Mūsu pirmā iepazīšanās ar datoriem, internetu un anime DVD

Kur tad dabūji Anime DVD vai tad kaut ko tādu tirgoja pie mums kādreiz?
Tas gan ir interesanti kādēļ atņēma. Chobits gan neesmu skatījies.

Kad es biju sīks vēl savu pēdējo elpu vilka visādi legāli/nelegālie veikaliņi. Tas visdrīzāk bija nelegālais DVD ar krievu ieskaņojumu un subtitriem.

Mums ilgi nebija mājās internets un dators, tā nu vecāki paspēja sapirkt daudz nelegālos diskus, jo paši nezināja kā lejupielādēt filmas bez maksas.

Gan jau mani audzināja un atņēma multenes, jo es nepareizi uzvedos. :D

1 Like

Es tā iedomājos nezinot tā varēja nopirkt hentaja dvd kādu, nu paskatās tur “multeņu tēli”, gan jau bērnam :rofl:

Es atceros, kad nopirka datoru biju sīcis, bet bija problēmas dabūt internetu, nebija nekāda interneta, tas bija tikai pilsētās. Reāli kaut kādus failus tur teiksim dziesmas tur fleškā dabūji vai ierakstītas CD, filmas tur kaut kas rakstīja diskos un deva. Spēlēm, tad bija diski. No skolas bibliotēkas datora varēja kačāt mp3 dziesmas un atnest mājas nomest uz kompja ar flešku, fleška ar tur bija 128Mb .
Tikai pēc kāda laika parādījas mobilie interneti, bet tie nebija tādi kā tagad, bija limits tur kaut kāds 15Gb mēnesi un nebija rūteris, bet tāds USB puļķis. Ja iztērēji limitu, tad laikam bija tā ka samazināja ātrumu uz 50Kbps.

2 Likes

Mmm, tas tuvu sirsniņai. Bibliotēkas internets un USB modems, mums gan bija tikai kādi 3GB, vecāki neļāva skatīties video/spēlēt online

Kaut kur atvilktnē tāds mētājas iirc, baigais mēsls bija, lēns bez gala. Tas ir, protams, nākot not vada interneta, kurš tjipa skaitījās 100mbps, bet tas bija uz visu māju, un signāls bija drausmīgi nestabils, pings bija augsts, un bieži pazuda uz vairākām minūtēm, ja ne stundām. Faktiski tas bija mans pirmais internets; viens otrs varētu teikt, ka paveicās, bet no otras puses, kad tu kko skaties vai lejupielādē, vai spēlē, un vnk no zila gaisa pazūd - matus var izraut. Un kad tas notiek bieži, tas baigi sapiš nervus. Stabils, bet lēnāks signāls ir DAUDZ labāks par ātru un nestabilu.
Also, ar to provaideri bija tāds joks, ka es no viņiem pēc kāda laika atteicos, bet man joprojām strādāja internets, tikai tas bija kkur tie paši 50kbps. Windows XP tolaik to nespēja apstrādāt, vienkārši rādīja, ka nav interneta, tāpēc uzliku Ubundu un tur viss strādāja, pat varēju šo to nokačāt, internetu puslīdz browsot. Nosēdēju uz tā brīnuma kādus 6-8 mēnešus, tā arī nepieradu pie linuksa, un man tas joprojām nepatīk. Visu to laiku bija bezmaksas 50kbps :smiley:

Also, we’ve totally hijacked the thread.

1 Like

Es atceros reportāžu par līdzīgu situāciju, tur gan bija ecchi

It īpaši uz vāka redzot loli. Uff… nē.

Tādā ziņā man, protams, paveicās. Nets bija praktiski no paša sākuma. Vienīgi senči baigi taupīja un paņēma lēnāko piedāvājumu. Atceros, ka YouTube video pat nevarēja ielādēt reālajā laikā. Pagāja kāds laiks līdz viņiem apnika ilgi gaidīt filmu lejupielādi un tika paņemts 100 Mbps nets.

Gan jau tajos laikos Linux bija krietni jēlāks nekā tagad.

Vispār pie kājas. Zero interest.

