Riģika hronikas - Vins Dīzelis izdzīvo kosmosā

Šoreiz mazliet atsaukšu atmiņā mazāk pazīstamu fantastikas sēriju, taču pa savam interesantu sci-fi - The Chronicles of Riddick, kur visā sērijā galveno lomu spēlē Vins Dīzelis (Vin Diesel), kā varonis Riģiks.

Sērija sastāv no jūtami 3 dažādām filmām: Pitch Black (2000); The Chronicles of Riddick (2004); Riddick (2013); Teikšu tā, par izcilu nenosauksi, taču man šī sērija patīk. Drusku tumšs kosmiskais action. Ir arī video spēļu sērija, taču tai ne reizi neesmu pieskāries.

Pitch Black ir šausmene, kura norit kādā tālā un aizmirstā planētā uz kuras avarējis kosmiskais kuģis, kā jau var sagaidīt mēs ātri vien atklājam kādu tumšu noslēpumu un mošķus slēpj šī planēta. Par laimi vai nelaimi kuģī kas avarēja tik arī vests īpaši bīstams kosmiskais noziedznieks Rīģiks, kura galvenā spēja lielā mērā ir redzē tumšā, nu un sarkastiskā attieksme. :D Vienkāršs un visai atmosfērisks gabals, vizuāli filma ļoti izceļ dienas un nakts ciklu, kam ir liela nozīme stāstā.

The Chronicles of Riddick izdara negaidītu lēcienu un iemet Riģiku kosmiski episkā piedzīvojumā, tagad viņu jau vajā vesels galaktikas super spēks viņa izcelsmes un paraģojuma dēļ. Te varonis arī ir strauji kļuvis par gandrīz neuzveicamu super varoni - jo iemesli. :D Filma gan neaizmirst izdarīt atsauci uz savām saknēm un Riģiks tā pat attopas ieslodzījumā uz ļoti cilvēkam nedraudzīgas planētas, kurā viņam ir jāizbēk no cietupa uz magmas planētas. Galvenais Riģika pretinieks arī ir gana interesants, jo tā ir ļoti uz iekarošanu koncentrēta zombij cilvēku rase - ne puvušas miesa ziņā, bet gan drīzāk tajā, ka viņi ir staigājoši gotiski līķi, kas nejūt sāpes. Otrā filma man patika krietni vairāk par pirmo, lai gan tiešs salīdzinājums nav korekts, jo pirmā bija šausmene, otrā kosmiskā spriedzes filma.

Trešā filma Riddick mani pārsteidza, neskatoties uz to, ka tas it kā ir tiešs turpinājums pārējai sērijai. Riģiks atkal attopas nepazīstamā un draudīgā planētā, šoreiz viens pats un viņam priekšā ir cīņa ar planētu un atlīdzības medniekiem, lai izdzīvotu. Trešā filma ir tā kā sajaukums starp pirmo un otro. Tiesa, bez šausmenes elementiem. Es pats sagaidīju otrās filmas turpinājumu. Sižets ātri vien pārvēršas par to kā atlīdzības mednieki novērtē Riģiku krietni par zemu un lēnām viņus vienu pa vienam nomedī. Kopsummā vājākais sērijas darbs, bet tai pat laikā skatāma manta.


Ja kātam šobrīd organismā trūkst action sci-fi, iesaku uzmest aci. Pēc tam padod ziņu kā patika!

1 Like

Dammn, es pat nezināju ka tā ir trioloģija, reiz noskatījos Ridiku un biju ar mieru pat nezinot par to ka kaut kas ir priekšā

2 Likes

It kā ir paziņota arī ceturtā sērijas filma Riddick: Furya, pagaidām gan tur vēl viss ir agrīnā stadijā.

Esmu pa TV redzējis pirmās divas filmas.
Pirmā filma patika vairāk nekā otrā.

Ir savā ziņā vēlme noskatīt visas filmas un uzspēlēt spēles, bet slinkums, un gan jau par švaku pc.

Bet nu jā, ir arī spēles.
The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay - Wikipedia
The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena - Wikipedia
Neesmu baigi pētījis, bet pirmā spēle tiek slavēta baigi.
Bet otrā mazāk, esot švakāka, un tajā esošais DRM visu baigi čakarējot.
Un otrā spēle vispār ir pirmās spēles remakes un papild stāsts/misijas/utt priekš septītās paaudzes konsolēm + pc.

p.s. ir arī 30 min animēta īsfilma.
The Chronicles of Riddick: Dark Fury - Wikipedia

‘‘Riģiks’’ izkklausās pēc kaut kāda vietējā traktorista :D

2 Likes

Labi ka ne Ridiķis

2 Likes