Tātad šodien es jums nedaudz pastāstīsu par OTAKU un sīkāk par 5 tā veidiem.
1. Protams kā visām subkulturām arī OTAKU ir sava īpašā vieta, kura šajā gadījumā Japānā/Tokijā ir “Akihabara” rajons kurš ir plaši pazīstams kā OTAKU satikšanās vieta. +Šajā rajonā ir arī “Made Service” kas to padara par OTAKU piesaistošu objektu, atpūtai un mītiņu vietai.
2. OTAKU nepatīk sēdēt ilgi darbā vai kādā ar to saistītā vietā. Viņi bieži arī atšķiras ar savu uzvedību sabiedrībā kuru var novērot Japānā.
**3.**Pavisam ir oficiāli 12 OTAKU veidi kur katras grupas cilvēki kontaktējas tikai ar savas grupas indivīdiem. Jo arī mēs meklējam cilvēkus ar tādām pašām interesēm. Un pamazām veidojas šis mazās kopiņas it īpaši savas OTAKU nozares intrešu analizēšanai.
**4.**Ne vienmēr cilvēkiem patiks cita viedoklis, vai uzskati. Bet japānas OTAKU subkultūrā kā sitiens zem jostas vietas bija incidents 2004. gadā, kad kāds Japānas pilsonis. Nolaupīja, izvaroja un nogalināja 7. gadus vecu meitenīti. Vietējais žurnālists pat pirms izmeklēšanas izvirzīja savu hipotezi, kad viņš ir “figure mou zoku” a.k.a. Figūriņu kolekcionāra OTAKU. Un šī mazā meitenīte ir bijusi viņa lelle, bet izmeklēšanā izrādījās, ka viņam nav nekāds sakars bijis ar OTAKU. Bet iespadu tas atstāja.
**5.**OTAKU ir kā absēstība, kā hobijs kuru cilvēks vienmēr labprātāk darīs nekā ies uz darbu. Un lielākā daļa Japānas savus brīvos brīžus no darba pavada aizraujoties ar savu OTAKU veidu.
**6.**Sākotnēji OTAKU iekārtoja savus mitekļus ar dažādākajām sava “hobija” precēm. Bet vēlāk viss noveda jau pie jauna OTAKU veida, “Cosplay”. Bieži cilvēki pat saģērbjas kā savi iecienītie varoņi, vai izmanto kādus ar tiem saistītus aksesuārus.
Pats par sevi OTAKU tika izveidots aizsardzības nolūkos. Kāpēc, jūs domājat. Tātad pat joprojām un ne tikai Japānas skolās jaunieši tiek apcelti, pat lielāko ties bez iemesla. Un jaunieši Japānā skolās sāka veidot OTAKU klubiņus tikai, lai tiktu vaļā no ikdienišķi briesmīgās skolas dzīves un iegrimtu savā pasaulē ar citiem OTAKU.
Trīs jauniešu vidū mums ir Saoli. Pavisam parasta Japāņu meitene, bet kas viņā tāds īpaš? Viņa ir Ceļotāju OTAKU. Dzīvē intervējot Saoli, viņa atklāja pāris faktus. Japānā viņa strādā deviņus mēnešus no vietas 6 ar pus dienas nedēļā. Tad kad pienāk viņas trīs mēnešus garais atvaļinājums. Ar visu naudu ko viņa nopelna, Saoli paņem somu, zobubirsti, pasi, vienu pāri no apģērba, neskaito to, kas jau ir mugurā un dodas prom pasaulē. Pa kreisi ir karte ar vietām kur viņa ceļoja un ceļo šobrīd. Viņa pārsvarā izmanto tikai sauszemes transportu un retām reizēm citus, lai apskatītu pēc iespējas vairāk. Tad pēdejās 3 dienas pirms atvaļinājuma beigām viņā atgriežas Japanā un atrada savai ģimenei attēlus ko ir uzņēmusi ceļojuma laikā. Un pēc šīm 3 dienām atkal dodas 9 mēnešu darbā!
