Noderīgas lietotājprogrammas

Dalāmies ar noderīgām lietotājprogrammām, kas iespējams noderētu citiem foruma lietotājiem.

No manas puses visi laikam būs mazliet tehniskākiem interneta lietotājiem.


https://openhardwaremonitor.org/
Visai universāla programma, kas palīdz monitorēt dažādu komponenšu stāvokli.


Priekš sevis izmantoju gana reti, ik pa pāris mēnešiem ieslēdzu pārbaudīt datu nesēju stāvokli. Arī noderīgs diagnostikas nolūkos, ja ir aizdomas, ka kāds datu nesējs nestrādā kā tam būtu jāstrādā.


Izmantojam komplektā ar iepriekšējo. Forši analizē datu nesējus un izdod noderīgu informāciju. Pats esmu izmantojis, lai atrastu kas tieši aizņem vietu datu nesējos. Strādā labāk par windows iebūvēto tūli.


Kad netiku skaidrībā kādēļ iepriekšējam datoram meta pārāk biežus BSOD bez iemesla, talkā nāca šī programma. Ja pašam šīs programmas izdotā informācija daudz nepaskaidro, tad noteikti internetā padaloties ar šīs programmas analīzēm, problēmas cēloni varēs vieglāk noteikt.


Šis visiem maniem RGB bērniem. Pirms šīs programmas, visu apvienoju ar Razer Synapse, bet kad pats Razer softs sāka čakarēt vairāk nekā palīdzēt, uzmeklēju alternatīvas. Šeit var apvienot visas RGB ierīces vienā pārvaldāmā programmā. Esmu apvienojis visu, kas spīd kastē, kā arī periferījas. Forši RGB efekti, kā arī viens no lielākajiem ierīču atbalstiem. Manu GPU kādu laiku neatbalstīja, bet pēc vairākiem requestiem, tika pievienots arī mans modelis.


Must have visiem, kam datorā atrodās NVIDIA videokartes. Gana daudz internetā esmu redzējis postus, ka cilvēki nesaprot kā updeitot videokartes draiverus vai prasa palīdzību nolasīt errorus.

Šajā konkrētā gadījumā arī komentāros tika pateikts, ka vajag updeitot draiverus un cilvēks prasīja kā.
Tas nekas, ka viss erorrā jau uzrakstīts. GeForce Experience palīdzēs.


Un šis iet ārā jaunajam Mārtiņām, kurš agrāk cīnijās ar datora infekcijām.

Izmantojot šos divus + rootkit killer softu spēju atbrīvoties no drazām datorā, ko ar parastiem antivīrusa softiem neatrast.
Tagad gan man vieglāk būtu pārinstalēt OS, nevis iet visam murgam cauri vēlreiz.

2 Likes

Good stuff - vairākas no šīm man dzīvo datorā :grin:

1 Like

Ja godīgi, es pat nezinu vai diži ikdienā lietoju, ko lietderīgu. xD

GIMP - visām attēlu rediģēšanas vajadzībām.

(Nvidia karšu īpašniekiem) NVIDIA Broadcast - ja tu sēdi audio vai video čatos, ar šo tu vari patīrīt to ko dzird citi un ko dzirdi pats. Super vienkārši un bez maksas.

1 Like

Atkal tu ar savām ķecerībām. :D Bet nu labi, no bezmaksas programmām, nezinu vai ir kāda alternatīva.


Pēc cik gadiem mainījās avatars? Sākumā nepazinu. :D

1 Like

Šis ir kruti. Paldies!

2 Likes

Rambox - Var turēt vairākas Discord instances vaļā dažādiem acc (kā arī jebkuru citu Electron bāzētu app vai web app kā e-pastu):

ShareX - vieglai GIF ierakstīšanai, screenšotošanai, etc:

RescueTime - Not really an app, bet ja gribi redzēt, kur viss tavs laiks aiziet blenžot ekrānos - gan datora, gan telefona, tad šis ir īstais rīks. Brīvais tiers ir gana permisīvs:

Obsidian - note taking, mind mapping, even local kanban boards with extensions:

Eagle app - labākais rīks online resursu organizēšanai. Linki, bildes, blogi, utt, viss ir saliekams pa kategorijām un pat Youtube video anotācijas pats vari rakstīt:

2 Likes

Tikko paskatījos, pamēģināju - riktīgi laba manta

1 Like

Tie ir mani mēģinājumi kreatīvās lietās nepeldēt zem melnā karoga. ;D Ja nu kādreiz nāktos strauji sakārtoties, Adobe aboniments kodīs.

Stipri pārāk daudz gadiem. xD Man gan jaunu avatāru krājumi ir izsīkuši, baigi maz lasu mangu, nav no kurienes ķert īpatnējas sejas izteiksmes.

Cik es esmu salīdzinājis NVIDIA Broadcast trokšņu un atbalsu slāpēšana rada ļoti līdzīgu rezultātu visādiem spicajiem pēcapstrādes maksas softiem, bet šis ir pilnīgi bez maksas Nvidia karšu īpašniekiem. Es gan manu, ka “Iepazīsti komūnu” ierakstos tas man nelaiž cauri dažas skaņas kā “mhm” un “hmmm”. :D

1 Like

Man patīk ka menestrels tā cenšas lai būtu labs audio, tikmēr daļai viesu kā man piem ir tik daudz fona trokšņu ka bail

1 Like

Mjā, es arī biju nepatīkami pārsteigts par manas intervijas ieraksta kvalitāti, it kā Discordā mans mikrofons izklausās krietni labāk, hz ko tā.

1 Like

Es nevienu ierakstu nelaižu publikā bez kaut kādas apstrādes. Cik sanāk, tik pielaboju. Skaidrs, ka priekš viena ieraksta neviens sev baigo istabas skaņas apstrādi netaisīs. :D

Tev istabā ir bargās atbalsis. Izklausās pēc betona kastes ar plikām sienām. Daļa kvalitātes aizgāja uz atbalsu slāpēšanu. Ja es vēlreiz apstrādātu tavu celiņu, es šo to izdarītu savādāk, bet nu cik bija laiks tik bija laiks.

1 Like

Cik es esmu klausījies pats savu mikrofonu, tad nav tik traki, bet nu maybe tas tāpēc, ka esmu pieradis or smth.

Ir tāda lieta, jā.

pepehands

Atceros, ka uz iepriekšējā kompja bija mātesplates skaņas kartei specifisks softs, kuram bija noise suppression opcija, atbalss pazuda, bet kvalitāte arī būtiski samazinājās :cold_sweat: Tāpēc nekad neizmantoju nevienu no tiem enhancements, just raw sound is good for me.

1 Like

Diskordā ir iebūvēts Krisp noise suppression. Diezgan feina manta

2 Likes

Viņa diezgan pamatīgi samazina mikrofona input volume, kas atsevišķās situācijās var būt sāpīgi.

1 Like