Mātesplates izvēle

Iesakat lūdzu mātesplati pa sakarīgu cenu. LGA1151, 4 rama porti.

+ventilatoru procesoram

Kādam?

P.S. pēc šādiem pieprasījumiem tev pa lielam jebkāda pēdējo gadu plate derēs. )

Atkarībā no tā kādu procesoru tu vēlies un ko tu vēlies tai mātesplatei pievienot.

I5 procesors

Ja runa iet par pieaugušo bērnu mantiņām, tad

MSI Z270SLIPLUS (~80 - 100 EUR) ir labs variants.

No plusiem atzīmēšu:
Sakarīga cena,
4x USB 3.0 & 2x USB2.0 (pietiek klaviāturai un pelei, tātad biosā problēmas nebūs)
6xSATA porti
DDR4

No mīnusiem
1x HDMI
nav DisplayPort (2k18 =_=")
ir PS/2 un DVI (atkal, 2k18???)
Principā nekādas traģēdijas nav - tev 4xUSB3.0, kuros var iebakstīt kādu pārejas puļķi.

Nākošais

GIGABYTE B360M D3P

Plusi
DisplayPort x2
USB 2.0 x2
USB 3.0 x4
SATA 3 porti x6
PCI Express 1X 2
PCI Express 4X 1
PCI Express 16X 1
Also, zinot, ka vairāk par Overwatch tas dators nekad nedarīs, tavi ieinteresēs šīs fīčās:
@BIOS
Fast Boot
Game Boost
USB Blocker

Mīnusi
Micro-ATX - visai maza plate, kurā visi komponenti atrodas tuvumā un pie lielas slodzes būs nepatīkamais troksnis.
Nav vietējā RAID kontrolliera - visai noderīga fīča 2k18-jā :(

1 Like

Brālīt, Tu nebeidz mani pārstēigt. :man_facepalming:

1 Like

Sry. Es laikam neprecīzi izteicos. Cik daudz HDD/SSD pievienosi? Cik RAM plāno beigās ielikt? Vai plāno lietot atsevišķas audio kartes? Kā arī ja plāno likt savā esošā korpusā, cik liels ir tas korpuss (ATX vai mATX)?

Edit: vai plāno arī taisīt OC procesoram?

Līdz 4

Sākumā 2 stieņi, vēlāk varētu nākt klāt vēl

ATX

Ar šādām prasībām tu vari ņemt praktiski jebkādu pilnizmēra mātesplati.

Es ieteiktu tev vispirms izvēlēties procesoru un tad piemeklēt tam mātesplati, lai nerastos pārpratumi. LGA 1151 ir ligzdas tips, ko šobrīd izmanto trīs Intel procesoru paaudzes, taču tās visas nav savstarpēji savietojamas. Ir LGA 1151 mātesplates kas atbalsta Skylake, Kaby Lake un mātesplates, kas atbalsta jaunāko paaudzi Coffee Lake, bet ne iepriekšējās paaudzes. Tātad tev ir jāizvēlas starp jauno vai veco.

1 Like

Cik es sapratu no tiem jokiem tas ir tikai marketings. Tiklīdz visi proča pini ir atraduši savu kontaktu, tas var darboties pilnā funkcionālā.

Nevienmer atkariba no MB un biosa var rasties sarezgijumi bet tas ir loti siikas detalas tapat ja perk LV e-veikla 14 dienu laika atdod plati un perc citu.

@Onii_chan
sac ar to ka izvelies kadu tiesi procesoru tu velies i5-xxxx tas palidzes otrs skaties ko tu slegsi klat cietos diskus ssd u.t.t.
Vai OverClockosi vai nemsi procsoru kuru var OC?
Pec tam skaties no papild ficam sakot ar lampinam spidigam beidzot ar dievs vien zin ko…
UN PATS GALVENAS KADS IR BUGETS ?

Tas ko dara Intel ar LGA 1151 ir apšaubāmi, taču fakts paliek fakts, ka šis mātesplašu atbalsts nav officiāls. Ja nekļūdos, Coffee Lake atbalstu uz vecākām mātesplatēm panāca moderi un tai metodei ir savi zemūdens akmeņi.

Ja mātesplašu cenas kož, var ņemt AMD. Tam ir pieejamas budžeta mātesplates, ja gadījumā Intel tādu nav.

Nu ja tev tas off atbalsts tik svarīgs, tad pirmā mātesplate ir OK vecākiem pročiem un priekš kafijas ezera būs oka otrā plate. Darbā paveicās pamēģināt šo socket ar 4 paaudzes Intel pročiem un visi darbojās, kā vajag. )

https://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/komponentes/procesori/intel_core_i57400_30_ghz_6m_lga1151_bx80677i57400sr32w

Vairāk par 100e mātesplati negribu :D

Ar LGA 1151 ir jābūt uzmanīgiem. Ir plates kas atbalsta tikai astotās paaudzes Core procesorus un ir mātesplates kuras atbalsta tikai septītās un sestās paaudzes Core procesorus. Un tikai tāpēc ka ligzda sakrīt nenozīmē, ka procesori būs saderīgi. Un cik atceros te nav nekāda Firmware update, ka līdzētu.

Mātesplates ar H370 un B360 kopnēm atbalstīs tikai astotās paaudzes procesorus. Savukārt plates ar kopnēm Z270, B270, H270 un Q270 atbalstīts sestās un septītās paaudzes procesorus un B150 plates atbalstīts tikai sestās paaudzes procesorus.

Z sērija vienmēr ir tās dārgākās plates, jo tām ir nopietnāks OC funkcionāls. Vari mierīgi samierīnāties ar ar H vai B. Tām ir parasti mazāk fīču, bet tavām vajadzībām vajadzētu derēt. Un tās arī nav dārgas.

Firmu vari izvēlēties kādu gribi, bet es parasti iesaku Asus vai Gigabyte, jo man ir pozitīva pieredze ar tām.

1 Like

Vien ņem vērā, ka astotās paaudzes i3 ir niknāks: http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-7400-vs-Intel-Core-i3-8100/3886vs3942 Lai gan kopsummā dators varētu sanākt lētāks ar septītās paaudzes i5, ja mātes plate priekš tā ir ievērojami lētāka.

:thinking: Ko tā?

Jaunākas paaudzes procesori parasti vienmēr ir jaudīgāki par iepriekšējās. Lieta tāda, ka līdz šim i3 ir bijuši 2 kodolu procesori un ar četrām plūsmām, kas baroja procesoru ar informāciju. Savukārt astotās paaudzes i3 pirmo reizi iznāca ar četriem fiziskiem kodoliem, tā pat kā i5 līdz šim. Un i3 individuālie kodoli ir bijuši pat ļoti jaudīgi. Tā kā es nebrīnos, ka i3-8300 ir ātrāks nekā i5-7400.

Jebkurā gadījumā abi procesori mūsdienu spēlēm vairāk kā pietiek. Man pašam datoros ir ceturtās paaudzes procesori un tie man nerada nekādas problēmas spēlēs. Es tev ieteiktu vairāk naudas ielikt jaudīgā video kartē nekā dārgā procesorā. Tik skaties, lai tavs procis būtu četru kodolu. Tas ir svarīgi.