Apsēstība ar tv un citām “zvaigznēm”! Šis OTAKU veids ir īpaš jo uz viņiem iepelna tieši visu produktu un aksesuāru veidotāji. Tā kā, labi zināmās grupas japānā ir ļoti populāras un pat ar attīstītākiem mārketinga trikiem viņi izsūc visu naudu no OTAKU. Viens no manuprāt ideālākajiem veidiem kā nopelnīt. Jo šo zvaigžņu biznesa kontraktos ir likums, kas aizliedz viņiem būt fiziskās attiecībās ar kādu citu personu. Jo tā OTAKU iegādājas lielu daļu tieši tās personas izveidoto produkciju ar cerību, kad viņi tiks pamanīti.
Mangas OTAKU ir vispopulārākais, visvecākais un visienesīgākais OTAKU no visiem 12. Pāšai mangai ir ļoti sena vēsture. Pirmā manga tika publicēta 1874. gadā un nemaz nebijā tāds hits! Viņas publicēšana tika pārtraukta pie 3 izlaistā žurnāliņa, jo cilvēku intrese nav bijusi liela. Bet nu manga ir visienesīgakais Japānas “mākslenieciskais” ražojums. Tie cipariņi kreisajā pusē ir pamācība, kā pareizi lasīt mangu. Tāpat kā bībeli mangu nelasa, kā parastas grāmatas vai žurnālus. Un lielākā daļa mangas tiek tieši zīmēta melnalta izmantojot aretmātiskos toņus.
Videosēļu OTAKU parādījās līdz ar pirmajām videospelēm, kuras atkal radās Japānā. Par labu piemēru ņemams, visiem labi zināmais “Pack Man”. Protams lielākais hits bija randiņu simulātori kuros OTAKU pavadīja daudz sava laika un maz interesējās par pretējo dzimumu, jo viņiem bija sava 2D mīlestība tajā laikā mazajā datoriņā. Bet nu videospēļu OTAKU nav balansēts tikai uz randiņu simulātoriem, visas spēles kuras mūs ievelk dziļākā azartā mūs pataisa par OTAKU. Un ikviens kam pieder kāda konsole, vai tas pats “Steam” akonts ir saucams par personu ar video spēļu OTAKU.
Nu mūsu plašai Anime OTAKU ierindojas tikai 7 vietā ar cilvēku daudzumu un naudas ienešanu Japānai. Kad 1979. gadā savu pirmo dienas gaismu ieraudzīja pirmā anime, “Mobile Suit Gundam” un tieši šī anime bija kā pamats, kā pirmais ķieģelis jaunajai OTAKU subkultūrai. Kas tālāk jau sāka sazaroties un izveidoja sīkākus tik ļoti neatzītus OTAKU veidus. Bet pati anime tiek veidota, lai izbēgtu no esošās realitātes un piedzīvotu to par ko mēs varam tiaki sapņot. Ja pašlaik mēs anime skatāmies mājās tad pašā sākumā cilvēki devās to skatīties uz kino, kur viena epizode ilga virs 130 minūtem. Bet nu vidējais epizodes ilgums ir tikai 20.
Nobeigums:
Mums par prieku OTAKU tikai smagi sasparojās 2013. gadā un pamazām cilveki paši sevi sāķ dēvēt par OTAKU. Un jā, arī es sevi jau lepni saucu par OTAKU. Bet šai subkūltūrai ir vēl vietas izaugsmei un viņa pašlaik tikai sastāv no 12 subsubkultūrām kuras ierindojas šādi pēc top cilvēku ieinteresētibas tajās:
**1.**Manga OTAKU, **2.**Idol OTAKU, **3.**Traveler OTAKU, **4.**PC OTAKU, **5.**Videogame OTAKU, **6.**Auto OTAKU, **7.**Anime OTAKU, **8.**Mobile IT equipment OTAKU, **9.**Audial, visual equipment OTAKU, **10.**Camera OTAKU, **11.**Fashion OTAKU un **12.**Railway OTAKU.
Un šīs ir tikai NRI izvirzītās OTAKU grupas, bet kā jau iepriekš arī tika pieminētas citas. Un tas viss tiaki pierāda ka OTAKU subkultūra augs!