Es beigās esmu izvēlējies sēdēt uz visiem trim OS vienlaicīgi. :D Uz Linux viennozīmīgi ērtāk strādāt, Windows ir spēles un multimēdijas softs, macOS pats pa sevi nav nekas īpašs, bet tas ir baigi labi integrēts kopā ar dzelžiem. Ventilatori strādā saprātīgi un klusi, kameras, mikrofoni vienmēr slēdzas iekšā, no negatīvā Thunderbolt doku atbalsts klibo.

Linuxā tev ir lielākā kontrolē un iespējas labiekārtot savu dzīvi pēc saviem personīgajiem ieskatiem. Windows pats universālākais, tācu kā Microsoft lems tā arī tu dzīvosi. MacOS pats limitētākais, toties tev vismazāk par kaut ko jāaizdomājas.

Linux tas nav vairs OS, tas ir dzives veids. Putting on fedora.

1 Like

Kamēr atradīsi sev piemērotu distro, sirms paliksi. Un tad gaume pamainīsies un atkal meklēsi jaunu distro vai pat būvēsi savu. Some call it “fun”, I call it tedious waste of my time.
Ar Mac atkal ir otra galējība - viss ir baigi ierobežots priekš особо тупых un gribi kā gribēdams, neko diži nepamainīsi. Windows var mainīt pietiekoši daudz lietas out of the box, un ir viegli atrodami rīki, ar kuriem var mainīt vēl vairāk, vai pats iemācīties, ja nu vispār snobs un nekas cits neder.

Linux ir pure ka windows xp. Tur bloated nav kā Windows tagad. Iedomajies win 11 cold boot no 8 gb ram pusi aped, linux ja labi 1gb. Power users always for linux go. Linux tasks per perfomance ratio ieliek windowam.

Man tas viss pie kājas, man Linux liekas neērts un lieki sarežģīts.

Man ir 32gb.

Itkā vecāki zinātu kas ir loli :D

3Gb baigi skarbi. Bet nebija kaut kā tā, ka varēja izvēlēties datu plānus, tur 5gb, 10gb, 15gb attiecīgi cena lielāka par vairāk gb.

Tādas online spēles es vispār nezināju, vienīgas, kas bija ko nopirka diskos un no diska instalēji datorā :D

Atceros kā man Beyond Good and Evil meta ārā no spēlas vienā no pēdējām spēles zonām. Neta nebija, kur nu vēl tāds koncepts kā online automātiski atjauninājumi. Neko darīt. Tālāk nevaru tikt, sanāk pabeidzu spēli. xD

Es arī kad sīks biju konceptuāli nezināju par to, ka spēles var mainīt iestatījumus. Ieliki disku, uzinstalēji un slikti iet spēle. Eh, sanāk nebija lemts spēlēt. xD

Tas RAM daudzums ar kuru tu aizmirsti, ka pilna atmiņa vispār eksistē, ja nedari neko eksotisku. :D

Vai arī paķer Ubuntu un miers. :D Es ar tiem mūžiģas personalizācijas fetišiem neaizraujos.

Lielie distro man liekas neatpaliek RAM patēriņa ziņā tik tālu. Te gan jāsaprot, ka tas linux distro ko lietosi nav optimizētāks par Windows, tas vienkārši ir dumjāks, ar mazāk fīčām un vizuālajām konfektēm.

1 Like

Un tad esmu es kam bērnībā eksistēja tikai solitare un paints, pēdējā es pavadīju sasodīti daudz laika. Pietam es nemaz baigi nezīmēju, vairāk liku saviem skricelējumiem cīnīties

Nevajag zināt. Ierauga pēc izskata mazgadīgu puspliku meiteni un uzreiz kkas neštimmē.

:flushed: :flushed: :flushed:

Nu nez nez, ir bijis, kad pietuvojos dangerously close. Pat vnk ar pārlūku, kuram atvērti 600+ tabi :smiley: Dokeris vroģe nebija toreiz palaists, neatceros.

A man besī Ubuntu, nepatīk man tas UI. Esmu dzirdējis, ka Mint esot labs, bet vienalga, vnk negribu, tā kā pat nemēģini sākt iesmērēšanu :smiley:

Tev nav savi dotfiles? Fui, kas tu par Linux useri, kauns!!!

Mans sencis joprojām goņī regulāri :sweat_smile:

Un pirmā iepazīšanās ar internetu bij…pasakas.net

1 Like