Raised by Wolves - jokaina sci-fi fantāzija

Nejauši nonācu pie šī te 2020 gada seriāla ar nosaukumu “Raised by Wolves”, ko mēs šodien joka pēc varētu latviskot kā “Izaudzis vilku starpā”. Oficiāli seriāls ir pat to kā divi androīdi tiek nosūtīti uz svešu planētu ar mērķi to kolonizēt atsaldējot dažus cilvēka embrijus. Realitātē seriāls sāk mest nežēlīgus stāsta līnijas kūleņus un šbakatus jau pirmās epizodes laikā. Kas iesākumā var šķist pārsteidzoši, jo seriāls sākas kā gana piezemēts sci-fi, taču drīz vien top skaidrs, ka šis mežonīgs fantāzijas darbs, kurš norit tālā nākotnes visumā.

Seriālā karo divas galvenās frakcijas kas ir ateisti un Saūla reliģiskā kulta sekotāji. To izdzirdot varētu šķist, ka mūs sagaida kāds fantāzijas darbā paslēpts komentārs par ateismu un reliģiju, taču es vairāk sliecos, ka tomēr nē. Te sajūta, ka autors izdomāja, ka būtu stilīgi iemaukt kā sliktos puikas ļoti fanātisku un militāri noskaņotu kultu, kuru frakcijas bonus ir no viņu svētajiem rakstiem izvilktas androīdu tehnoloģijas. Šis seriāls komentē reliģiju tik pat tālu kā Hellsing komentēja Angļu protestantu un Katoļu baznīcu. :D Neko vairāk nespoilojot, seriāls vienmēr ir gatavs no azotes izvilkt kādu negaidītu un neprognozējamu pavērsienu, katru reizi paplešot to kas iespējams šajā visumā. Stāsta tempam ir tendence klaiņot - dažviet tas kustas ātri, dažviet lēni. Man visi tā garumā bija sajūta, ka tas vainu steidzas, vai arī velk laiku garumā ar ne pārāk interesantiem, bet ļoti negaidītiem, stāsta pavērsieniem.

Vai vērts skatīties? Ja kārojas pēc fantāzijas sci-fi, kas brīžam liks pakasīt galvu un aizdomāties kas te notiek, var mēģināt. No pozitīvās puses vizuālais stils te ir riktīgi labs. CGI ir izmētāts bagādīgā daudzumā un tā kvalitāte variē. Vietām redzami ļoti atmosfēriski praktiskie efekti un stipri aci negraužoša 3D grafika.

1 Like

Ja nav īpašas intereses skatīties pašu seriālu, tad šis ir tīkams video, kurā izstāsta tā gaitu, bet arī runā par seriālā parādītajām reliģiskajām un pārējām lietām. No kurienes ir gūta tā iedvesma, kas īsti varētu būt attēlots tur, utt.

Pēc šī vide nav jēga skatīties seriālu, tas tiesa.

Noskatījos S01, baigais kišmišs, bet man patika. Nobeigums kinda meh, bet S02 jau nokačāta, kkad drīzumā turpināšu.