Pre-2000 anime jeb vienkārši “vecās” anime

Daudzas vecās anime ir arī diezgan gūd, pat no early 2000, pat 2005-2006. Cik ir manīts, vairāk satraucas par animāciju : D. Cik daudzi atkal gribētu skatīties Utenu, kura ir awesome, but damn oldschool shoujo stils.

Tās anime paliek vienkārši morāli novecojušas, līdz ar to mazāk piesaistošas, šaubos, ka tu to neesi ievērojis

Morali novecot saubos ka var
drizak stilistiski ta pat ka vecas filmas ir daudz labu bet bilde griez aci…

1 Like

Domāsanas veids ar laiku mainās, it īpaši mūsdienās

Nezinu cik nu morāli, kamēr ir fantāzija vai kāds otherwordly settings, tikmēr vienalga. Esmu pamanījis ka shounenu morāle gan praktiski nemainās, friendship power and shit. Tagad anime bieži ir tādas prātiņiem vienkāršākas. Utena kaut vai bija pilnīgi kaut kas cits un nebūt nav novecojusi tādā ziņā. IMO tas ir atkarīgs no animes.

1 Like

Kā iepriekš komentēja, anime pašlaik tikai vizuāli noveco, un pat, ja morāli novecotu ir taču animes, kas speciāli atrāda vecākus uzskatus tā uzsverot mūsdienu morāles atšķirības no citu laiku (ok, vrb tas ir vēsturiska sižeta filmās biežāk novērojams XD)

Sajūta, ka negāji uz literatūras nodarbībām skolā… pat, ja domāšanas veids mainās:
a) pastāv liela iespējamība, ka kāds ir parūpējies tevi apgaismot, kāda toreiz bija domāšana;
b) tu pats vari secināt, kā ir mainījusies attieksme un pasniegšanas veids…
c) tas ir interesanti salīdzināt vsp…
(d) priekš c) - vsp skatoties japāņu multenes kulturšoks vien var uznākt - man vēl ar vien ir daudzas lietas, ko es neievēroju/ nesaprotu no japāņu kultūras un pat no Eiropas, ja runā vispār par kultūru (kurā iekļaujas laikmeta domāšanas veids, ko visbiežāk reprezentē arī stāstos)!

P.S. arī animēs parāda sabiedrības problēmas, kurām vienīgais parasti mainās pasniegšanas veids (vai arī problēmas nopietnība(?))
P.S.S. mīlestība nekad nevar iziet no modes :D:D

Es rīt pateikšu ko es īsti domāju, jo šodien nejūtos īpaši vesals :frowning:

http://treasure.diylol.com/uploads/post/image/503619/resized_all-the-things-meme-generator-fight-til-the-death-e0cbb2.jpg

Vai tiešām Tev ir jāsagatavo eseja?:D

Nav eseja, tik temperatūra jaizguļ

Pievienojos tai pusei, kas nepiekrīt morālās novecošanas argumentam. Daļēji varbūt to varētu attiecināt uz 80. gadu ražojumiem, bet lielā mērā cilvēces problēmas nav mainījušās, mainās tikai konteksts.

Damn… es tikai tagad ievēroju kāds ir tēmas apraksts un tas nav tas, ko uz aci uzķēru ritinot lapu ;o


Es saku, ka es plānoju noskatīties “Akira” - visi saka laba - es ar to rēķinos -_ don’t trust, but have to try it…_

Kā nekā Ghost In The Shell bija … meh… not for me… too much hipster… bet tieši tdļ arī jauka. Mūzika, kad centies sevi pār-radināt no agresijas uz pasivitāti kļuva baudāma. Filmas noslēgums bija quite nice, jo īpaši, ja vēlies pēcāk parunāt <3 - bet man nebija ar ko vēlāk parunāt T___________T

Kas vēl… Evanģēlijas tur arī iekrīt - arī nešķita tā vērta… k.gan man patika beigas (k.gan man šķiet, es tās miksēju, jo visu steigā skatījos - neatceros kā beidzās anime un kā filmas :( ). Interesants stāsts patiesībā, tik vrb citu gaumei lēns un kā (visi saka, ka aptrūkās naudiņas ) tā es saku - so hipster!

