpazītu sejas un saprastu kas ir katrs objekts uz kuru centies uzspiest.

Sound:
Kā jau katrā lietā, arī šī ir gaumes lieta, bet manā gadījumā tas šķita spēles vājākais aspekts. Nemāku varbūt tā labi to raksturot, bet man labāk patiktu ja būtu vairāk tāda ambiant sound nevis actual melody. Kad domāju, tad tāda repetatīva čīgāšana pārāk nepatīk, tāpēc vienā brīdī pat izslēdzu skaņu pavisam ārā.

Verdict:
Protams varētu vēl daudz stāstīt un rakstīt, bet šī ir tāda spēle, kuru katram pašam ir jāizbauda. Neisaku skatīties nevienu gameplay, jo tomēr tā ir spēle kurai īsti nav replayability. Patīk tas, ka nepietiek vienkārši savākt hintus un tad visu easy atminēt, ir jāpievērš uzmanība lore un vizuālajiem elementiem. Un kad galu galā viss saklikšķ vietā, tad sajūties kā kārtigs Puaro.
Ir protams arī savi mīnusi - lielākais no tiem ir spēles garums, nepilnās 4h esmu izgājis lielāko daļu no spēles. Daži scenāriji liekas mazliet par vieglu. Un kā jau minēju, mūzika, ne visai gāja pie sirds. Bet kopumā noteikti iesaku ikvienam kuram patīk palauzīt galvu. Es pats visticamāk, kad pabeigšu main game, veikšu vēl kādu finansiāli neapdomīgu lēmumu un nopirkšu abus DLC
8/10

4 Likes

Šis gan ir atradums! Bildes apskatoties mazliet atgādina to Gaismas Pils spēli :D

par šito jau kādu laiciņu zināju, kā vietējo garadarbu

Pirms pāris mēnešiem notikušajām The Game Awards bija trailers turpinājumam.
Biju pārsteigts to redzam.

The Rise of the Golden Idol

3 Likes

Jap, piefiksēju, ka sequals arī drīz kaut kad būs.
Noteikti paķeršu arī to.

Viena lieta, kas man mazliet nepatika ir tas, ka šeit nevar uzklikot uz clue un tad uz vietu kur gribi viņu likt, bet gan ar drag n drop japarvieto. Un spēlējot ar peli tas gan jau nav nekāds issue, bet uz Steamdeck tā funkcija tik labi nestrādā.

Dizians izskatās interesanti.

Nebija pa smalku teksts? Spriežot pēc ekrānšaviņuem veikalos, interfeisa elementi brīžiem ir riktīgi sīki.

Zini, vienmēr cik redzu to mentioned kā issue non-verified spēlēm, tas nekad man personīgi nav sagādājis problēmu.
Vienmēr protams ir iespējams izmantot iebūvēto magnifier, bet nekad nav bijusi vajadzība un arī šeit, ar visu to, ka teksts ir stilizēts, nav problēmas neko izlasīt

1 Like


Šādi spēle izskatās uz Steam Deck.

1 Like

Uuuuu… izskatās interesanta :D

Tiko pabeidzu main game.

Kopā prasījā kādas nepilnas 7h, tā kā nešaubos, ka tas varētu radīt debati - is it worth the money?
Lai gan uz to jautājumu atbildēt nevaru, Steam ir pieejams arī free demo, ja nu kāds grib pats mēģināt atrast atbildi uz to jautājumu.

Lai gan bija daudzas samērā vieglas mīklas, dažas tomēr bija arī tādas kur ilgi nācās lauzīt prātu, un jāatzīst, ka vienā es ieciklējos uz tādu tunel vission, ka palaidu garām pāris svarīgus clues un to sapratu tikai tad kad biju iegooglējis risinājumu.

1 Like

Žanra klasika. Ja godīgi es vēl nevienu puzļu vai point and click spēle neesmu pabeidzi bez meklētāja iesaistes. xD

Viens no diviem LV hitiem, super proud. Taisīts arī ar salīdzinoši svaigo Godot engine, nevis Unity, kā vairums šādu spēļu, kas arī interesanti.

1 Like

WTF? Point and click spēles tak ir easy af!

Iemēģināju spēles demo. Izskatās inčīgi, bet jūtu man priekš šādas puzzles spēles vajag sagaidīt pareizo noskaņojumu.

Sanāk viņi izvēlējās Godot vēl pirms visas Unity kontroversijas. Tā kā spēle ir salīdzinoši primitīva, no malas izskatās gana loģiski, ka tika paķert atvērtā pirmkoda dzinis. Lai gan es nevienu no tiem neesmu aizticis un nezinu par ko runāju. :D

Ne man, es galīgi neesmu uz viena viļņa ar tām mīklām. Teiksim kaut ko jaunāko no Wadjet Eye Games vēl var mēģināt izvilkt, bet vecajā mantā es noteikti iestrēgšu. Tās mīklas, kurās jāapvieno rācenis ar košļājamo gumiju un jāizmanto industriālās revolūcijas vārdā, man nesanāk. :D It īpaši, kad karte ir izaugusi un tev ir kādi 5 dažādi ekrāni, kuros var potenciāli izmantot priekšmetu kombināciju.