No vecā uz jauno datora migrācijas nedienas

Aizgāju pie senčiem ap 19:30 beidzot piebeigt pāriešanu uz jauno datoru.
Failu viņiem nebija daudz, biju domājis, ka tas viss prasīs max 2-2.5h.
Realitātē:

  1. faili kopējās ar ātrumu 3-6MB/s :scream: :skull_and_crossbones: USB2.0 porti, un tie paši kkādi pusbeigti.
  2. bija ap 30 corrupted video faili, pie katra no kuriem kopēšana apstājās uz minūtēm 10, un tad izleca paziņojums, ka šo failu nevar nokopēt. Tajā pašā laikā visus failus varēja atvērt un noskatīties uz datora, šķietami problēmu nebija, un daudzi video bija pārkopējami, tikai daži bija broken.
    Meklēju internetā workaroundus - tur viens variants bija sazipot video, pamēģināt pārkopēt tādā veidā. Domāju - nu, prikola pēc var pamēģināt. Sāku zipot, izlec “Cyclic redundancy check”, t.i. fails ir corrupted.
  3. palaidu chkdsk /f /r /x, tas izpildījās kādas divas stundas, jo pie katra corrupted video faila apstājās uz minūtēm 10. Hz ko tik ilgi, reāli sistēmas disks bija SSD, pie tam samērā jauns, bet…
  4. pakāsu muteres Downloads folderi, kurā bija bildes un dokumenti, vairs jau nav iespējams pateikt, vai svarīgi vai nē. Bet nu, es viņai teicu, ka Downloads folderī arī ir sortējamas lietas, viņa aizmirsa, uvsjo.
    Kā tas notika - atveru uz vecā datora My Documents, iezīmēju Downloads un My Music folderus, Cut, atveru USB disku, Paste. Nokopējas, atveru datora Downloads, skatos - tur viss joprojām uz vietas! Refrešoju, nope, still there. Padomāju, ka Windows uztaisījis kopiju. Izdzēsu visu, atveru USB diskā Downloads folderi - TUKŠS!!! Izrādās, Windows ir viena ĻOTI pretīga un neintuitīva fīča - ja Cut+Paste kādu no šiem speciālajiem folderiem uz kaut kurieni citurieni, tas folderis tiek pārnests UN salinkots ar jauno lokāciju! Bet kad tu atver to veco folderi, tev adress barā rādās My Documents/Downloads, bet faktiski, zem kapota, tas ir X:/whatever/Downloads! Un kad tu kaut ko dari My Documents/Downloads, tad tas viss faktiski notiekās X:/whatever/Downloads. Es vienkārši ahujel, kad es to sapratu. Tas ir tik nenormāli neintuitīvi, to reāli nevar iedomāties, jo adress bar tak rāda veco lokāciju!

Anyway, kamēr ar to visu tiku galā un beidzot nokopēju visu USB diskā, pulkstens jau bija čutj pāri pusnaktij.

Palaidu jauno datoru, bija bik čakars saštellēt Windows lietotājus, jo dators vispār nepiedāvāja opciju izmantot lokālo lietotāju, Microsoft account or GTFO :face_with_symbols_over_mouth: Nu hujs ar viņu, sencim es jau biju to kontu uztaisījis, bet muterei vēl vajadzēja uztaisīt, bik sakonfigurēt Windows, šo to parādīt viņiem, jo vecajā kompī tak WIndows 7, ir bik jumps.

Tad beidzot pienāca kārta pārkopēt failus no USB diska uz jauno datoru. Kopējās ar ātrumu 150-300+MB/s, tas prasīja labi ja 5 minūtes visiem failiem.
feelsgoodman~1

Galu beigās, mājās ierados pusdivos naktī. Pasākums, kuram vajadzēja prasīt stundas 3 ar atliektiem galiem, izvērtās uz 6h, i to visu nepaspēju izdarīt.

2 Likes

win10 var lokālo lietotāju. Pats nesen instalēju.

Win11 preinstalled enterprise Mini PC. Neiešu pisties pārinstalēt.

Kas tur? Vnk iebāz usb stiku un click next.

Tas ir + laiks. Un nafig, jau ir Win11 Pro ar licenci, darīt man nav ko downgreidot uz Win10.

Brave move šajā gadījumā

1 Like

Es tak nezināju, ka būs corrupted faili.

Tur tā lieta, nevar nekad īsti garantēt

Nu jaunajam kompim pašlaik varu garantēt.
Vecajam kompim ir nu jau kādi 15 gadi, baigais opis, nokalpojis ilgāk, nekā biju plānojis. Bet USB porti jau acīmredzami aizgājuši pie dieviem, tā kā laiks vest aiz šķūņa un…

Nu to jau pats sataisīji, tad vēl jā

Nē, veco pats sataisīju, vnk sen nebiju kopis, kā arī nebija jēga apdeitot uz jaunāku OS, jo vnk nevilktu. Jaunais ir šitāds:

windows 11 arī var ar lokālo accountu, tikai vairāl soļi nekā win 10.

Kas par disku, HDD? Varēji paskatīties S.M.A.R.T. datus, lai tiešām redzētu vai disks izraisīja failu korupciju?

Karoč pie dirsas, SSD tur bija 10 gadus jaunāks par otro jaunāko komponenti. It is time.

Oh cmon…
Es uzskatu, ka nav prikola atdalīt topiku, ja saruna jau ir beigusies.

Laiks neglābs no tēmu pārcelšanas un ir visi tie paši prikoli, kad tiek pārcelta pavisam svaiga saruna. ;D Tas kā minimums ir labs piemērs jaunpienācējiem un foruma pārskatam tiem, kas te iegriežas reizi nedēļā.