Bet šīs divas animes (filmas?) ko tagad minēju, ja pareizi saprotu, tiek skatīties tieši vēsturiskos nolūkos - kā tā laika “wow!” Un es ticu, ka tas var būt pamudinājums skatīties, novērtēt cita laikmeta veikumu - redzēt tā laika tehnoloģiju, tā laika estētiku un atļaušanos (piem., rasisms jau kādu labu laiku aizliekt reklāmas…(protams, visur!))

Un tas laikam ir viss, ko es zinu Pirms 2000.
Vispār… tādēļ vērā būtu jāņēm arī 2000. gadu (pirmā desmitgade) animes - tām arī, mūsdienu skatījumā ir novecojusi grafika un tieši šeit ir liela daļa animes, ko cilvēki atsakās skatīties grafikas dēļ, kaut gan tie ir apmēram 10 gadi pagātnē tikai! Tas ir diezgan problemātiski, manā uztverē.
Piem., mans vīrietis dizaina pēc neskatās 90. un 00. gadu animes, kamēr, man koncentrējoties uz saturu, izpildījums ir mazsvarīgs (patiesībā ir interesanti redzēt dažādus dizainus :D)

P.S. wild attēls noskaņai par skaisto vidējās animes dizaina evolūciju <3

1 Like

Karoče viss kkpd un galvenais ir stāsts. Tapat kā ar konsolēm kur gaems matter most.
Protams smuks vizuālais ir patīkamāks. Bet daudzām vecākām anime arī ir nice vizuālais(gunbuster, bubblegum crisis, akira, gits, ninja scroll, etc etc). Skatīšos visu kas piesaistīs neskatoties uz vecumu.

1 Like

Žēl, ka nevaru minēt The Rocky Horror Picture Show (jo tā ir amerikāņu(?) filma) - manās acīs tas neko nav zaudējis ar gadiem, tikai ieguvis šarmu :smiley:

Galvenais ir stāsts nevis animācija :smiley:

cik visi dziļi palikuši :smiley:
Man ļoti patika Ghost in The Shell dizains, tā tik tiešām bija anime filma (multfilma? :confused: ), kurā es redzēju pamatojumu, ka 'filmās labāk izstrādā noformējumu…

Piekrītu, ka video formātam, kas neprasa skatītāja līdzdalību, tiešām galvenais ir stāsts. Tālāk katra paša ziņā, cik tālu atpakaļ spēj skatīties līdz acis asiņo.

Daudz kas vēl joprojām ir labs neatkarīgi no vecuma vai tas pats GitS vai Akira. Viss, kas tika izdots ap 2000. gadu un uz augšu, manuprāt, ir pat ļoti skatāms. Pirms 2000. gada daudz neesmu redzējis, bet tur arī netrūkst labas skatāmvielas, it īpaši sižetiski.

Vai Tu tikko runāji par visiem video, kas ir filmas/seriāli? - vai izņēmumi ir tie, kas vizuāli spēlējas ar sajūtu, ka esi iesaistītais (damn… man šķiet, ka ne iz filmas ko tādu esmu redzējusi, tik reklāmās (piem., izstiepta roka no lejas, radot iespaidu, ka tava)… >.<)

Oh… es laikam vienīgā esmu skatījusies filmu, kurā stāsta par režisora paveiktajiem video darbiem priekš filmas, ko nekad nepabeidza ( mainījās tehnoloģija un cilvēks nomira.)
Un jā… Scott Pilgrim VS. World, man šķiet, galvenais bija pasniegšanas veids, jo sižets bija diezgan meh… (k.gan mīlestība nekad nav meh XDD) (Plus, es neatpazinu nevienu atsauci uz citām spēlēm/stāstiem)

Un jā… es esmu cilvēks, kas labprāt skatās animes dizaina pēc, piemēram, When Seagulls Cry… Black Butler (kubā)… - šis anime, man nešķiet interaktīvākas par default filmām/animēm.

