Satumsinātas anime ainas!? Kāpēc? 🤔

Tātad pēdējo divu gadu laikā esmu ievērojis vienu lietu animēs. Nav tā ka esmu skatījies baigi daudz animes no pēdējiem gadiem, pārsvarā vecākas, bet tomēr.

Pārsvarā tas laikam ir manāms Action, Shonen animēs, it īpaši kad notiek kādas baigās cīņas, vēl vairāk ja tiek izmantoti sprādzieni un uguns.

Tās ainas tiek satumsinātas. Kāpēc?

Es to ievēroju animēs kā:
My Hero Academia
Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen /Blue Exorcist: Kyoto Saga, tā ir tā otrā sezona, kura seko mangai. Pirmā animes adaptācijā es neko tādu nemanīju.
un bija vēl viena laikam anime, bet es neatceros kura.

Vienīgos piemērus varu iedot tik no My Hero Academia.

Lūk sākumā redzam viss tāds gaišs, bet ko sākas cīņā viss satumst, un kad cīņa beidzas, tad atkal paliek gaišs. p.s. TAS IR SPOILERS TIEM KAS NAV REDZĒJUŠI TO SĒRIJU ;d.

Un arī tas manāms pašā OP.
Viss ir spožs un krāšņs, bet tad ir šī satumsinātā vieta 0:59 - 1:25 , un tad viss atkal aiziet normālā spilgtumā.

Kā minēju es to esmu manījis 3 animēs, divas nosaucu, trešo neatceros, bet gan jau tas ir manām arī vēl kādā.
Vai kāds zin kāpēc tā ir?

1 Like

Es pieļauju iemesls ir epsilepsijas risks. Nāk prātā tā slavenā Pokemon sērija kura ielika slimnīcā 300 bērnus epsilepsijas dēļ. Strauja un izteikta ekrāna mirgošana, kas vairāk raksturīga action scēnās var potenciāli radīt epileptiskos efektus un ir potenciāli bīstami. Viens no iemesliem kāpēc daudzās animēs ir brīdinājumi (parasti sērijas sākumā), lai skatītāji skatās labi apgaismotajā telpā un no attāluma. Vismaz es tā domāju, ka tas ir iemesls ietumšinātajām scēnām.

2 Likes

Iespējams, bet es to neesmu redzējis citām animēm, ne zem 2000’s, ne pašām 2000’s un ne ar virs 2000’s, ja vienīgi tagad pēdējos 2 gados šīm te pāris, un tā pokemon sērija ir ļoti veca, un tās krāsas un mirgošana tur jau bija reāli izteikta, šajā animēs tie ir pārsvarā tikai sprādzieni un uguņošanas, un tajā op pat redzi ka tur tikai parādīja tēlus un ar bija satumsināts. Cik atminos tad tādas kā OnePunchMan, Noragami vai citas ar lielu action ar nemaz netika satumsinātas. Kaut kā tad neliekas, ka tas būtu saistīts ar epilepsijas lēkmēm.

@Farlien probably this one.
Bet var ari but, ka ta vini paslepj fighting animacija sikas -, kas vieglak manamas uz gaisa. Ka mes zinam, uz gaisa pat sikakus neturumus tu pamani, jo tumsaks, jo mazak traipu tu redzesi :D Just my thoughts

Piekrītu par epilepsijas teoriju, pat ja animācija ir saraustīta ,tā nav tik izsteikta un kairinoša acij, ja ir tumša

Man gan likās vnk cenzūra japāņu stilā

Runa ir par citu tumsas veidu, nevis tie echi scene kur vienkārši boobs ir satumsoti

Nope ir arī tādas scēnas kur nocērt roku un to nerāda vai zarnas mētājās un vnk melna bilde

es saprotu, bet te runa ir par vienkārši overall tumšāku anime scene , vismaz man tā liekas, par cenzūru jau viss ir skaidrs

Nē nē, tā nevarētu būt cenzūra, jo viņi tad satumsinātu daudz daudz vairāk vai aizklātu vispār ekrānu ;d
Un arī es minu tik Shonen animes, kurā jau nav īpaši gore un asins izliešanas, tik tā bišk cīņu laikā kāda asins lāse jau ir manāma.

