"PROJĀM" ("AWAY"), pašmāju pilnmetrāžas animācija

Nebūs gluži anime, bet - pilnīgi visus šajā forumā aicinām izmantot iespēju un noskatīties Ginta Zilbaloža vienpersoniski veidoto pilnmetrāžas animācijas filmu “Projām” (“Away”), kāmēr tā vēl ir Latvijas kinoteātros.

Kādēļ? Tādēļ ka šis ir kaut kas tik ļoti prom no t.s. “latviešu animācijas”, cik vien iespējams - Gints ļoti labi orientējas gan anime, gan videospēlēs (pirmais būtu “Journey”, bet ne tikai tā), gan vispār mūsdienu populārajā kultūrā, tādēļ nav jābrīnas, ka viņa darbā uz to visu (kas jums ir tik labi zināms) ir neskaitāmas atsauces. Un vēl šis vienkārši ir lielā kino vērts darbs.

Treileris: https://youtu.be/w_6xFXkOrjg

Ķeriet ciet, kāmēr vēl rāda - kinoteātri un seansi te: https://projamfilma.lv/

Ja nu kāds jau ir noskatījies, priecāsimies dzirdēt jūsu domas - šajā gadījumā esam filmas izplatītāji Latvijā.

1 Like

Treileris izkatiijās pēc kautkādas spēlēs ,bet ir prieks redzēt ,kad latvieši neguļ un mēģina veidot ko jaunu.
BIG Respect

1 Like

Biju uz šādu brīnumus. Sanāca pat dažus aizvilkt.

īsumā runājot - ļoti atmosfērisks stāsts pa lielam, videospēļu spēlētājiem kuri izbaudījuši kā Journey vai Rime - animācija var likties pa savam redzēta, pazīstama, kā arī pats stāsts. Man personīgi vairāk ar Rime asociācijas bija, dēļ dažiem tēliem, vides - sauksim tā.

Ja mēs godīgi ņemam to kā vienu cilvēku darbu - fantastiski! Pieci gadi - man diez vai pietiktu tik liela pacietība, tāpēc cepuri nost.

Ja mēs tomēr godīgi skatāmies - jā šur tur tehniski it kā pieklibo, šur tur vietām var redzēt resursu/laika vai citu apstākļu spiestus risinājumus, kuri neizskatās pašā labākajā veidā. BET, visie šie momenti tomēr paliek nemanāmi dēļ nereti emocionāli stiprām un pat episkām scēnām. Spoguļu ezers, lapsas pakaļdzīšanās putnam un tuvojušais milzis. Daudzas scēnas i vispār pa lielam izskatās, ka ieliktas ar domu - tad jau redzēs ko cilvēki padomās, atstāšu viņu pārziņā un patiesi šāda sajūta nereti parādās. Bet šīs scēnas neizskatās slikti vai nevietā - viņas ir patīkamas un maksimāli neitrālas, ļaujot skatī’tajam pašam izlemt (pokerface bruņurupucis ir vispār fantastisks radījums).

Protams, atkal - nemīlēt šo garadarbu pa savam ir noziegums, ņemot to cik unikāls, tas ir mūsu platuma grādiem. No otras puses gribas šur tur pabakstīt, bet pelnīti - varbūt. Ne katram piemērots. Bet ikvienam vajadzētu redzēt. Tāds patiess “indie” darbs kurš ļauj katram pašam saprast par ko tas ir un varbūt pat rast iekšēju mieru mūsdienu blokbāsteru, remeiku un stŗiminga servisu virpulī.

Īsumā kaut kā tā - faktiski, gaidu DVD vai BD versiju, jo tiešām gribas šo dabūt savā kolekcijā.

1 Like