Anime, filmas, seriāli ir pilnībā pasīvi mediji - tu sēdi, skaties un pēc noskatīšanās varbūt ar apdomā redzēto, bet ar to viss beidzas. Tu kā skatītājs video notiekošo neietekmē. Tikmēr videospēlēs spēlētājs tiešā veidā iespaido pasauli un/vai tās tēlus - tas ir medijs, kur stāsts ir tikai viena daļa no vesela lēruma citu komponenšu, kas ir tikpat svarīgas un bieži vien svarīgākas.

Secīgi piekrītu, ka video formātā galvenais ir stāsts, kam seko aktiermāksla, kinematogrāfija, skaņas dizains, specefekti, animācijas kvalitāte, utt… Bet interaktīvos medijos kā videospēles, lai gan stāsts var būt svarīgs, pirmajā vietā ir interakcija - aktīvā medija daļa. Šo visu offtopic attiecinu uz Lukija komentāru par to, ka konsolēm galvenais ir spēles (nevis grafika), bet uzskatu, ka analoģija ir nevietā, jo konsoles ne tikai ierobežo grafisko kvalitāti un kadru skaitu sekundē, bet arī 7-8 gadus tehniski stagnē mediju kā tādu. Pie tam, video spēlēs ir ļoti maz labu stāstu, jo parasti tie tiek slikti kopēti no filmām vai grāmatām. Tāpēc ar videospēļu filmas ir pilnīgi mēsli, jo tās ir kopiju kopijas.

//jūtos, ka kuģoju off-topic :D//

ak tā dēvē tos video stuff… mediji… (k.gan bail tpt ieiet prezentācijā (reklāmas…))
Hm… taisnība, ka stāstu neietekmēsi pasīvos medijos - bet tai pašā laikā spēlem (dator/video) stāsti arī ir ierakstīti, vienīgais - ir izvēles varianti, sākot ar vienu, beidzot ar kaut vai 39 (Witcher’am III lkm tāds skaits iznākumu esot, vai mani atmiņa viļ?) - tdļ, es kā melanholiķis pat interaktīvo mediju neredzu nemaz tik interaktīvu :D

Cik dīvaini - manās acīs - neviens dotais vārds nesimbolizē “stilu”, kam mūsdienās ir liela nozīme - tas pats par sevi var radīt noskaņu, piem., (mans forever piemērs) 'Madoka, no spēlēm (jo nevienu citu nezinu, bet šī ir gana awesome) This War Of Mine - k.gan varu piekrist, ka 'Madokai stāsts - priekš žanra ir unikāls - vispārīgi ir vnk kārtējā jaukā fikcija <3, tad TWoM, man nepazīstot spēļu pasauli, šķiet ļļļoti saturīga spēle ar ļoti izteiksmīgu sūtījumu, kur pats stāsts mani vairāk kaunināja :D (patiesībā, pats spēlēšanas process ir diezgan daudz ar monotomu darbību…)

Taisnība, ka video/datorspēlēm tiešam daudz ietekmē grafikas kvalitāte…

  • to daudz runā tieši tpt kā par animēm :D par 2000. pirmās desmitgades spēlēm - kad vēl spēcīgi tika attīstīta datoru veiktspēja, ne?
    Bet, kā šeit jau ar oldschool animēm tika apelēts, ir kas tāds, kas nezaudē savu vizuālo klasi - 8-bit renesanse, yo XD tā ka Heroes (of Might and Magic) III (?) (vrb subjektīvi, jo pirmie, ar kuriem aizgrābos) izskatās labi (vsm priekš manis), bet (ja nemaldos) V man šķiet vizuāli smagi uztverami, nebaudāmi… - no otras puses - es redzu šais spēlēs laikmeta stilu.
    Kā nekā skolā var mācīt mākslas vēsturi, kas tieši runā par stiliem… - tik rodas jautājums, kad kvalitāte duras acīs, hehe…

Es vēl ar vien ticu, ka dizains - stils var būt viss video formāta stāsts. (oh snap! tikko saprata, ka eskistē tāds žanrs kā hentai XDDD → un, jo vairāk, es palieku pie sava viedokļa :D:D:D

Kā māca par imidžu - mode mainās - stils paliek ;)