Kā viens no iemesliem varētu būt “izvairīties no epilepsijas” - iemesls labs, bet ne pietiekoš!

Pa lielam tas būtu jāparkņājas tā teikt arhīvos - taču pa lielam šādā veidā cīņu ainas izskatās mazliet tā teikt - nopietnākas. Jo cīņa tomēr saistās ar grūtībām, tumšiem laikam ko varonis iet cauri. Jo tomēr gaisās un varavīkšņainas cīņas izskatās samērā dīvaini. Tas būtu tāds viens vizuāli atbilstošais skaidrojums. Kurš atkal ne pavisam iederas…

Domāju tādā veidā autori spēj ieekonomēt uz animāciju. Aptumšojot bildi var sākt paslēpt detaļas un sīkumus. Iekš anime ir tāds termins kā “sakuga”, kad animācijas kadru skaits, kameras kustība un pat vissīkākās detaļas kā matu kustība iemanto tik realistiski-nerealistisku animāciju, kad tas ir praktiski galvenais moments dēļ kā ir ekonomēts uz visu iepriekšējo. Taču esot pustumsā var sākt izlaist noteiktas “procedūras”. Jo, lai anime studija spētu vinnēt "konkursu"uz TV ir jābalansē starp:

  • Vislētākais
  • Kvalatatīvākais
  • Regularitāte

Protams te ir jāpapēta, tomēr domāju, ka tieši tehniskās realizācijas plānā šī aptumšotā bilde dod pietiekami lielu svaru! Jo ja paskatīties cītīgāk, kadru pa kadram, var ievērot, ka vietām animācija “pazūd”. Tumšums=blur - tā teikt, skatītājam mazliet piemālē acis.

2 Likes

Es teikšu, ka šim argumentam nav spēka, jo esmu redzējis šis pašas scēnas no dažādiem avotiem un vienos bija notumšināts, bet tajos, kas nāca no Home Release variantiem nebija notumšināti vairs.
Kā arī Sakugas skadrojums, liekas arī neloģisks, jo Sakugas galvenais mērķis ir radīt dinamisku ainu un tās visas ainas tumšināšana, tas ir, visas krāsu paletes ietumšināšana kur ir grūtāk redzēt action ir vienkārši counter intuitive. Ņemot vērā, ka lielākoties šāda ietumšināšana rodas tikai highspeed action scenes, kur krāsas un scēnas strauji mainās un tiek pielitotas populārajos un daudz skatītos seriālos liek man domāt, ka tā ir studijas vēlme izvairīties no riskiem, kas ir saistīti ar epilepsiju.

Šādi notikumi (tas ir ja studiju darbi rada bīstamas situācijas, kur cilvēki var ciest) var ļoti negatīvi ietekmēt gan studiju, gan pašu raidītāju. Un studijas vēlas tomēr pelnīt naudu nevis to zaudēt maksājot kompensācijas tiesās. In the very end it always comes down to money.

Ka jau teicu : ne pavisam iederas…

Godīgi sakot es esmu skatījies My Hero Academia sākumu un neatceros, ka būtu saskāries ar šādu aptumsumu. Atšķirība ir milzīga. Tumšos kadrus jau sāk palikt sarežģīti skatīties.

Interesanti, liekas ar neko tādu nēesmu saskāries nevienā Anime līdz šim.
Varbūt tādi specefekti domāti?

Nevarētu būt ka ir TV versija kur kaut kas ir cenzēts un normālā BD versija un @Enemijs ir skatījies varbūt TV versiju :thinking:

Man arī ir tādas aizdomas, ka tv versija atšķiras no dvd/bluray utt.
Bet tad tas nozīmē, ka kissanime un 9anime adresēs MY Hero Academia 1. sezona eng dub versija un Blue Exorcist: Kyoto Saga eng dub versija ir TV versijas, jo tajās vietās es skatījos.

Pameklēju google Boku no Hero Academia TV vs BD version un lūk ko atradu :smiley: Var redzēt, ka TV versija paliek aptumšināta kaut kur pie 0:59, un tas sākums arī nedaudz vizuāli atšķiras.

nekā nerāda :<

Nerāda video? Man rāda :smiley: