Monogatari sēriju secība?

Monogatari sērijas labāk skatīties hronoloģiskā secībā vai var arī airing secībā ka bija radīts? Es vairāk dodu priekšroku hronoloģiskai secībai, bet varbūt tam nav nozīmes. Plānoju kādreiz šīs sērijas noskatīties.
Atradu arī vizuālu bildi kur ir airing secība, gan hronoloģiskā secība, tur arī light novels iekļautas.

Vēl jāizseko tai secībai, pārskatot MAL tur pat vēl sanāk arī side story, kas ir paralēli starp vairākām sērijām, sanāk var side story kaut kur starp tām noskatīties.

Ja netīšām nepalaidu kaut ko garām vai nesajaucu, tad hronoloģiski sanāk šādi

  • Kizumonogatari I, II, III (Trīs filmas)
  • Nekomonogatari: Kuro (Side story Koyomimonogatari)
  • Bakemonogatari (Side story Koyomimonogatari)
  • Nisemonogatari (Side story Koyomimonogatari)
  • Monogatari Series: Second Season (Šeit MAL sanāk apvienotas otrajā sezonā (Nekomonogatari: Shiro, Kabukimonogatari, Otorimonogatari, Onimonogatari, Koimonogatari)) Un tad ir side story Owarimonogatari, Koyomimonogatari
  • Tsukimonogatari
  • Owarimonogatari
  • Owarimonogatari 2 (Koyomimonogatari prequel)
  • Zoku Owarimonogatari
  • Hanamonogatari

Interesanti Koyomimonogatari, nav side story Tsukimonogatari un Owarimonogatari, un nav arī sequel Owarimonogatari, lai gan ir prequel Owarimonogatari otrajai sezonai. Laikam starp Tsukimonogatari, Owarimonogatari un Koyomimonogatari nav nekādas sakara savā starpā vienkārši. Koyomimonogatari pēc MAL sanāk ir parent story Bakemonogatari, Nisemonogatari, Nekomonogatari: Kuro, Monogatari Series: Second Season, Tsukimonogatari, Owarimonogatari. Tad to side story Koyomimonogatari var noskatīties pēc Monogatari Series: Second Season kur tās sērijas parādās pēdējo reizi kā side story vai arī pēc Owarimonogatari, jo ir kā prequel Owarimonogatari otrajai sezonai. Nu vai arī laikam vienalga pēc jebkura kur Koyomimonogatari ir side story.

Arī interesanti Hanamonogatari iekļaujas Monogatari otrajā sezonā, bet MAL ir atsevišķi un hronoloģiski ir pēdējās sērijas.

4 Likes

Tu gan esi dziļi visā tajā ielīdis. Ja tu vēlies tādu pašu pieredzi kā visi pārējie, skaties sēriju publikācijas kārtībā. Šī sērija pēc savas būtības ir samēžģīta un var būt neskaidra. Kā arī dažas no vēlākajām daļām man nešķita tik labas kā sākums.

Grūti spriest cik labi ideja ir skatīties hronoloģiskā kārtībā. Monogatari daļas neeksistē vakuumā. Kad tika veidots Bakemonogatari anime autori visdrīzāk ņēmā vērā, ka tā ir pirmā anima adaptācija. Un tieši tā pat kad tika veidotas Kizumonogatari filmas, autori ņēma vērā, ka skatītāji jau zina daudz informācijas par visumu. Pat attēlā ko iemeti ir rakstīts, ka hronoloģiskā secība nav ieteicama pirmajam skatījumam.

Ja es pareizi atceros, Bakemonogatari bija stipri mazāk apgrūtināta ar kaut kādu lielo pasaules stāsta līnuju. Tur viss bija jancīgāk, tas bija epizodiskāks un pakāpeniski tika iepazīstināti varoņi.

3 Likes

Nu tur jau bildes autors nerekomendē hronoloģiskā secībā skatīties. Es tomēr vairāk tiecos uz hronoloģisko secību, vismaz, tad viss pēc kārtas, nevis sajaukts :smiley: Grūti iedomāties, kas tad slikts būtu, ja noskatītos hronoloģiski, nevis kā airing rādija :thinking: Jāpadomā…

Ja tev nepatīk “sajaukts”, šī sērija varētu būt nejauka. Pat hronoloģiska secība to var neglābt.

Skaties no sakuma pa gadiem, un ja nolem otro reizi ielist saja visa skaties hronologiskaja seciba, neka gruta nav, ar gadiem pec paris monogatari kopeja un pareiza aina saks jau veidoties. Tada pati figna ar Kara no Kyoukai- ja sac so skaties no sakuma pa gadiem, un ja gribi velreiz atkal pareizaja seciba. Otra reize ir tads mazliet savadaks piedzivojums, no “mindfuck” pirmaja, uz “oh damn this and this” otraja.

2 Likes

Un tagad izdari to pašu ar Fate un mēģini nezaudēt prātu procesā.

3 Likes

Fate sērijā jāpieņem tas, ka lielu daļu materiāla nav vērts skatīties.

2 Likes

Goddamn roasted :smiley:

Gluži kā ar MCU un citām pārbagatām frančīzēm.

Varu tikai apbrīnot aplaudēt par šādu gājienu! Nezinu, es laikam gan nebūtu tik ļoti gatavs sākt skatīties ko tādu. Ja galīgi darba nebūtu un nāktos sēdēt un pūt, tad jā, bet kopumā - uff, pārāk grūti priekš manis!

Nu ne jau pāris dienās jāsarauj visas sērijas :smiley: Tur kopā kādas 100 sērijas ir, ja vakarā noskatās kādas 3 sērijas, tad tikai mēnesim ir ko skatīties.

Tu domā, ka pēc gadiem skatīties būs interesantāk, jo nu noskaties pirmo pēc gada un tad skatoties kādu prequel kas bija vēlāk atklājas kaut kas interesants, bet noskatoties secīgi, tad jau Tu zini un tad nav jau tāds pārsteigums? Nu šis varētu būtu labs arguments kāpēc neskatīties hronoloģiski.

Es nedomaju, ta vnk ir, ka es pats daru/daritu, noskatos pec gadiem, un velak hronologiski pareizi, tie butu 2 dazadi experience, un anime skatoties 2x neliktos garlaicigs, jo kkas tomer ir mainijies, tas ir tads +sins tada tipa darbiem.