Pareizas kodēšanas etiķete, un kāpēc daudziem tā pieklibo


Memes no kompāniju izstādes

4 Likes

Kārtīgs programmētājs neprasa kāpēc kods strādā bet vnk akceptē ka tā datordievs ir lēmis

1 Like

Kek, man alergoloģe, kā pateicu, ka esmu programmētājs: “mums printeris nestrādā” :rofl: :face_with_symbols_over_mouth:

2 Likes

Kārtīgs programmētājs zin, kāpēc strādā kods - jo tas tā ir uzrakstīts. Jautājumi rodas tikai tad, kad kaut kas nestrādā, kaut gan viss ir šķietami pareizi.

nu programmētāji ko es pazīstu tā nestrādā. sometimes shit work wth broken code, and sometimes shit doesnt work with non broken one

3 Likes

Man tā nekad nav bijis, un es pat iedomāties kaut ko tādu nevaru.
Vienīgais variants, ar ko esmu sastapies, ir, ka kods strādā mostly pareizi ar līku kodu (nereti tiek suppressotas kļūdas un programmēšanas valoda vnk tries to do the best approximation to the right thing, and gets it right most of the time), bet ir corner cases, kuros ir sūdi.

Ja nestrādā, tad tam 100% vienmēr ir iemesls, un gandrīz vienmēr tas ir kaut kas pašsaprotams, kas prasa minūtes/stundas/dienas/nedēļas (jā, tā arī var gadīties!), kamēr tu atrodi, un tad ir “JOHAIDĪ, KĀ ES TO PALAIDU GARĀM???!!!”
DOOU

Ārkārtīgi retos gadījumos ir tā, ka problēma ir kaut kādā bibliotēkā/svešā kodā, ko izmanto, un tad, iespējams, palīdz tās bibliotēkas atjaunošana, bet iespējams, ka vai nu jātaisa pull request ar labojumu tai bibliotēkai, vai vienkārši jādomā workaround (worst case scenario IMO).

P.S. In my personal experience, almost all the programmers I’ve worked with, except one or two, have not really cared about code quality. They just write the worst shit they can get away with. Massive pain in the ass, ar tādu kodu ir ļoti grūti strādāt tālāk un jebko mainīt, kad savajagās, un kā likums savajagās mainīt vissūdīgāko kodu visā codebase. Tieši pretēji manai pieejai - es vienmēr cenšos rakstīt tādu kodu, ar kuru nākotnē būtu maksimāli viegli strādāt.

1 Like

Omfg :rofl: Man šķita, tas realitātē jau nenotiek

Notiek, un nav pirmā reize.
Es vispār nesaprotu, vai tiešām cilvēki nesaprot atšķirību starp programmētāju un datortehniķi, bet izskatās, ka nesaprot. Divas pilnīgi dažādas lietas, and yet…

Nuu man nesen bija, ka nestrādāja, jo par daudz teksta izvadu un kkas tur nepaspēj saņemt datus no ierīces

1 Like

t.i. data transfer speed exceeded? jeb kkāds timeouts?
Gadās, bet tas ir izņēmums, nevis norma.

Well, well, well, tev ir vnk laba kultūra bijusi. Tagad zinu gadījumu kur boxfans are preferable, as long as everything’s delivered fast :upside_down_face: Po par to cik ilgtermiņā aizies laiks makaronu fabrikas pārkārtošanai

1 Like

Nav ne jausmas, izskatījās, ka daļu datus vnk zaudēja

1 Like

Programmētaji vienkarši min max visu, tā viņu kultūra…un tad ir tie kuri saka fuck it aslong it works. Spriest pa cikiem un kā janotiek pasaulei dažreiz bezjedzīgi. Ļoti bieži pats sarežğitākais ir un paliks vienkaršas lietas. Piemeram: debugging is more easier than wrote code documentation. Tapēc nelienu to geeku pasaulē, atgādina parak League of Legends

1 Like

To kultūru diktēju es pats, un ja darba vieta man saka, ka tā neies cauri, tad es vnk eju prom no tās darba vietas. Neviens cits tavā vietā neturēs latiņu, un es viņu sūdos ieslīgt arī netaisos, man savi nervi vērtīgāki.

Its same reason why league is dead. Sweats taken over and min max everything. Atceros vel kad mācija jo mazāk uzrakstīts kods, jo labāk. Poh kā casual lasīs to kodu pēc tam. Galvenais lai debbug vienkaršāk pašam.

KISS and DRY principles FTW, 100%.

Es vispār cenšos rakstīt tā, lai es pēc tam varētu daunim pastāstīt, kā viss strādā. Esmu jau piešāvies, nav tik grūti. Vairumam programmētāju vnk patīk DAUDZ PAR DAUDZ sarežģīt lietas absolūti nevajadzīgi.

Nu tāda kultūra min max. KISS vajadzētu būt programmēšanas standartā. A jā programmētajiem nav visparīgi standarti, kam jau sen vajadzētu būt.

1 Like

Man tādā ziņā laikam ļoti paveicās, ka sāku savas programmēšanas gaitas ar (tolaik) lielu open-source Java projektu, tur bija komanda, kas pārbaudīja visu ienākošo kodu un agresīvi rejectoja visādus sūdus, bija nosacīti koda standarti, un es pats arī tur cēlu latiņu, kur varēju. Ja es būtu sācis skolā vai pats pie saviem solo projektiem, tad droši vien arī būtu tā, kā vairumam programmētāju.

1 Like

Open source ir best thing where you can literally learn. Pārejie vienkarši gate keeping.

No vienas puses jā. Bet no otras puses, esmu sastapies arī ar ļoti negatīvu pieredzi open-source projektos.

  1. komanda, kas rejecto visu, kas nav absolūti perfekts vai kaut kā ideoloģiski neatbilst viņu ideālam, tādējādi atmetot malā vairākumu tiešām labu un, galvenais, ieinteresētu programmētāju, kuri raksta reāli superīgu kodu, kas vienkārši ir nedaudz citādāks, bet ne sliktāks.
  2. slinki developeri, kas nelasa pull requestus mēnešiem/gadiem ilgi, un kad tu pabaksti, ka te tak viss ir gatavs, davai, tad tev uzdirš augumā, ka viņi, redz, ir baigi aizņemti… Tas nekas, ka paši iepriekš komentējuši uz PR, ka “vēlāk apskatīsies” (pirms 8 mēnešiem).
  3. developeri, kas ir vienkārši debīli un nepieņem svešus PR, kaut gan paši netiek galā ar issue backlog, kurš tikai turpina augt.
  4. developeri, kas veic pilnīgi nevajadzīgas BC-breaking izmaiņas kodā un salauž kaudzi cita koda, kas dependo uz viņu OS bibliotēkas.

@mods - šo diskusiju laiks izgriezt ārā. TY.

1 Like